Anahtar Kelimeler: ANLAMLI HEDİYE

YAZARLAR

ANLAMLI HEDİYE

15 yıldır milli olarak Wushu sporu ile ilgilenen Mervenur, geçirdiği sakatlık nedeniyle kendisini ameliyat eden doktoruna Avrupa Şampiyonası madalyasını hediye etti

Ayşe Mine EĞÜZ/

5 yaşında tanıştığı Wushu sporunu 15 yıldır yapan, 5 Avrupa ve 60 Türkiye Şampiyonluğu bulunan 20 yaşındaki Mervenur Dama’nın, geçen haftalarda antrenman yaparken sol dizinde menüsküs yırtığı meydana geldi. Dama, sakatlığı sonrası Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'na başvurdu. Burada Prof. Dr. Zekeriya Öztemür tarafından muayene edilen Dama, ameliyata alındı. Yaklaşık 1 saat süren operasyonun ardından Dama'nın dizinde bulunan yırtık dikildi. Dama ise ameliyatını başarıyla gerçekleştiren Prof. Dr. Öztemür'e son Avrupa Şampiyonası'nda kazandığı altın madalyasını hediye etti.

Ameliyat hakkında bilgi veren Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Zekeriya Öztemür, "Merve takip ettiğimiz bir sporcumuz, dizinde bir menüsküs yırtığı şikayeti vardı. Bu dikilerek, başarılı bir operasyon geçirdi. İnşallah birkaç ay sonra daha başarılı bir şekilde spora döneceğini tahmin ediyoruz. Beni çok çok mutlu etti. Az önce annesi ile de konuştum. Sabaha kadar ben bu madalyayı alıp almamayı düşündüm ama annesi almazsam Mervenur'un çok üzüleceğini söyledi. Onu odamın en güzel yerinde saklayacağım. Ama ondan daha büyük başarılar bekliyoruz. Tedavisi devam edecek zaten kendisi fizyoterapi öğrencimiz aynı zamanda fizyoterapist olacak. Yakında kendi tedavisini birlikte yapacağız. Hem meslektaşımız hem de sporcumuz olacak. İnşallah daha güzel yerlere gelecek" dedi.

'Üzücü Bir Sakatlık Geçirdim'

Üzücü bir sakatlık geçirdiğinin altını çizen Mervenur Dama, "Yaklaşık 15 senedir Türkiye Wushu Milli Takımı’ndayım. Üzücü bir sakatlık geçirdim. Tabi iyi bir doktorum olduğunu bildiğim için gönül rahatlığı ile Zekeriya Bey’e ameliyat oldum. İnşallah bundan sonra da iyileşip güzel başarılar elde edeceğim. En son yarışmada kazandığım madalyayı hocama takdim ettim. O da odasında saklayacağını söyledi ve beni çok mutlu etti" diye konuştu.