"Adını dağlara taşlara yazarlardı"
AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı´na TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Milletvekili İsmet Yılmaz´ın Sivas Belediye Başkan Sami Aydın´ın için sarf ettiği övgü dolu sözleri damgasını vurdu. Yılmaz; “Sami Başkanın yaptığı hizmetlerden sadece bir tanesini eğer başkası yapsaydı, adını dağlara taşlara yazarlardı.” dedi.
Tarih: 13.11.2018 00:00:01/ 188okunma / 0yorum

Osman Nuri KESİCİ

AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı, geniş bir katılımla Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi.

 

Toplantıya; Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, İç Anadolu İl Koordinatörü AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti Sivas Milletvekilleri Habip Soluk ve Semiha Ekinci, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

 

“TEŞKİLAT OLARAK SEÇİMLERE HAZIRIZ”

Ak Parti il Başkanı sıfatıyla ilk danışma meclisi toplantısını organize eden Hakan Aksu açış konuşmasında, teşkilat olarak yerel seçimler için hazır olduklarını ifade ederek; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatları doğrultusunda şevkle çalışıyoruz. Şimdi önümüzde önemli bir sınav var, mahalli idareler seçimi. Allah´ın izniyle 7 belde, 16 ilçe ve tabii ki il merkezinde tüm belediye başkanlıklarını kazanarak Türkiye´de rekor kırmayı planlıyoruz. Tüm teşkilatımız; çalışmalarına start vermek için adaylarımızın belli olmasını sabırsızlıkla bekliyor. Şu anda salonun canlılığından anlaşılmaktadır ki 2001 ruhu, tüm teşkilatlarımızda hâkim durumdadır. Her zaman olduğu gibi bu seçinde ak kadroların zaferi ile sonuçlanacaktır. Ben toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

 

“1 NİSAN BİZİM İÇİN BAYRAM OLACAK”

1 Nisan sabahı bayram yaşamak istediklerini söyleyen Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu ise  “Bizler AK Parti teşkilatları olarak gece gündüz demeden çalışan ve çabalayan insanlarız. 14 seçim gören AK Parti hepsinde de başarılı sonuçlar elde etti. Buradan Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum: Sayın Cumhurbaşkanım gözünüz arkada kalmasın. Emanetiniz emin ellerde. Hep beraber 31 Mart´ta inşallah yeni bir bayram yaşayacağız. 1 Nisan sabahı bizim için bayram olacak.” şeklinde konuştu.

 

“FİTNE FESAT VE DEDİKODUYU BİR KENARA BIRAKACAĞIZ”

İç Anadolu İl Koordinatörü AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya ise; “Bundan sonra AK Partimizin, belediyelerimizin çalışmalarını anlatacağız. Yapılan işler o kadar çok ki, günlerce anlatsak, günlerce konuşsak sonunu getiremeyiz. O yüzden bundan sonra teşkilatlarımızla fitneyi, fesadı, kibir ve dedikoduyu bir kenara bırakıp birlik ve beraberlik içinde sevgi insanı olacağız, sevgi dilini konuşacağız, ayrıştıran değil birleştiren olacağız, kimseyi eleştirmeyip bütünlüğü sağlayacağız. Çünkü AK Parti birliğin, beraberliğin ve bütünlüğün partisidir. Kutlu yürüyüşümüzün ve yükselişimizi devam ettirmek için var gücümüzle çalışacağız ve çalışmaya devam edeceğiz. İyi hizmetler için çalışacağız ülkemizin ve vatandaşlarımızın geleceği için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

 

“BİZİM DAVAMIZ ÜLKE DAVASI”

AK Parti´nin kurulduğu günden bugüne kadar ülke yönetiminde sayısız başarılara imza atıldığının altını çizen Belediye Başkanı Sami Aydın da, Türkiye´nin dünü ile bugünü arasında büyük farkların oluştuğunu ve daha yaşanılabilir, daha modern, daha eşitlikçi bir ülke haline geldiğini ifade etti.

 

Yerelde de bu hizmetlerin devam ettiğini söyleyen Aydın, “Sivas için yapılan hizmetlerin Cumhurbaşkanımız tarafından örnek gösteriliyor olması da bizim için ayrı bir gurur vesilesidir. Biz bu doğrultuda bu övgülere mazhar olmak için çok çalıştık ve görev verildiği takdirde inşallah yine çalışacağız. Bizim davamız ülke davası bizim davamız millet davası, AK Parti hiçbir zaman makam hesabı yapanların davası olmamalı. AK Parti sadece Türkiye için değil, dünya için bir umut, Recep Tayyip Erdoğan da dünyadaki bütün mazlumların umut beslediği bir lider. Biz böyle bir liderin çalışma arkadaşlarıyız. Bununla gurur duyuyoruz. Seçim dönemi elbette zor dönemlerdir. Hiç kimse davayı bireysel hesabın önüne koymamalıdır. Burada sen ben diye bir şey yok, burada ülke var. Türkiye´ye umut bağlamış birçok ülke var. Bizim haddimize mi şahsımız için, makamımız için davamıza karşı yanlış bir şey yapalım. Böyle bir şey varsa biz zaten hiçbir zaman dava adamı olmayız, hiçbir zaman AK Partili olamayız” ifadelerini kullandı.

 

2004 yılında göreve geldiği zamanki şehrin tablosundan bahseden Başkan Aydın; “Sivas´a; valisi olan bir köy, kasaba deniliyordu. Suları akmıyordu, hava kirliliği hat safhalara ulaşmıştı, kişi başına düşen yeşil alan miktarı sadece 0.7 metrekareydi. Parkı, yeşil alanı olmayan bir Sivas vardı. Yolu, kaldırımı, standardı olmayan bir Sivas vardı. İçinden akan derelerin mikrop yuvası olduğu, çevre kirliliği oluşturduğu bir Sivas vardı. Bunlar gibi birçok sorunu vardı. Artık Rabbime şükürler olsun bunların hiçbiri artık yok. Hepsini çözüme kavuşturduk.” dedi.

