Anahtar Kelimeler: BAĞRIMIZ YANIYOR

YAZARLAR

BAĞRIMIZ YANIYOR

Canını vatanı için seve seve feda eden son Sivaslı; Özel Harekat Polisi Osman Yurt (44) oldu. Şehadet şerbetini içen şehidimiz, binlerce hemşehrisinin katılımıyla cennete uğurlandı

 

Zübeyde DARENDELİ

Ordu Emniyet Müdürlüğü´nde görev yaparken geçici görev ile Şırnak´a giden ve Cizre İlçesi´nde güvenlik güçleriyle PKK´lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanarak kaldırıldığı hastanede  şehit olan 3 çocuk babası Özel Harekat Polisi Osman Yurt, son yolculuğuna uğurlandı.

Çok sayıda Sivaslı, şehidimize karşı son görevini yerine getirmek için Ulu Camii´ye akın etti. Şehidin naaşı, Ulu Camii´nin bahçesine getirilirken gözyaşları sel oldu. Yurt´un akrabaları al bayrağa sarılı tabuta sarılarak dakikalarca ağladı. Özel Harekat Polisi Osman Yurt´un  cenaze namazı ikindi namazına müteakiben Ulu Camii´nde kılındı. Şehit Yurt´un cenaze namazını İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan kıldırdı. Cenaze namazından önce bir takım açıklamalarda bulunan Balkan, ?Acımız gerçekten çok büyük. Allah şehidimize rahmetiyle muamele eylesin inşallah. Şehitliğin ne kadar yüce bir makam olduğunu hepimiz biliyoruz. Peygamberlikten sonraki en yüce manevi makam. Bu yiğit vatan evladı imtihanlarla  dolu fani dünyadan, ebedi nimetlerle donatılmış olan ahiret hayatına gidilebilecek en güzel yoldan gitti. Din uğruna, vatan uğruna çıkmış olduğu yolu şerefle tamamladı. Rabbim şahadetini makbul eylesin? dedi.

Cenaze namazına Vali Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ile Selim Dursun, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan´ın yanı sıra çok sayıda il protokolü ve vatandaş katıldı.

Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Osman Yurt´un naaşı omuzlar üstünde cenaze aracına konuldu. Şehit Yurt´un cenazesinin konulduğu aracın etrafında emniyet güçleri adeta etten duvar ördü. ?Şehitler ölmez vatan bölünmez´, ?Sivas uyuma, şehidine sahip çık´ sloganlarının seslendirildiği cenaze töreninde, terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar atıldı. Şehit Polis Memuru Osman Yurt´un naaşı çok sayıda Sivaslının katılımı ile Yukarı Tekke Mezarlığı Polis Şehitliği´ne defnedildi.