Altınsoy´ dan karne aracılığıyla velilere mektup
Altınsoy´ dan karne aracılığıyla velilere mektu
Tarih: 21.1.2018 16:24:03/ 566okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Karne heyecanı yaşayan öğrenciler karnelerini aldılar. Okulların yarı yıl tatiline girdiği gün karne ile birlikte Sivas il milli eğitim müdürü Mustafa altınsoy´un  velilere yönelik bir dizi açıklamalardan oluşan yazılı notu dikkat çekti.

Altınsoy tarafından şahsi olarak ele alınan mektup´ta Sivas´a  göreve geldiği günden itibaren yapılan çalışmalar hakkında bilgiler yer alıyor. Altınsoy´un Veliler için hazırlamış olduğu mektup karne ile birlikte velilere verildi. Mektup içeriğinde ise şu ifadeler yer aldı:

‘Bugünün yarını yarının umudu olan çocuklarımızı bizlere emanet eden Değerli velilerimiz

2015 yılında göreve başladığım Sivas´ta çocuklarımızın sağlıklı Özgüven sahibi ve başarılı bireyler olmaları yolunda hizmet etmenin onur ve mutluluğunu yaşıyorum. 2017-20 18 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamladığımız  bugün, tüm öğrencilerimizin ve sizlerin karne heyecanını paylaşıyor;  öğrencilerimizin sağlık ve huzur içerisinde bir tatil süresi geçirmelerini diliyorum. Bilmenizi isterim ki çocuklarımızın asıl başarıları;  sahip oldukları beceri ve yetenekleriyle iyi ve nitelikli bir insan olarak sergiledikleri davranışlardır.  Çocuklarımıza  ayıracağınız güzel ve kaliteli zamanlar, onlara göstereceğimiz ilgi ve sevgimiz  onların başarılarını artıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

Değerli veliler ruhsal olarak sağlam olmayan bir Temel´in üzerine inşa edeceğimiz geleceğin umut verici olmasını düşünemeyeceğimiz açıktır. Bu amaç üzerine hazırladığımız ‘Veli rehberlik hizmeti´ projemiz de sizlerin her an yanında ve yardıma hazır olduğumuzu bilmenizi isterim. Veli rehberlik hizmeti projemiz sayesinde ilimiz genelinde bulunan resmi ve özel, okul öncesi,  ilkokul,  ortaokul ve lise çağındaki  çocuklarımızın siz değerli anne ve babalarını, çocuğunuzun eğitim öğretim yaşantısı ya da gelişim dönemi problemleriyle ilgili danışmanlık hizmeti alabileceğiniz, alanında uzman psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimizle buluşturuyoruz. Bu sayede çocuklarımızla doğru ve etkili bir iletişim içerisinde onların beklenti ve ihtiyaçlarını anlayarak sorunlarına pedagojik  çözüm yolu bulabilecek çocukluk döneminde yaşanabilecek zorlukların önüne geçerek onların sağlıklı özgüven sahibi ve başarılı bireyler olmaları yolunda önemli adımlar atmış olacaksınız .

Değerli  anne ve  babalar, sivasarge.meb.gov.tr  sayfamızda oluşturduğumuz  ‘Veli rehberlik hizmeti´ linkine giriş yapıp üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra T.C kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yaparak,  istediğiniz zaman ücretsiz ve online olarak psikolojik danışmanlık ve rehberlik destek hizmeti alabileceksiniz. Sivas genelindeki resmi ve özel tüm okullarımızda projemiz hakkında bilgilendirme toplantıları düzenleyerek kısa bir sürede 1500´e yakın velimizin sunduğumuz hizmetten faydalanmasını sağladık.

Türkiye´de ilk defa Sivas´ta uygulanan projemiz Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğini  esas alarak mahremiyet ve gizlilik ilkelerini benimseyerek hizmet vermeye devam ediyor .

