“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
Tarih: 16.8.2018 19:15:58/ 1148okunma / 0yorum

Hakan Bakar – Osman Nuri Kesici

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas milletvekili Ulaş Karasu Parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Karasu, CHP Sivas İl Başkalığı parti binası toplantı salonunda yaptığı açıklamada ülkede son dönemlerde yaşanan gerek siyasi, gerek ekonomik ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde yaşanan eş, dost, akraba kadrolaşmalarıyla ilgili açıklamalar da bulundu.

 “YAŞANAN BU EKONOMİK KRİZ SADECE BİR RAHİP  İLE AÇIKLANAMAZ”

Karasu, “Bildiğiniz gibi, Türkiye ile ABD arasında rahip krizi ile başlayan süreç iki müttefik ülkenin diyalog ile çözülmesi gereken sorunlarının ABD´nin ortaya koymuş olduğu hukuksuz, hiç bir uluslar arası dayanağı olmayan tavrı nedeni ile bir çıkmaza girmiş, bu tavır iki ülke ilişkilerine ciddi anlamda zarar vermiştir. ABD´nin bu anlayışı asla kabul edilemez.Yaşanan bu ekonomik kriz sadece bir rahip  ile açıklanamaz. Mevcut iktidarın 2007 yılından beri ülkemizde üretim ekonomisi yerine sıcak parayla şişirmeye dayanan ekonomi yönetimi bugünlerde yaşanan sıkıntının temellerini oluşturmuştur. Dışa bağlı hale getirilen ekonomimiz ciddi bir borç batağına girmiş ancak bu durum yurttaşlarımıza büyüme olarak anlatılmıştır. Geçmişte 23 milyar dolar civarında olan IMF borcunu ödemeyi büyük bir övünçle anlatan iktidar, 2002 yılında göreve geldiklerinde 130 milyar dolar olan dış borcu bugün nasıl 467 milyar dolara çıkardıklarını izah edememektedirler. Ne yazık ki artan döviz değerleri borçlanmayı daha da arttırmış 2013 de 950 milyar dolar seviyesinde olan milli gelir bu yılın ilk üç ayı itibariyle 883 milyar dolara gerilemiştir. Üretim ekonomisine dayanmayan, liyakat sız, ekonomi yönetimi 2013 yılında kamu özel sektör iş birliğiyle hazırlanan bir çok projeye hazine garantisi verilmiş ve şimdi bu ödemeleri yapma zamanı gelmiştir. Yüksek cari açığımızda sadece bu borçların bir yıllığını ödemek, borcumuzu çevirmek ve cari açığımızı finanse etmek için 240 milyar dolara ihtiyacımız olduğunu hatırlatmak isterim.” dedi.

“KİMLERİN BU KRİZDEN RANT ELDE ETTİĞİNİ İKTİDAR AÇIKLAMALIDIR”

Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden olduğunu dile getiren CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “2016 nisan referandumu ile parlamenter sistemi yok edip, tek adam rejiminin gelmesi Türkiye´nin dünya piyasalarında güven kaybetmesindeki en önemli nedendir. Her dar boğazda milletin altın ve dövizlerini bozdurmasını isteyebilen iktidar, yurt dışında kimlerin ne kadar dolarları olduğunu da bu milletle paylaşmalıdır. Son iki ayda kimlerin döviz aldığını, kimlerin bu krizden rant elde ettiğini iktidar açıklamalıdır. Her krizin faturasını her gün biraz daha açlığa yoksulluğa mahkûm edilen çiftçimiz, esnafımız işçimiz memurumuz ödemektedir. İktidarın yapmış olduğu yanlış politikanın sonucunda alın terinden başka bir geçim kaynağı olmayan emekçiler bu borcu ödemeye mahkûm edilemezler. Bu faturayı ödemesi gereken en baştaki kesim 16 yıldır iktidarın rantı ile köşeyi dönüp millete küfür edenlerdir. Bu ülke hepimizin,  ülkemizin hem siyasi,hem ekonomik anlamda özgür ve bağımsız olması temel ilkemizdir.tek adam rejiminin ülkemize getirdiği durum 1.5 ay içerisinde maalesef budur. Aynı gemideyiz mantığının samimiyetinin görülmesi için TBMM´nin derhal toplantıya çağırılması, yaşanan siyasi ve ekonomik krizin görüşülerek tüm siyasi partilerle ortak akıl konusunda uzlaşmaya varılması son derece önemlidir. Her sıkıntıya girdiğinde muhalefetten destek arayanlar nefesleri genişe çıktığında muhalefete karşı bölücü ayrıştırıcı ötekileştirici bir dil kullanmakta muhalefeti yok saymaktadır.” şeklinde ifade etti.

