Anahtar Kelimeler: Adliye hizmetleri devam ediyor

YAZARLAR

Adliye hizmetleri devam ediyor

Sivas Adliyesinde hizmetler kesintiye uğramadan devam ediyor.

Zübeyde DARENDELİ

"Sivas Adliyesi Kovid-19 salgını nedeniyle tahliye ediliyor” şeklinde çıkan haberler ve sosyal medya paylaşımlarının yapılması ve yayınlanması üzerine bir Sivas Adliyesi Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bir basın açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “KOVİD-19 salgını nedeniyle Sivas Adliyesinin tahliye edileceği ya da kapatılacağı şeklindeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bununla birlikte 14/07/2020 tarihinde adliyede görev yapan iki yargı mensubunda KOVİD-19 testinin pozitif çıkması üzerine derhal filyasyon çalışması başlatılmıştır. Testi pozitif çıkan iki yargı mensubu ile temas ettiği düşünülen personele KOVİD-19 testleri uygulanmış ve tüm sonuçlar negatif çıkmıştır. Olayın hemen ardından adliyede dezenfeksiyon işlemleri yapılmıştır. Vatandaşların yargı süreçlerinin aksamaması amacıyla salgından etkilenen yargı mensuplarının görevli olduğu mahkemelerde yeni görevlendirmeler yapılmıştır.

Adliyemizde normal çalışma sistemine 1 Haziran 2020 tarihinde geçilmiş olup Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Adalet Bakanlığının talimatları doğrultusunda alınan tedbirler titizlikle uygulanmaktadır. Sivas Adliyesinde verilen adalet hizmetleri kesintiye uğramadan devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” şeklinde ifade edildi.