Veli rehberlik hizmeti projemizin yavrularımız başta olmak üzere tüm Ailelerimiz için hayırlara vesile olmasını  diliyor, siz değerli anne ve babalara en kalbi selamlarımı sunuyorum.´
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas´ta 7 çeşit yerli patates üretildi
Sivas´ta 7 çeşit yerli patates üretildi
Doğa Tohumculuk Ar-Ge Müdürü Mete Kaan Bülbül: "Geliştirdiğimiz yerli ve milli çeşitlerimizin üst kademe tohumluklarını Ulaş TİGEM´de üretiyoruz. Bu topraklar hem hastalık açısından ari hem de 1300 rakımın üzerinde oldukça verimli. 2020´ye kadar tohumluk çoğaltımını yapıp, 2020´de satışa sunacağız”
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu ve yeni eğitim-öğretim yılı düzenlenen törenle açıldı.
"Okulların ödenek ihtiyacı karşılanmalıdır"
"Okulların ödenek ihtiyacı karşılanmalıdır"
Eğitim-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç 2018-2019 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Karakoç; " Mülakatla öğretmen atama yönteminden vazgeçilmeli, toplum vicdanında karşılığı olan kadrolu istihdam modeli tercih edilmelidir." dedi.
"Gayretimiz yarınların mimarı çocuklarımız için"
"Gayretimiz yarınların mimarı çocuklarımız için"
Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 2018- 2019 Eğitim - Öğretim Dönemi Ders Yılı açılış dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Savaşçı mesajında " Yavrularımızın yalnız öğretimi ile değil eğitimi ile de ilgileniniz. En büyük yatırımın bu dünyada hayırlı evlatlar bırakmak olduğunu unutmayınız." dedi.
Okullardaki Akran Zorbalığı Siber Zorbalığa Dönüşüyor
Okullardaki Akran Zorbalığı Siber Zorbalığa Dönüşüyor
Öğrencilerin sosyal medyada en çok etkileşime girdiği kişilerin okul arkadaşları olması, okullarda yaşanan akran zorbalığının internet ortamına da taşınmasına yol açıyor.
Ek Yerleştirmeye Ek Burs
Ek Yerleştirmeye Ek Burs
Üniversiteli olma şansı 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak ek yerleştirme ile devam ediyor. Ek yerleştirmeden merkezi yerleştirmede tercih hakkını kullanmamış ya da tercih yapsa da herhangi bir programa yerleşememiş öğrenciler faydalanabilecek.
Haydi okula
Haydi okula
2018 - 2019 Eğitim öğretim yılı için ders zili çaldı.
"Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz"
"Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı´nın başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir."
"Türkiye´nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor"
"Türkiye´nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye, vakit geçirmeksizin eğitim politikalarını demokratik, laik, bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandırmalıdır." ifadelerini kullandı.
Çocuklarımızı Usanmadan Dinleyelim
Çocuklarımızı Usanmadan Dinleyelim
Milli Eğitim Bakanı (MEB) Prof. Dr. Ziya Selçuk, yeni eğitim yılı ile ilgili bir mesaj yayımladı. Bakan Selçuk, öğrenci, öğretmen ve veliler ile tüm eğitim camiasına başarılar diledi. Bakan Selçuk, mesajında öğretmenlere ‘Meslektaşlarım´, öğrencilere ise ‘Yavrularım´ diye hitap ederek, "Sevgi, umut ve gayret kılavuzumuz olsun" dedi.
Birinci sınıf öğrencilerine görme taraması yapılacak
Birinci sınıf öğrencilerine görme taraması yapılacak
Sağlık Bakanı Koca, "Bu yıl çocuklarımız için okullarımızda yeni bir tarama programı başlatıyoruz. İlkokul birinci sınıf öğrencilerimizde görme taraması yapacağız." dedi.
´Sayısal dersler artık çocuk oyuncağı´
´Sayısal dersler artık çocuk oyuncağı´
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknokenti´nde, ilköğretim ve lise müfredatındaki matematik, fizik ve geometri derslerinin daha pratik ve eğlenceli bir yolla öğretilmesini hedefleyen "bilimsel oyuncaklar" geliştirildi.
YKS ek yerleştirme tercihleri bugün başlıyor
YKS ek yerleştirme tercihleri bugün başlıyor
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri bugünden itibaren 20 Eylül´e kadar alınacak.
İkinci üniversite fırsatını kaçırmayın
İkinci üniversite fırsatını kaçırmayın
ANADOLU Üniversitesi´nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 11 Eylül´de başladı.
 “El Ele Verip Çocuklarımıza Sahip Çıkacağız”
“El Ele Verip Çocuklarımıza Sahip Çıkacağız”
Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi, okul güvenliği, bağımlılıkla mücadele ve değerlendirme toplantısı Sivas Valisi Davut Gül´ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
3 yeni yüksek lisans bölümü daha
3 yeni yüksek lisans bölümü daha
Beykoz Üniversitesi´nde bilgi çağının gereksinimleri doğrultusunda 3 yüksek lisans bölümü daha açıldı.
"Tuzlugöl Mahallemize Modern Bir Okul Kazandırıldı”
"Tuzlugöl Mahallemize Modern Bir Okul Kazandırıldı”
Sivas Valisi Davut Gül, şehrimizin birçok farklı mahallesinde yapımı süren ve tamamlanan okulları gezmeye devam ediyor.
"Çocuklarımız geleceğimiz"
"Çocuklarımız geleceğimiz"
Yeni 2018-2019 eğitim-öğretim yılının herkes için hayırlı ve başarılı bir yıl olması dileğinde bulunan TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Yeni dönemin hem öğrenciler ve aileleri hem de kırtasiye sektörü ile eğitim camiası için hayırlı bir yıl olmasını diliyorum.” dedi
Miniklerin okul heyecanı
Miniklerin okul heyecanı
2018 2019 Eğitim öğretim yılına okul hayatına ilk adımı atan Ana Sınıfı öğrencileri okula alışma süresi içerisinde diğer öğrencilerden bir hafta önce ders başı yaptı.
Kitap Günleri Sona Erdi
Kitap Günleri Sona Erdi
4 Eylül Sivas Kongresi´nin 99. yıl dönümü Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında, Sivas Valiliği öncülüğünde, Sivas İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi koordinesinde bu yıl yedincisi düzenlenen Sivas Kitap Günleri sona erdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Verilen emaneti yerine getirmek, en üstün doğruluktur.

HZ.EBUBEKİR (R.A)