“EŞ DOST AKRABA KADROLAŞMASINA SON VERİLMELİ”

Türkiye ekonomik sorunlar ile uğraşırken, ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine geldiğini dile getiren Karasu, “Cumhuriyetin 50. Yılında kurulan üniversitemiz; bilimden, teknolojiden Sivas a katmış olduğu artı değerlerden ülke gündemine gelmesi gerekirken son dönemde borçlarıyla üniversiteyi terk eden akademisyenleriyle Cumhuriyet ve Atatürk´e karşı yapılan saldırılar ile ve liyakat tan uzak tüm toplumu yaralayıcı atamalar ile gündeme gelmektedir. Siyasi kimliğimizin ötesinde  bir Sivas´lı olarak Cumhuriyet Üniversitesinin bu konular ile anılması bizleri üzmektedir. Beklentimiz milyonlarca üniversite mezunu işsiz iken her gün onlarcası bizlerden iş talep ederken ekonomik kriz nedeniyle her kesimden özveri istenirken, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yönetiminin bu atamaları bir kez daha gözden geçirip toplumun vicdanını sızlatmayacak şekilde gerekli değerlendirmeyi yapmasıdır.” şeklinde konuştu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Akraba kadrolaşmasına verilmeli
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Üç ilçede başkanlar belirlendi
Üç ilçede başkanlar belirlendi
Sivas´ta teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Yeniden Refah Partisi Ulaş, Yıldızeli ve Divriği´de ilçe başkanlarını belirledi.
Yeniden Refah Partisi kahvaltıda buluştu
Yeniden Refah Partisi kahvaltıda buluştu
Yeniden Refah Partisi kahvaltıda buluştu
"TÜDEMSAŞ Sivaslıların kırmızı çizgisidir"
"TÜDEMSAŞ Sivaslıların kırmızı çizgisidir"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda ´Maden Yasa´ görüşmeleri yapılarken Genel Kurula hitap etti. Karasu TBMM Genel Kuruluda Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas mitingini değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye´de yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye´de yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne İdlib´de ne de Suriye´nin başka bölgelerinde yeni insani krizlerin, yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz." dedi.
Yeniden Refah Partisi ilçelerde teşkilatlanıyor
Yeniden Refah Partisi ilçelerde teşkilatlanıyor
Merhum Necmettin Erbakan´ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi, Sivas´ta teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. İl teşkilatı, bazı ilçelerde başkanları belirlemek için temayül yoklaması yaptı.
“Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı”
“Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı”
Bilgin, “Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı. Halkımızın sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgisi caddeleri alanı doldurdu. En coşkulu en heyecanlı bir miting oldu. Bizleri dar günde dar zamanda yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimizede çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Gençlik Meclisi Yıldız Dağı´nda kamp yapacak
Gençlik Meclisi Yıldız Dağı´nda kamp yapacak
Çeşitli illerden gelen Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu´na bağlı gençlik meclisi, Sivas Valisi Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti.
“Acilen harekete geçmeye davet ediyoruz”
“Acilen harekete geçmeye davet ediyoruz”
Bekin, “Yeniden Refah Partisi olarak, Pekin yönetiminin, Doğu Türkistan´daki Türklere yönelik uygulamakta olduğu sistematik işkencelere son vermesini hususunda iktidarı Doğu Türkistan´da olan bitenler karşısında sorumluluk almaya ve acilen harekete geçmeye davet ediyoruz,”dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi bir zafer anıtı olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi bir zafer anıtı olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, milletin değerleriyle, inancıyla, insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı, jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır." dedi.
