Anahtar Kelimeler: güven tazeledi

Ağır, güven tazeledi

Tek Liste ile gidilen kongrede Mevcut Başkan Mahmut Ağır güven tazeledi

Zübeyde DARENDELİ

Pandemi Süreci öncesinde başlayan AK Parti Sivas 7. Olağan Kongre Süreci Sosyal Mesafe Kurallarına uyularak tekrar başladı.

Doğanşar İlçesinde AK Parti 7. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi.

Kongreye TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, İl Başkan Yardımcıları ve teşkilat mensupları katıldı.

Pandemi süreci medeniyle açık havada gerçekleştirilen kongrenin açış konuşmasını gerçekleştiren Doğanşar İlçe Başkanı Mahmut Ağır, kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İlçe Başkanının ardından konuşan İl Başkanı Hakan Aksu ise, AK Parti hükümetleri boyunca birçok hizmet gerçekleştirildiğini belirterek, “2001’den bu tarafa her zaman AK Parti’nin yanında oldunuz ve %93.6 oy oranı ile Türkiye’de altıncı oldunuz. İnşallah bundan sonraki süreçte Mahmut Başkanımla birlikte, Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla, İl Genel Meclisi Üyemizle 2023’te yapılacak seçimlere hep birlikte güçlü bir Doğanşar ile girmeyi hedefliyoruz. Ben şimdiye kadar partimizde vazife yapmış tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Mahmut Başkanla birlikte yeni görev alacak yönetim kurulu üyelerine de başarılar diliyorum.” Dedi.

                Sivas Milletvekili Semiha Ekinci de, “Bugün burada Covid-19 nedeniyle sınırlı sayıda delegelerimiz ile kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz, ama biz şuna eminiz ki tüm Doğanşar halkının kalbi şuan burada bizimle partimizle, liderimizle. Partimizin kuruluş tüzüğünde Genel Başkanımız bizlere hedef gösteriyor 2023. 2053 ve 2071. 2023’e az bir zamanımız kaldı. İnşallah bu kongre ile seçilen yönetimimiz partimizi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerini taşıyacak kadrolardır. Bizlerde Milletvekilleri olarak sayın bakanımızın önderliğinde Doğanşarlı hemşehrilerimizin emrinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.” Diye konuştu.

                Son olarak konuşan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’da, “Bizim gayemiz hakkın gayesini kazanmak, hakkın gayesini kazanmak halkın rızasından geçiyor, halkın rızasını kazanmak da halka hizmetten geliyor. Şuna canı gönülden inanıyoruz, yaptıklarımız var yapamadıklarımız var ancak bizim iddiamız var 80 yılda yapılamayanlardan çok daha fazlasını biz 20 yılda yaptık. Bizden önce bölünmüş yol 6 bin Km idi biz 20 Binin üzerinde yaptık. Hala yapılması gerekenler var mı? Ebetteki var ama kim yapar? Tabi ki AK Parti yapar. Biz geldiğimizde 26 tane havaalanı vardı şimdi 56 tane havaalanı var. Dünyada hizmeti paran olursa alırsın ama 200 ülke arasında istisna olarak ayrılan bir tane ülke var oda Türkiye’dir.” Dedi.

                Konuşmaların ardından Konuşmaların ardından Faaliyet ve gelir gider bilançosu okunarak oylamaya geçildi. Tek Liste ile gidilen kongrede Mevcut Başkan Mahmut Ağır güven tazeledi