Altın projeler
Aydın , “RTE Bulvarı bizim için büyük projelerden biri. Bu çalışmalar sonunda, Sivas´ın örnek bir bulvarı ortaya çıkmış olacak. Karşıyaka ve bölgedeki köyler ise otuz, kırk yıldır Karşıyaka köprüsünü bekliyorlardı. Artık hasret bu projeler ile bitmiş olacak.” dedi.
Tarih: 21.9.2018 00:10:01/ 362okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Aydın, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Karşıyaka Köprüsü´nde incelemelerde bulundu.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yapımı devam eden projeleri basın mensupları ile birlikte gezerek hem incelemelerde bulundu, hem de projeler hakkında açıklamalar yaptı.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas´ta yapımı devam eden projeler içinde yer alan, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Karşıyaka Köprüsü´nde gelinen son noktayı Başkan Yardımcısı Hasan Karaman ve ilimizde görev yapan basın mensuplarıyla birlikte çalışmaları yerinde inceledi ve açıklamalarda bulundu.

“RTE BULVARI´NDA SON AŞAMAYA GELİNDİ”

İnşaat, yol dolgu ve köprü inşaatı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvar hakkında bilgi veren Başkan Aydın,"Kızılırmak üzerinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ndaki köprümüz son aşamaya gelindiğini, bu projeyle beraber üniversite ile Sivas arası mesafe olarak yarı yarıya kısalmış oluyor, diyerek şu şeklide açıklamada bulundu.  “Bu proje üniversite hastanesinin acil kavşağından, Yenişehir kavşağına uzanan bir hat olarak hayata geçecek. Projenin toplam uzunluğu 3 Km, genişliği 70 metre. Sivas´ta en geniş bulvar burası olacak. Proje kapsamında Kızılırmak üzerine üç gidiş, üç geliş şeklinde iki tane köprü inşa ettik. Devamında çevre yoluyla kesişen bölümde de köprülü kavşak inşaatı devam ediyor. Projenin toplam bedeli 70 milyon civarında oluyor. Şuan en zor ve en önemli kısmı bu. Buradaki işler yaklaşık bir ay içerisinde, köprü kısmındaki işler ise hemen hemen tamamlanmış olacak. Yol kısmında alt yapı çalışmaları tamamlandı. Köprü kotuna göre dolgu ve asfalt kısmına geçeceğiz. Çalışmalar güzel gidiyor köprülü kavşakta bu yıl içerisinde tamamlanacak. 2018 yılı içerisinde bu projeyi şehrimizin kullanımına sunacağız." dedi.

Yeni açılması için inşaatı devem eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarın Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir mesafesini kısaltmakla birlikte

“AVRUPA BİRLİĞİNDEN HİBE ALIYORUZ”

Yapımı devam eden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarının bittiğinde Bağdat Caddesi´ndeki trafik akışını da rahatlayacağını ifade eden Aydın,"Özellikle Emniyet Müdürlüğümüz önünde trafik açısından yığılmalar oluyor. Bu proje devreye girdiğinde hem o bölgeyi rahatlatacak hem mevcut Kayseri yolu güzergahını rahatlatacak. Şuanda ülkemizdeki şartları dikkate aldığımız zaman bundan minimum etkilenmek kaydıyla projelerimizi tamamlıyoruz. Yine bu proje için Avrupa Birliğinden hibe olarak verilecek bugünkü rakamlara göre 200 milyon TL gibi bir rakam karşılıksız olarak alınacak. Bu da Sivas için çok büyük bir rakam çok önemli bir rakam. Bizim için büyük projelerden biri olan bu çalışmalar sonunda, Sivas´ın örnek bir bulvarı ortaya çıkmış olacak. bu proje yaya ve bisiklet yolu olarak ta hizmet verecek. Öğrencilerimiz bisikletle ve yürüyerek bu bulvarı kullanarak şehre gidip gelebilecekler. Bu yol üç gidiş, üç geliş aynı zamanda toplu taşıma aksı olacak. İçinde bisiklet yolları, yürüyüş yolları yani şehre değer katacak ihtiyaçlar karşılanmış olacak. diye ifade etti.

