YAZARLAR

“Anıları yarınlara taşıyacağız”

Vali Ayhan, “Yazıcıoğlu’nun vatan-millet sevdasını, anılarıyla yarınlara taşıyacağız. İnşallah Yazıcıoğlu müzesi Ağustos ayında açılacak.” dedi.

Hakan BAKAR

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun Şarkışla ilçesi Elmalı köyünde doğup büyüdüğü evin onarılarak, müzeye dönüştürülmesi çalışmalarını inceleyen Vali Salih Ayhan; “Birçok iş yaptık, Birçok taşı, taş üstüne koyduk, İnşaatlar, yollar, köprüler yaptık. Ama Bu iş başka bir iş.  Bu iş gönül işi, bu iş vefa işi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğup, büyüdüğü evi restore ederek, merhumun vatan-millet sevdasını, anılarıyla yarınlara taşıyacağız. Ağustos ayında, merhum Yazıcıoğlu'nun hatıraları ile burayı sevenlerinin ziyaretine açacağız, inşallah.” ifadelerini kullandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Şarkışla ilçesi Elmalı Köyündeki doğup büyüdüğü evin onarılarak, müzeye dönüştürülmesi çalışmalarını inceledi.

Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ile birlikte müzede incelemelerde bulunan Vali Ayhan, manevi değeri olan çok anlamlı bir projenin yerinde takibini yaptıklarını ve hangi aşamada olduğunun takip edildiğini söyledi.

Yazıcıoğlu'nun hatıralarını yaşatacaklarını dile getiren Vali Ayhan, "Hakikaten bu olaya çok boyutlu bakmak gerekir. Bir defa Rabbim bizlere böyle vatan-millet sevdalısı büyükler nasip eylemiş. Onun Türk-İslam sevdasından, büyük hayallerinden gençlerimiz ilham alsın diye böyle bir hizmet nasip oldu bizlere. Böyle bir şahsiyetin anıları, düşünceleri ve yaşanmışlığı ilham verecektir. Dolayısıyla rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun doğduğu ev olan, ülke sevdasına sevdalar kattığı, sınırları zorlayan büyük hayaller kurduğu, doğduğu topraklara bizler de hizmet edebilmek, onun doğduğu yeri, anılarını gelecek kuşaklara aktarabilmek için bir çalışma başlattık." dedi.

"Ağustos Ayında Hizmete Açılacak"

Müzenin ağustos ayında hizmete açılacağını ifade eden Vali Ayhan, "Çok şanslı olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Herkesin buraya bir katkısı var herkes de çok şanslı hissettin ki böyle bir dava adamının doğduğu yere hizmet ediyoruz ve gelecek kuşaklara bu temiz ruhu, milli düşüncelerini ve yaşam tarzını aktarmak nasip oldu. Bina iyi bir noktaya geldi. Bahçe açılıyor, önündeki evin kamulaştırılması biraz daha anlam kattı. Bu anlamda akrabalarına da teşekkür ediyoruz. İnşallah ağustos ayı içerisinde de buranın güzel bir şekilde, herkesi kucaklayacak şekilde açılışını gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

"Yazıcıoğlu Ailesine Teşekkür Ediyorum"

Müzenin açılmasında destek olan rahmetli Yazıcıoğlu'nun ailesine teşekkür eden Vali Ayhan sözlerine şöyle devam etti:

"Bize bu süreçte olağanüstü destekleri oldu. Bu işin artık kendilerine aştığını, bunun Türk-İslam meselesi ve bir ülke meselesi olduğu düşüncesiyle, yaklaşmalarından dolayı ve bize desteklerinden dolayı kendilerine çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah burası herkesin istifade ettiği, heyecanla gezip görmeyi arzu ettiği güzel bir mekân olacak. Bunun heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Birçok işimiz var birçok çalışmamız var. Tarımdan sanayiye, eğitimden kültüre ama bu iş başka bir iş. Bu iş bir gönül işi. Hep birlikte nihayetlendirmeyi nasip etsin diyorum. Güzel bir eser bırakacağız ve güzel bir hayırlı iş yapacağız. İl Özel İdaremize, emeği geçen herkese ve yüklenici firmaya teşekkür ediyorum."