Altın projeler
Aydın , “RTE Bulvarı bizim için büyük projelerden biri. Bu çalışmalar sonunda, Sivas´ın örnek bir bulvarı ortaya çıkmış olacak. Karşıyaka ve bölgedeki köyler ise otuz, kırk yıldır Karşıyaka köprüsünü bekliyorlardı. Artık hasret bu projeler ile bitmiş olacak.” dedi.
Tarih: 21.9.2018 00:10:01/ 487okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Aydın, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Karşıyaka Köprüsü´nde incelemelerde bulundu.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yapımı devam eden projeleri basın mensupları ile birlikte gezerek hem incelemelerde bulundu, hem de projeler hakkında açıklamalar yaptı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas´ta yapımı devam eden projeler içinde yer alan, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Karşıyaka Köprüsü´nde gelinen son noktayı Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ve ilimizde görev yapan basın mensuplarıyla birlikte çalışmaları yerinde inceledi ve açıklamalarda bulundu.

“RTE BULVARI´NDA SON AŞAMAYA GELİNDİ”

İnşaat, yol dolgu ve köprü inşaatı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvar hakkında bilgi veren Başkan Aydın,"Kızılırmak üzerinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ndaki köprümüz son aşamaya gelindiğini, bu projeyle beraber üniversite ile Sivas arası mesafe olarak yarı yarıya kısalmış oluyor, diyerek şu şeklide açıklamada bulundu.  “Bu proje üniversite hastanesinin acil kavşağından, Yenişehir kavşağına uzanan bir hat olarak hayata geçecek. Projenin toplam uzunluğu 3 Km, genişliği 70 metre. Sivas´ta en geniş bulvar burası olacak. Proje kapsamında Kızılırmak üzerine üç gidiş, üç geliş şeklinde iki tane köprü inşa ettik. Devamında çevre yoluyla kesişen bölümde de köprülü kavşak inşaatı devam ediyor. Projenin toplam bedeli 70 milyon civarında oluyor. Şuan en zor ve en önemli kısmı bu. Buradaki işler yaklaşık bir ay içerisinde, köprü kısmındaki işler ise hemen hemen tamamlanmış olacak. Yol kısmında alt yapı çalışmaları tamamlandı. Köprü kotuna göre dolgu ve asfalt kısmına geçeceğiz. Çalışmalar güzel gidiyor köprülü kavşakta bu yıl içerisinde tamamlanacak. 2018 yılı içerisinde bu projeyi şehrimizin kullanımına sunacağız." dedi.

Yeni açılması için inşaatı devem eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarın Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir mesafesini kısaltmakla birlikte

“AVRUPA BİRLİĞİNDEN HİBE ALIYORUZ”

Yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarının bittiğinde Bağdat Caddesi´ndeki trafik akışını da rahatlayacağını ifade eden Aydın,"Özellikle Emniyet Müdürlüğümüz önünde trafik açısından yığılmalar oluyor. Bu proje devreye girdiğinde hem o bölgeyi rahatlatacak hem mevcut Kayseri yolu güzergahını rahatlatacak. Şuanda ülkemizdeki şartları dikkate aldığımız zaman bundan minimum etkilenmek kaydıyla projelerimizi tamamlıyoruz. Yine bu proje için Avrupa Birliğinden hibe olarak verilecek bugünkü rakamlara göre 200 milyon TL gibi bir rakam karşılıksız olarak alınacak. Bu da Sivas için çok büyük bir rakam çok önemli bir rakam. Bizim için büyük projelerden biri olan bu çalışmalar sonunda, Sivas´ın örnek bir bulvarı ortaya çıkmış olacak. bu proje yaya ve bisiklet yolu olarak ta hizmet verecek. Öğrencilerimiz bisikletle ve yürüyerek bu bulvarı kullanarak şehre gidip gelebilecekler. Bu yol üç gidiş, üç geliş aynı zamanda toplu taşıma aksı olacak. İçinde bisiklet yolları, yürüyüş yolları yani şehre değer katacak ihtiyaçlar karşılanmış olacak. diye ifade etti.