“KARŞIYAKA ŞEHİR İLE BÜTÜNLEŞECEK”

Sivas için önem arz eden yerlerden biri olan Karşıyaka mahallesine geçiş için köprü, çalışması devam ediyor. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Karşıyaka köprüsü hakkında ise şunları dile getirdi.  “Şu anda Karşıyaka mahallesi ile şehri birleştirecek Köprü üzerindeyiz. Sizlerinde gördüğü gibi eskinden kullanılan tarihi köprüyü kullanmıyoruz. Yıllarca Tarihi köprüyü kullandık.  Sivas Kayseri yolu güzergahında olan yaptığımız bu yeni köprü Kayseri yoluna bağlanacak. Bu şekilde köprü ve bağlantı yollarını tamamlama aşamasına getirecek. Burası Karşıyaka bölgemizde şehirle bütünleşti. Bu güzergahtan çıkan bir araç, şehir merkezine girmeden Gazi Menderes Caddesi´nden tünelden geçerek şehrin Kuzeyine, Doğusuna rahatlıkla ulaşacak bir ana arter olacak. Burası Karşıyaka mahallemiz açısından çok önemliydi. Bölgenin değerlenmesi ve Karşıyaka ile şehrin bütünleşmesi açısından dolayı da çok büyük önem taşıyordu. Karşıyaka´nın 30, 40 yıldır beklediği en önemli proje. Bu proje bittiğinde bu bölge daha özel ve kıymetli bir bölge olacak. şehrimize vatandaşlarımıza  şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

“KARŞIYAKA YILDIZ GİBİ DAHA ÇOK PARLAYACAK

Karşıyaka Bölgesinde Murat Su dağıtım deposu işletmesi bulunan İş insanı Murat Kaya bölgeye yapımı devam eden köprünün yerinde bir proje olduğunu ifade ederek şunları söyledi. “Karşıyaka bölgesi Sivas için artık nefes alan bir bölge. Yüksek binalar yok. Arazi gayet güzel. Evler bahçeli. Şu Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ın başlattığı köprü projesi bitince bu bölge bir yıldız gibi daha çok parlayacak. Emeklerine sağlık. Çok teşekkür ediyorum. Bölgenin büyük bir sorunu olan ulaşım konusunu çözdükleri için .”

