Anahtar Kelimeler: Altın eller sergisi sona erdi

YAZARLAR

Altın eller sergisi sona erdi

4 Eylül Sivas Kongresinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında açılan "Altın Eller Sivas´ta Buluşuyor" adlı ´Geleneksel Türk El Sanatları sergisi sona erdi.

Hakan BAKAR

Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü´nün koordinesinde tarihi meydanda ?Altın Eller Sivas´ta Buluşuyor" isimli sergi açıldı. Sergide 25´i il dışından olmak üzere 50 sanatçının geleneksel Türk el sanatı ürünleri sergilendi.

Sivas´ta Kitap Günleri´nin hemen ardından Buruciye ve Şifaiye medreselerinin olduğu alanda 5 gün boyunca yoğun ilgi gören el emeği, göz nuru eserler vatandaşlar tarafından beğeni kazandı.

Sivas Valisi Salih Ayhan, 5 gün boyunca açık olan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören el emeği, göz nuru eserleri inceleyip sanatkarları tebrik ederek teşekkür belgesi verdi.

/resimler/2019-9/16/1650075268172.jpg

Vali Ayhan, "Her alanda yapılan çalışmaları Sivas´ın sosyal, ekonomik ve kültürel yapısına uygun bir şekilde gün yüzüne çıkarmaya gayret ederek farkındalık oluşturmaya çalıştık. ?Altın Eller Sivas´ta Buluşuyor´ festivalini de ilimizde gerçekleştirmenin sevinci içerisindeyiz. Özellikle unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarımızı, ustalarımızı bu sergi ile motive edelim istedik. Katılan emek veren herkese teşekkürler." ifadelerini kullandı.