YAZARLAR

Anadolu aslanı Sivas kangals rugby

Sivas Kangals Rugby antrenörü ile birlikte kadın ve erkek takım oyuncuları Vali Salih Ayhan´ı makamında ziyaret ederek takımları ve rugby sporu hakkında bilgi verdiler.

2014 yılında Anadolu aslanı Kangal Köpeğini kendisine maskot edinerek ligde mücadele eden Sivas Kangals Rugby oyuncuları Sivas Valisi Salih Ayhan´ı makamında ziyaret ettiler.

Sivas´ta gençlerin spor alışkanlıklarını daha da artırmak adına Ragby spor dalının tanıtılması ve desteklenmesi için Sivas Valisi Salih Ayhan´a Ragby spor dalı hakkında bilgi veren takım antrenörü Emil Aliyev şunları söyledi. Yaklaşık beş yıldır Sivas´tayım dünyanın birçok yerinde Ragby spor dalında oyunlar oynadım ve antrenörlük yaptım. Sivas´ta Anadolu aslanı olarak bilinen Kangal Köpeğini takımımız için maskot haline getirdik. Çünkü Ragby sporu güç kuvvet isteyen bir spor dalı. Türkiye´de çok fazla ilde yok. Sivas´ta arkadaşlarımızın ve kendi gayretlerimizle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Sivas Kangals Rugby kadın ve erkek takımlarımız ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Takım olarak bazı ihtiyaçlarımız oluyor. Müsabakalara gidiş, geliş, konaklama bununla ilgilide destek olursanız çok memnu oluruz. ?şeklinde ifade etti.

/resimler/2019-10/30/1450067917161.jpg

?SPORTİF ALANLARDA DESTEK SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ?

Vali Salih Ayhan ise ?Sivas´ta yapılan her türlü sportif faaliyetleri elimizden geldiğince desteklemeye çalışıyoruz. Güzel bir spor dalı. Çocuklarımızın, gençlerimizin bu spor dalına ilgi duymalarını isterim. Atik ve çeviklik gerektiren bir yapıya sahip olmak gerek. Ragby takımınıza bizlerde Valilik olarak elimizden gelen desteği sağlamaya çalışırız. Antrenman yaptığınız bir gün sizleri takım olarak izlemek isterim.?şeklinde konuştu.

Sivas Kangals Rugby antrenörü kadın ve erkek takım oyuncuları Sivas Valisi Salih Ayhan takımlarının üzerinde logosu bulunan Sivas Kangals Rugby forması hediye ettiler. / Hakan BAKAR