YAZARLAR

Ağaç dikmek devlet politikası olmalı

Sivas Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, odanın hatıra ormanına fidan dikti. Oda başkanı Özcan Binay yaptığı açıklamada ağaçların önemini hatırlatarak, ?´Her yıl belli sayılarda ağaç dikmeyi bir kere devlet politikası haline getirmemiz gerekir´´ de

Yüksel MENEKŞE

Sivas Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası hatıra ormanına fidan dikme etkinliği düzenlendi. Oda Başkanı Özcan Binay, yönetim kurulu ve üyelerin katıldığı etkinlikle ilgili açıklama yapan Binay, ?´Ağaç dikmek yaşamaya dair yapılacak en güzel eylemlerden biridir. Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı var ise onu dikmeye vakit bulabilirseniz dikin hadisi her şeyi anlatmaktadır.

Ağaç dikmek toplumlara huzur ve mutluluk getirir. Ayrıca ağaçları diken insanlara ülkesi ve çevresi için ne kadar güzel bir miras bıraktığı hissini veren güzel bir eylemdir. Her yıl milyonlarca metreküp verimli topraklara yeterince ağaç dikilmediği için erozyon nedeni ile nehirlerden denize dökülüyor.Ülkede artan kuraklık, çölleşme, susuzluk gibi sorunlar varsa bunun en büyük nedenlerinden biri de yeterince ormanlara sahip olamadığımızdan kaynaklanmaktadır. Her yıl belli sayılarda ağaç dikmeyi bir kere devlet politikası haline getirmemiz gerekir. Ülke çapında yeterince yeşil alanlara sahip olmak için ağaç dikme konusu şehirde veya köyde hem sosyal, hem de kültürel faaliyetlerin bir parçası haline gelmesi gerekmektedir´´ dedi.