Anahtar Kelimeler: BAKANA DELEN

BAKANA ZIRH DELEN OK

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere dün geldiği Sivas’ta Hamidiye Kültür Bahçesi’ni ziyaret eden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a zırh delen ok ve bir çift Kangal yavrusu hediye edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dün geldiği Sivas’ta ziyaret ve incelemelerde bulundu. İlk olarak Valilik tarafından inşa edilen ve Dünyanın ilk Savaş Atları Müzesi’ni içinde barındıran Hamidiye Kültür Bahçesi’ni ziyaret eden Bakan Kurum’a zırh delen ok ve bir çift Kangal yavrusu hediye edildi.

Genç okçular tarafından karşılanan Bakan Kurum dünyada tek olan Savaş Atları Müzesini gezdikten sonra Vali Salih Ayhan’dan Hamidiye Kültür Bahçesi hakkında bilgiler aldı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, buradaki ziyaretin ardından Yumurta Bölge Parkını inceledi, Valilik ve Belediye ziyaretlerinin ardından da Orduevi ve 27 Haziran parkında incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, iftarını yoğun bir kalabalıkla Kent meydanında açarken Teravih namazını ise Ulu Cami'de kıldı. Yoğun geçen Sivas Programının ardından gece yarısı Ankara'ya döndü.