“KARŞIYAKA ŞEHİR İLE BÜTÜNLEŞECEK”

Sivas için önem arz eden yerlerden biri olan Karşıyaka mahallesine geçiş için köprü, çalışması devam ediyor. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Karşıyaka köprüsü hakkında ise şunları dile getirdi.  “Şu anda Karşıyaka mahallesi ile şehri birleştirecek Köprü üzerindeyiz. Sizlerinde gördüğü gibi eskinden kullanılan tarihi köprüyü kullanmıyoruz. Yıllarca Tarihi köprüyü kullandık.  Sivas Kayseri yolu güzergahında olan yaptığımız bu yeni köprü Kayseri yoluna bağlanacak. Bu şekilde köprü ve bağlantı yollarını tamamlama aşamasına getirecek. Burası Karşıyaka bölgemizde şehirle bütünleşti. Bu güzergahtan çıkan bir araç, şehir merkezine girmeden Gazi Menderes Caddesi´nden tünelden geçerek şehrin Kuzeyine, Doğusuna rahatlıkla ulaşacak bir ana arter olacak. Burası Karşıyaka mahallemiz açısından çok önemliydi. Bölgenin değerlenmesi ve Karşıyaka ile şehrin bütünleşmesi açısından dolayı da çok büyük önem taşıyordu. Karşıyaka´nın 30, 40 yıldır beklediği en önemli proje. Bu proje bittiğinde bu bölge daha özel ve kıymetli bir bölge olacak. şehrimize vatandaşlarımıza  şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

“KARŞIYAKA YILDIZ GİBİ DAHA ÇOK PARLAYACAK

Karşıyaka Bölgesinde Murat Su dağıtım deposu işletmesi bulunan İş insanı Murat Kaya bölgeye yapımı devam eden köprünün yerinde bir proje olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Karşıyaka bölgesi Sivas için artık nefes alan bir bölge. Yüksek binalar yok. Arazi gayet güzel. Evler bahçeli. Şu Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ın başlattığı köprü projesi bitince bu bölge bir yıldız gibi daha çok parlayacak. Emeklerine sağlık. Çok teşekkür ediyorum. Bölgenin büyük bir sorunu olan ulaşım konusunu çözdükleri için .”

