YAZARLAR

BAĞIMSIZLIĞIN MÜJDECİSİ  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlu Olsun 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Hakan BAKAR

19 Mayıs Sevinci Balkonlarda Yaşanacak

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılı koronavisü nedeniyle kısıtlı kutlanıyor. Akşam saatler ise saatler 21.19’u gösterdiğinde evlerin balkonlarından İstiklal Marşı okunarak bayram sevinci sokaklara taşmış olacak.

Samsun'da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisidir. Kurtuluş yolunun açıldığı gün 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

19 MAYIS'IN 101. YILI KUTLANIYOR

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Milli Mücadele'nin başlangıcının 101. yılı, koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlamalı bir şekilde kutlanacak.

Bu yıl 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında meydanlar, koronavirüs önlemleri nedeniyle boş kalacak. Ancak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramında olduğu gibi 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramında da coşku evlerin balkonlarından ve pencerelerinden alkışlar eşliğinde sokaklara caddelere yansıyacak.

Kutlamaların ilk adresi Anıtkabir olacak. Samsun'da da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Törenlerde sosyal mesafeye uyulacak, katılımcı sayısıysa sınırlı tutulacak.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Anadolu'ya geçerek Milli Mücadele'yi başlatmak için Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında tüm Türkiye salgın nedeniyle tıpkı 23 Nisan’da olduğu gibi bu bayram coşkusunu da evlerde yaşayacak. Milyonlar Atatürk ve Silah arkadaşlarını evlerinde saygıyla anacaklar.

SAAT 21.19'DA EVLERDEN İSTİKLAL MARŞI OKUNACAK

Gün içerisinde koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde kısıtlı bir şeklide yapılacak olan etkinlikler akşam saatlerinde ise saat 21.19’u gösterdiğinde vatandaşlar evlerinin balkonlarına çıkarak İstiklal Marşı'nı okuyacak. Yine Samsun’da ise sporcular da aynı saatte 19 Mayıs Stadyumu'nda Atatürk posteri ve dev Türk bayrağı açacaklar.

“Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.”

Mustafa Kemal ATATÜRK

19 Mayıs ATATÜRK’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!