 Hızlı tren 2020´de
Hızlı tren 2020´de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattımızın inşası da hızla devam ediyor. Bu hat Ankara Sivas yolunu da 2 saate düşürecek inşallah bu yıl test sürüşlerini başlatıp gelecek yıl da hizmete açmış olacağız.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiliği ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiliği ziyaret etti
Sivas Kongresi´nin 100. yılında milli mücadelenin temellerinin atıldığı Sivas´ta çok heyecanlı ve coşkulu kutlama süreci başladı. Bu coşkuyu katlayarak artıracak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas ziyareti, dün gerçekleşti.
ŞEHİRLERİN ANASI SİVAS´A HOŞGELDİNİZ
ŞEHİRLERİN ANASI SİVAS´A HOŞGELDİNİZ
Sayın Cumhurbaşkanımız; Sivas başkentlik yapmış bir şehirdir. Dar´ül Ülemadır. Dar´ül Âlâdır. Vilayeti Anadolu´dur. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı şehirdir. Kadim bir şehirdir.
Albayrak: Yeni başarı hikayesini hep beraber yazacağız
Albayrak: Yeni başarı hikayesini hep beraber yazacağız
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Yeni başarı hikayesini tüm Türkiye olarak hep beraber yazacağız." dedi
 ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASINA SİVAS´TAN BAŞLIYOR
ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASINA SİVAS´TAN BAŞLIYOR
31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında startı Sivas´tan verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Şubat Cuma günü ilimize geliyor.
"Cumhurbaşkanımız ile kucaklaşmaya davet ediyorum"
"Cumhurbaşkanımız ile kucaklaşmaya davet ediyorum"
Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 08 Şubat 2019 Cuma günü ilimize gelecek olmasından dolayı AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
“HİZMET İÇİN VARIZ”
“HİZMET İÇİN VARIZ”
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı programın üçüncü konuğu CHP Sivas Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız oldu.
BBP 170 belediye başkan adayını tanıttı
BBP 170 belediye başkan adayını tanıttı
BBP´nin Türkiye genelindeki 170 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
“Herkesin gönlü rahat olsun”
“Herkesin gönlü rahat olsun”
Ürgüp, “herkesin gönlü rahat olsun. Her ne yapılacaksa ortak fikirler içerisinde yapacağız. Gerçekleştireceğimiz projeler şehre değer katacak. Yarım kalan projeleri bitireceğiz. Bizim derdimiz tüm ekip arkadaşlarımız ile birlikte Sivas´ı yüceltmektir.” dedi.
Hal esnafı, “Seçimlerde bizi reklam olarak kullanmasınlar”
Hal esnafı, “Seçimlerde bizi reklam olarak kullanmasınlar”
Sivas Perakende Sebze Hali Esnafı seçimlerde kendilerinin reklam olarak kullanılmasını istemiyor.
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Ak Parti´den Nezaket Ziyaretleri
Ak Parti´den Nezaket Ziyaretleri
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin ve Beraberindeki Heyet Seçim Çalışmaları Kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığını ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığını ziyaret etti.
YRP Sivas Teşkilatı Belli Oldu
YRP Sivas Teşkilatı Belli Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlık Divan Üyeleri belli oldu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
booked.net
Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
1 milyon 200 bin sivri sinek ayrı ayrı insanı soktuğunda ortalama bir insanın kanını tamamen tüketebilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59