taner
5.12.2018 23:59:52
İNDİRİM FALAN YOK, ÜZERİNE KOYMUŞ, SONRA İNDİRDİM DİYOR, GERÇEK İNDİRİMİ VATANDAŞ BİLİYOR ARTIK, GERÇEKTEN İNDİRİM OLSUN ADIM ATACAK YER KALMAZ AVM DE..

Anahtar Kelimeler: esnafı dertli

YAZARLAR

AVM esnafı dertli

AVM esnafı dertli

Fuat YILMAZ

Ekonomide yaşanan sorunlar gün geçtikçe vatandaşın üzerindeki etkisini daha fazla göstermeye başladı. Ülke çapında yaşanan ekonomik kriz ve bir çok alanda yapılan zamlar halkı isyan noktasına getirdi. Esnaflar satış yapmadıklarından dert yanarken, sokaktaki vatandaş ise alım gücünün azaldığını ve zamlardan şikayetçi olduklarını söylüyor. AVM ler de ki esnaflar bazı aylarda gelirlerinin giderlerini karşılamadığından dolayı dert yanıyor.

AVM de giyim ürünleri satan Esnaf Uğur Yılmaz yüzde 70 lere varan indirimler yaptığını, ama yinede satışlarının istedikleri noktaya bir türlü getiremediklerini, çünkü halkın alım gücünün azaldığını belirtti.

Yılmaz, "Gördüğünüz gibi dükkanda alışveriş yapan kimse yok, ama bu sadece bizim için geçerli değil. Şuan AVM´yi gezin bütün dükkanlar deyim yerimdeyse kuş avlıyor. Ülke olarak son zamanlarda ekonomi olarak sorunlar yaşıyoruz, buda ister istemez halkın cebini etkiliyor. Vatandaş artık tasarruflu davranmaya çalışıyor. Kış mevsimine girdik, artık ailelerin  gider tablosuna ısınma  faturaları da dahil olunca vatandaş ister istemez ayağını yorganına göre uzatma mecburiyetinde kaldı. Bazı günler satış yapamadığımız oluyor, şuanda mağazamız boş akşam biraz hareketlenme oluyor ama gelen vatandaşlarda ürünlerin pahalılığından şikayetçi. Bizim bütün ürünlerimiz ülke çapında sabit fiyatla satıyoruz. Ürünlerin üretim giderlerinde fiyat değişikliği olduğu için ister istemez bizlerde giderlerimizi karşılamak için ürünlerimize zam yapma mecburiyetinde kaldık. Bir başka sorun ise AVM´nin şehir merkezine uzaklığıdır. Vatandaş alışveriş merkezine daha çok gezmek için geliyor çünkü alışverişini şehir merkezinde ki mağazalarda yapıyorlar. Buraya gelenlerin çoğu öğrenci kesimi, ama onlarında maddi durumları az çok belli olduğu için tekrar yola masraf edipte buraya gelip alışveriş yapmıyorlar, şehir merkezinde alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Burada beş personel çalıştırıyoruz. Mağazanın kirası zaten çok yüksek, personelin maaşları mağazanın kirası, hepsini toplayınca gelirimiz bazı aylarda giderimizi karşılamıyor. İnşallah en kısa zamanda ekonomimiz düzelir, ürünlerde indirim olur ve halkında alışveriş yapma durumu iyileşir.? şeklinde konuştu