Projeler gezildikten sonra, Başkan Aydın ile birlikte basın mensupları Karşıyaka Mahallesinde yer alan Murat Su dağıtım deposunda Sivas´lı iş insanı Murat Kaya´nın misafiri olarak öğle yemeği yedilerVideo Tarihi: 20.9.2018 19:30:20
Video Tarihi: 21.9.2018 00:10:01
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Altın projeler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Özyürek; Yiğidi Öldür, Hakkını Ver
Özyürek; Yiğidi Öldür, Hakkını Ver
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret ederek şimdiye kadar yapılan hizmetlerden ötürü teşekkür etti.
Sivas Belediyesi çalışmalara başladı
Sivas Belediyesi çalışmalara başladı
Sivas Belediyesi çalışmalara başladı
Adaylar bizi unuttu
Adaylar bizi unuttu
Karaoğlu, “Biz eski sanayi esnafı olarak Sivas´ta Belediye Başkan adaylığı için yarışan tüm Belediye Başkan adaylarının eski sanayi sitesine gelmelerini istiyoruz. Bizler yıllardır burada zor şartlar altında iş yapmaya çalışan sanayi esnaflarıyız. Biz ekmeğimizin derdindeyiz. Bizler bu şehrin lokomotifleriyiz. Adaylar bizi unuttular. Gelsinler burası ne olacaksa projelerini bizlere anlatarak bizimle istişare yapsınlar.” dedi.
 Mahalle sakinlerinden Başkan Aydın´a teşekkür
Mahalle sakinlerinden Başkan Aydın´a teşekkür
Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarı Mehmet Hazman ve mahalle sakinleri Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret ederek Sivas´a yapılan hizmetler için teşekkür etti.
Tatlı su kesintisi yaşanıyor
Tatlı su kesintisi yaşanıyor
Tatlı su kesintisi yaşanıyor
“Sivas için Aydın önemli"
“Sivas için Aydın önemli"
Görme Engelli öğretmen Selman Devecioğlu ve beraberindeki heyet Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
Özbelsan´ın yeni tesisleri hizmete girdi
Özbelsan´ın yeni tesisleri hizmete girdi
Sivas´ın öncü kuruluşu olan Özbelsan A.Ş´nin yeni idari bina ve tesisleri hizmete girdi.
RTE bulvarındaki köprü tamamlandı
RTE bulvarındaki köprü tamamlandı
Şehir içi trafiğin rahatlatılması ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesine ulaşımı kolaylaştırması hedefiyle hayata geçirilmeye başlanan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerinde yer alan köprü projesi tamamlandı.
Aydın´ın ulaşım projeleri ödüllendirildi
Aydın´ın ulaşım projeleri ödüllendirildi
Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından bu yıl 8.si düzenlenen ´Yılın Yerel Yöneticileri Ödül Töreni´nde Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ın ulaşım alanındaki projeleri ödüle layık görüldü.
Duyarlılığa davet ediyoruz
Duyarlılığa davet ediyoruz
Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde yer alan üst geçit kendini bilmez kişilerin üst geçide verdiği zararlardan dolayı tehlike saçıyor. Şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızı şehir içinde herkesin ortak kullandığı yerleri daha duyarlı kullanmaya davet ediyoruz.
Aydın: “Bu şehrin insanı her şeyin en iyisine layık”
Aydın: “Bu şehrin insanı her şeyin en iyisine layık”
Aydın: “Bu şehrin insanı her şeyin en iyisine layık”
3 Milyon geldi
3 Milyon geldi
Aydın, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ayrılan 7 milyonluk ödeneğin 3 milyonu Belediyemize ulaştı. İnşallah seçimden sonra Sivas´ımız bu güzel projeye kavuşacak.” dedi.
Sivas Toplu Taşımayı Tercih Ediyor
Sivas Toplu Taşımayı Tercih Ediyor
Sivas Belediyesi´nin ulaşım alanında getirdiği yenilikçi hizmetler vatandaşları toplu taşıma araçlarını kullanmaya sevk etti.
İyi Bir İdarecinin İdealleri Olmalı
İyi Bir İdarecinin İdealleri Olmalı
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın; gazetemiz muhabirlerinden Gülşah Akkaş´a ‘10 Ocak İdareciler Günü´ münasebetiyle idarecilik hususunda bilgiler vererek, başkanlık makamının avantaj ve dezavantajlarını paylaştı.
“3.5 milyon kişiyi ücretsiz taşıdık”
“3.5 milyon kişiyi ücretsiz taşıdık”
Yıldırım, “2018 yılında serbest kart sahibi olarak en fazla binen kişi, bir yıl içinde 1826 kez şehir içi toplu taşıma otobüslerine biniş yapmıştır. 65 Yaş üstü Serbest biniş yapanların toplam kişi sayısı ise 2 milyon 500 bin 846 kişidir. Engelli yolcu 995 bin 755 kişi. Refakatçi 27 bin 852 kişi. Ağır Engelli serbest binen 94 bin 846 kişi ücretsiz olarak şehir içinde otobüslerden yararlanmıştır.” dedi.
  CUMARTESİ PAZARI YENİ YÜZÜYLE HİZMETTE
CUMARTESİ PAZARI YENİ YÜZÜYLE HİZMETTE
CUMARTESİ PAZARI YENİ YÜZÜYLE HİZMETTE
"Barajın Suyu Yetersiz"
"Barajın Suyu Yetersiz"
Sivas Belediyesi, Tavra Deresi suyunu Su Arıtma Tesisine deplase etmek için başlattığı 4 bin 200 metrelik hattın 3 bin 500 metrelik kısmını tamamladı.
Öztürk; "Yılın Başarılı Belediye Başkanı" ödülünü aldı
Öztürk; "Yılın Başarılı Belediye Başkanı" ödülünü aldı
Sivas´ın en başarılı belediye başkanı olarak gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, "Yılın Başarılı Belediye Başkanı" ödülüne layık görüldü.
 “Önemli olan hayır duası alabilmek”
“Önemli olan hayır duası alabilmek”
Halk Otobüsleri Dernek Başkanı Davut Yıldırım ve kooperatif üyeleri Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
 Belediye Personel Alımı İptal Oldu
Belediye Personel Alımı İptal Oldu
Belediye Personel Alımı İptal Oldu
Ayhan; Özgecan Kültür Merkezini ziyaret etti
Ayhan; Özgecan Kültür Merkezini ziyaret etti
Ayhan; Özgecan Kültür Merkezini ziyaret etti
Atık Yağlar Takipte!..
Atık Yağlar Takipte!..
Sivas Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından atık yağların yetkili firmalar tarafından toplanmasına yönelik denetim yapıldı.
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Verildi
Sivas Belediyesi´nden Sokak Hayvanlarına Destek
Sivas Belediyesi´nden Sokak Hayvanlarına Destek
Kış mevsiminin etkisini göstermesiyle birlikte sokakta yaşam mücadelesi veren hayvanlar için Sivas Belediyesi Cumhuriyet Meydanına ekmek kulübesi yerleştirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
booked.net
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59