Projeler gezildikten sonra, Başkan Aydın ile birlikte basın mensupları Karşıyaka Mahallesinde yer alan Murat Su dağıtım deposunda Sivas´lı iş insanı Murat Kaya´nın misafiri olarak öğle yemeği yedilerVideo Tarihi: 20.9.2018 19:30:20
Video Tarihi: 21.9.2018 00:10:01
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Altın projeler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Sivasspor´un Başkanı Mecnun Otyakmaz´ın başarısı, Sivas Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi.
Aydın, Gazetemizi Ziyaret Etti
Aydın, Gazetemizi Ziyaret Etti
Sivas Belediye Başkası Sami Aydın Şehit İsmail Güneş Basın Sitesinde Gazeteleri ve Esnaf ziyaretlerini gerçekleştirirken, gazetemize gelerek Bizim Sivas Gazetesinin imtiyaz sahibi Muhsin Kaya´yı ziyaret etti.
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Hobbit Evleri Tekrar Kiraya Veriliyor
Hobbit Evleri Tekrar Kiraya Veriliyor
300 Bin TL´ye talip çıkmayan Hobbit Evleri, fiyatı düşürülerek tekrar ihaleye çıkıyor
 780 Konutun açılışını yapacak
780 Konutun açılışını yapacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açılış için Sivas´ ta TOKİ tarafında inşaatı biten yediyüz seksen konutluk şantiyeyi ziyaret edecek.
“Eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmem”
“Eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmem”
Gözel, “Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.”dedi. Sivas´ta Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´a seslenerek, “verdiği sözlerin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, kumlu tarla hala aynı, sağlık ocağı aynı, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız, şimdi ise, asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım.”şeklinde açıklamada bulundu.
Araçların Kaldırım İşgali Sürüyor
Araçların Kaldırım İşgali Sürüyor
Sivas´ta otoparkların yetersiz olmasından dolayı araçların kaldırım işgalleri sürüyor.
Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar
Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar
Numune Hastanesi kavşaklardaki kırmızı ışıklarda duran araçlardan dilenen mülteciler araç trafiğini tehlikeye sokup Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar.
Sabah Saatlerinde Otobüs Yetmiyor
Sabah Saatlerinde Otobüs Yetmiyor
Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan öğrenciler sabah saatlerinde otobüslerin çok dolu bir şekilde gelesinden dolayı Sivas İl Kontrol Laboratuarları önündeki durakta beklemek zorunda kalıyorlar
Kale´de Birinci Etap Başladı
Kale´de Birinci Etap Başladı
Sivas Belediyesi tarafından bir turizm ve cazibe merkezi haline getirilecek olan Tarihi Sivas Kalesi´nde ilk etap çalışmaları başladı.
"Osmanlı´dan sonra ilk köprüyü yaptık"
"Osmanlı´dan sonra ilk köprüyü yaptık"
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ´Mahalle Buluşmaları´na devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Aydın ve Belediye Yönetimi Cuma Pazarı Bölgesi´nde bulunan İstiklal, Dört Eylül, Tuzlugöl ve Kümbet Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Gözün Aydın Vatandaş
Gözün Aydın Vatandaş
Gözün aydın vatandaş giderlere bir kalem daha eklendi. Sivas´ta yol kenarları araç oto parkı yeniden ücretli oldu. Böylece Vatandaşın ekonomik süreç içinde yaşadığı zorlukların içine bir yenisi daha eklenmiş oldu.
Aydın, esnaf ziyaretlerine devam ediyor
Aydın, esnaf ziyaretlerine devam ediyor
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas İş Platformu Sivas Temsilcisi Epsileli Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Yurdal Epsileli”yi iş yerinde ziyaret etti.
Geç Kalınmış Çalışma
Geç Kalınmış Çalışma
Geçtiğimiz Günlerde Yoğun Yağmur Altında Kalan Sivas Merkezde Altyapıda Geç Kalınmış Olan Bakım ve Onarım Çalışmaları Başladı
Vefa Konutları´nda Asfalt Çalışması Başladı
Vefa Konutları´nda Asfalt Çalışması Başladı
Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın´ın seçimlerden önce dar gelirli vatandaşlar için söz verdiği Vefa Konutları Projesi, teslim tarihi olan 4 Eylül´den önce tamamlanarak hak sahiplerine verilmeye başlanmıştı. Alt yapısı tamamlanan konutların yolu da asfalt çalışmaları başlandı.
Eski Sanayi´de yıkımlar sürüyor
Eski Sanayi´de yıkımlar sürüyor
Geçtiğimiz yıllarda eski sanayi sitesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde Sivas Belediyesi uzun süren tartışmalar ve yaşanan olayların ardından “Sivas Sembol Kentsel Dönüşüm Projesi"ni hayata geçirmek için geri sayımı devam ediyor.
Yağmur Felç Etti
Yağmur Felç Etti
Sivas´ta kısa sürede etkili olan yağmur il merkezini felç etti. Öğleden sonra bir anda başlayan sağanak yağmurun etkisi altına kalan il merkezinde bazı cadde ve sokakların yanı sıra işyerlerini su altında bıraktı.
Bu Kumbara Başka
Bu Kumbara Başka
Sivas Belediyesi geri dönüşümde diğer illerin öne geçmeye çalışırken şehrin muhtelif yerlerine "Kullanışmış giysi ve ayakkabı kumbarası" yerleştirdi.
Sivas´ın "Hobbit evleri" dünyanın ilgisini çekti
Sivas´ın "Hobbit evleri" dünyanın ilgisini çekti
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: "Farklı ülkelerden bizleri arayanlar oluyor, grup olarak burayı ziyaret etmek isteyenler ve burada kalmak isteyenler oluyor. Bunun için sayıyı artırmayı planlıyoruz"
"Dışarıdan gelince değişim görülüyor"
"Dışarıdan gelince değişim görülüyor"
Belediye Başkanı Sami Aydın esnaf gezilerine aralıksız devam ediyor. Aydın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu ve partililerle birlikte Osman Paşa Caddesi esnaflarını ziyaret etti.
Altınyayla´ya bir park daha
Altınyayla´ya bir park daha
Altınyayla ilçesi Güzeloğlan Mahallesinde yapımı devam eden Şehit Ahmet Uma Çocuk Oyun ve Spor Parkında sona yaklaşıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Akılsız yapan akıllı telefon
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Mecburi istikamet
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
“MUHALİF DAMGASI” VE ÖTEKİLEŞTİRMENİN HİYERARŞİSİ
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Hicaz´ı nasıl kaybettik?
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
İçindeki Çocuğun Ellerini Bırakma
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
MADALYA
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
20 milyar doların peşinde...
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