AK Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı
AK Parti Sivas Merkez İlçe Başkanlığı, Ocak Ayı İlçe Danışma Meclisi Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Stratejik Eylem Planı ve Afrin Operasyonu değerlendirildi
Tarih: 31.1.2018 15:27:33/ 470okunma / 0yorum

  Zübeyde DARENDELİ

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, Afrin Operasyonlarına değinerek, " Askerimiz şuan savaş halinde ve Afrin´i temizledi, Burseya Dağı ele geçirildi. Çok önemli bir konumda olan 8 km² alanı gözetleyebileceğimiz bir yer burası. Ben Mehmetçiğimize ve Ordumuza Allah´tan başarılar vermesini ve sağ salim geri dönmelerini niyaz ediyorum. Şehitlerimize Allah´tan rahmet Gazilerimize ise sağlık ve sıhhat diliyorum" dedi.

  Parti sorumluluklarına da değinen İlçe Başkanı Eminoğlu, " İktidarda olan bir partinin teşkilat mensupları olarak sorumluluklarımızı ve görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmek zorundayız, bizler teşkilat mensubu olarak bir zincirin halkalarıyız, zincirden bir halka koparsa o zincir iş göremez. Şahsen ben İlçe Başkanlığı görevimi layıkıyla yerine getiremezsem il başkanımız sorumluluğunu yerine getiremez, İl Başkanı sorumluluğun yerine getiremezse Teşkilat Başkanı görevini yapamaz, Teşkilat Başkanı görevini yerine getiremezse Cumhurbaşkanımız istediği gibi mücadele edemez. O yüzden görev ve sorumluluğumu bilmemiz gerekiyor. Bir mahalle yöneticisi veya başkanı olmak, İl ilçe Yöneticisi veya başkanı olmak çok büyük bir sorumluluktur. Ben bunun farkında olduğunuzu bu salonu doldurmanızdan dolayı anlıyorum" ifadelerini kullandı.

 İlçe Başkanı Eminoğlu´ndan sonra kürsüye gelen AK Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin ise danışma meclisi toplantılarının önemine vurgu yaparak, " Danışma meclisi toplantılarımız bizim en önemli toplantılarımızdır. Az önce ilçe Başkanımız ehemmiyetini açıkladı. Biz geçmiş aylarda bu toplantılarımızı parti binasında yaptık bugün de genişletilmiş danışma meclisi toplantımızı burada yapıyoruz. Bu Bir aile toplantısı ancak dışa açık bir toplantıdır. 31 Mart 2019´da Belediye Yerel Yönetimler seçimi var. Bu sürece girerken biz Sivas Teşkilatı olarak 1 Ocak 2018 ve 1 Mart 2019´a kadar 14 aylık Stratejik Eylem Planı hazırladı.Bu planın en önemli ayaklarından bir tanesi bu toplantı yani ilçe danışma meclisi toplantılarımız.Bu Planda günlük çalışmalarımız var; Ev ziyaretleri, Hasta ve Taziye Ziyaretleri gibi, Haftalık çalışmalarımız var; İlçe Yönetim Kurulu Toplantıları, Mahalle Yönetim

Toplantıları gibi, Aylık çalışmalarımız var; İlçe Danışma Meclisleri, Mahalle Danışma Meclisleri gibi, 2 Aylık çalışmalarımız var; Mahalle Üye Bölge Toplantıları gibi.3 ve 4 Aylık çalışmalarımız var 6 Aylık çalışmalarımız var" diye konuştu.

 Afrin Operasyonlarına da değinen İl Başkanı Şahin, " Cumhurbaşkanımız gece gündüz ayakta, Dünya´yla savaşıyor.Trump´la savaşıyor, Putin´le savaşıyor, Arap Kralı ile savaşıyor, İngiltere Kraliçesi ile savaşıyor ve herkesle savaşıyor yani 7 Düvelle savaşıyor, dostumuz yok bizim. Dost olarak bildiğimiz devletler ve ülkeler de yukarıdan bükülüyor. Biz çalışarak ayakta kaldık, vuruşarak ayakta kaldık, çalışarak ve vuruşarak ayakta kalmaya devam edeceğiz. Dünya´nın 1 numaralı ülkesi Türkiye. Bütün Dünya Recep Tayyip Erdoğan´ı ve Türkiye´yi konuşuyor, sizleri konuşuyor. Burada yaptığımız bu toplantının Afrin´deki mehmetçiğe çok büyük katkısı var. Biz burada toplantıya gelmezsek mehmetçik orada ne yapacak. Onlar orada savaşacak bizler burada toplantımızı yapıp onlara destek olacağız.En son Tokat Kongresine katıldım, orada herkes aynı şekilde tempo tutuyor bizde savaşmak istiyoruz diye, Cumhurbaşkanımız ne dedi; "Gerekirse ben gideceğim sizlerde arkdamdan geleceksiniz" onun için bizim görevimiz çok önemli" dedi.

     Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

            
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu: - "Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz"
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi Birincisi Avukat Mustafa Coşkun Ödülünü Başkan Erdoğan´dan Aldı.
Hedefimiz Milli projeler
Hedefimiz Milli projeler
Yusuf Yağmur gazetemizi ziyaret ederek hizmet için her zaman acele etmek gerekir. Vatandaşın derdiyle dertlenme zamanı. Şehrin önünü açacak, şehrin daha dinamik hale gelmesi için adımları hep birlikte atacağız. Hedefimiz Milli projeler olacak.” dedi.
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Sivas´ın Divriği ilçesinin, binlerce yıllık tarihiyle bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
AK Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, "Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur." dedi.
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti, ekonomide yaşanan sorunlar hakkında parti olarak sahaya indiklerini ve hazırlayacakları raporu Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na sunacaklarını söyledi.
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Yerel seçimlerde ittifak söylentileri) "Yasal olarak şuanda yerel seçimlerle ilgili bu mümkün değil. Ama bir gönül ittifakı olabilir mi? Elbette olabilir. Çünkü bizim Cumhur İttifakı´mız sadece 24 Haziran seçimlerine yönelik, sadece o seçimleri kazanmaya yönelik bir ittifak değildi"
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Parti binamızı daha büyük bir yere taşımayı düşünüyoruz. Milletvekillerimiz için vatandaşlar ile görüşme odaları yapacağız. Derdimiz sorunları, sıkıntıları, ihtiyaçları en aza indirmek. Herkes için çözüm yolu bulmak. O yüzden tabandan en üst makama kadar hep hizmet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.”dedi.
Destici´den Yemen çağrısı
Destici´den Yemen çağrısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Yemen´e sessiz kalamayız, Yemen´deki zulmü görmemezlikten, duymamazlıktan gelemeyiz. Onun için ha Amerika zulüm yapmış, ha Suudi Arabistan zulüm yapmış, bizim için zalimin adı, rengi, dini, dili önemli değildir. Zulmü kim yaparsa biz onun karşısındayız"
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
“Devletimizin yanındayız”
“Devletimizin yanındayız”
İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu “Bizi tehdit etmeye kalkan katil Amerika´ya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin çıkarlarını savunacak ve Devletimizin yanında olacağız.” dedi.
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
AK Parti Sivas İl Başkanlığına atanan Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretleri başladı.
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
Aksu, “Bizim önümüzde bir sınavımız var. Oda yerel seçimler. Yerel seçimlerde hedefimiz çok yüksek. Sabah saat 10:00´dan gecenin ilerleyen saatlerine kadar parti binasında olacağım. İnşallah yapılan işlerin çıtasını daha da yükselteceğiz." dedi
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ın AK Parti İl Başkanlığına Hakan Aksu atandı.
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "ABD´nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ´hayır´ diyoruz" dendi.
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
Alibaba Mahallesi muhtar adayı Hacı Yılmaz “mahalleme hizmet etmek benim için bir onudur. Muhtarlık maaşını mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerin eğitimi için bağışlayacağım. Evrak işleri için gelen mahalle sakinlerinden hiç bir ücret talep etmecim. İnşallah mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu güne kadar, Alibaba mahallesine yapılmayan birçok hizmeti getirmeye kararlıyım.”dedi
Son günler
Son günler
Sivas SGK İl müdüründen geç kalmayın çağrısı.Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler için son günler
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Sivas´ın Gürün İlçesi doğumlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğduğu toprakları unutmuyor yardımlarını sürdürmeye devam ediyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.

İMAM-I RABBANİ (R.A)