 

Ardından söz alan İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç ve Abdullah Güler, Sivas Milletvekili Habip Soluk ile Semiha Ekinci de yaklaşan yerel seçimler öncesi tüm teşkilat mensuplarına büyük görevler düştüğünü hatırlatarak birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde seçimlerden başarılı neticeler almayı temenni etti.

 

ADINI DAĞLARA TAŞLARA YAZARLARDI…

Mazlum milletlerin hepsinde “Türkiye başarırsa biz de başarırız” diyen insanlar olduğunu dile getiren Milletvekili İsmet Yılmaz, “Başkalarına örnek olma sorumluluğumuz, hükümlüğümüz var. Bunun için bir ve beraber olmamız lazım. Daha çok çalışarak, fedakârlığın, çalışmanın, sevginin ne olduğunu tüm dünyaya göstereceğiz. Bizim yol göstericimiz, bizim zümrüdü ankamız Recep Tayyip Erdoğan´dır. Genel Başkanımız kimi gösterirse göstersin, ülkemizin daha ileriye gitmesi için bir olup daha sıkı çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Türkiye´nin bugünkü gücüne ulaşmasında teşkilatların büyük önemi olduğunu ifade eden Yılmaz, “Vermiş olduğunuz destek, çalışmalarınız ve oylarınız boşa gitmedi. Hem merkezi hükümetten büyük hizmetler geldi, hem de yerel yönetimlerden. Allah razı olsun belediye başkanımızdan.  Eğer Sami beyin yapmış olduğu hizmetlerden bir tanesi başkası tarafından yapılsaydı, adını dağlara, taşlara yazarlardı. Biz yerel yönetimlerde de merkezi hükümetlerde de yapılabileceklerin en güzelini yaptık. Çünkü bu ülke her şeyin en iyisine layık.” şeklinde konuştu.

 

Toplantı sonunda siyaset akademisi katılımcılarına sertifikaları verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Adını dağlara taşlara yazarlardı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Korku Tüneli
Korku Tüneli
Sivas - Erzincan E-88 karayolu Yeşilyurt Mahallesinde bulunan alt geçit, geceleri adeta lunaparklarda olan "Korku Tüneli" gibi.
Kırık Dubalar Yenisi İle Değişti
Kırık Dubalar Yenisi İle Değişti
Kırık Dubalar Yenisi İle Değişti
"Yerel seçim daha zor"
"Yerel seçim daha zor"
AK Parti Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
Çay Davetine Kayıtsız Kalmadı
Çay Davetine Kayıtsız Kalmadı
Çay Davetine Kayıtsız Kalmadı
Kırılan dubalar tehlike saçıyor!
Kırılan dubalar tehlike saçıyor!
Kırılan dubalar tehlike saçıyor!
Başkan adayları ortada projeler nerede
Başkan adayları ortada projeler nerede
Sivas´ta yerel seçimler için Belediye Başkanlık koltuğuna oturacak olan adaylar billboardlarda yerlerini alarak yüzlerini halka göstermeye başladılar. Şehir sakinleri ise yüzlerden ziyade projeleri merak etmekte.
 Meclis Üyelerinden Başkan Aydın´a Sürpriz!
Meclis Üyelerinden Başkan Aydın´a Sürpriz!
Belediye Meclis kararıyla Mevlana Tüneli´ne Belediye Başkanı Sami Aydın´ın ismi verildi.
Merve Gül Tabletine Kavuştu
Merve Gül Tabletine Kavuştu
Merve Gül Tabletine Kavuştu
Gürültü Kirliliğine Kim ´DUR´ Diyecek!
Gürültü Kirliliğine Kim ´DUR´ Diyecek!
Bağırarak ve Anons Yaparak Satış Yasak Olmasına Karşın İlimizde Bir Çok İşletme Bu Kurala Uymuyor
İhmal  kazaya sebebiyet vermesin
İhmal kazaya sebebiyet vermesin
İhmal kazaya sebebiyet vermesin
Ortak paydamız Sivas
Ortak paydamız Sivas
MHP Belediye Başkan Adayı Memet Er ile BBP Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti.
"Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum"
"Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum"
"Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum"
Şehit Adem Yavuz çeşmesi yıkıldı
Şehit Adem Yavuz çeşmesi yıkıldı
Akdeğirmen Mahallesinde bulunan Şehit Adem Yavuz çeşmesi yıkıldı. Akşam saatlerinde yerinden kaldırılan çeşmenin yeni bir görünüme kavuşacağı tahmin ediliyor
 Cumartesi Pazarında Sona Yaklaşıldı
Cumartesi Pazarında Sona Yaklaşıldı
Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Cumartesi Pazarı´nda, Belediye Başkanı Sami Aydın incelemelerde bulundu.
"Gördüler, hayran kaldılar"
"Gördüler, hayran kaldılar"
"Gördüler, hayran kaldılar"
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu´nun 42. İstişare Toplantısı Sivas´ta gerçekleştirildi. Türkiye´nin dört bir yanından Sivas´a gelen muhtarlar, şehirdeki tarihi yerleri ve belediye tarafından gerçekleştirilen projeleri de yerinde inceledi.
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Toplantısı´nın konuğu olarak görev süresince Sivas´ta yapılan hizmetler ve projeler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
Coşkun GÖKKUŞ
Coşkun GÖKKUŞ
YILDIZ OLMAK MI ZOR, YILDIZ KALMAK MI?
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Vali Salih Ayhan´ın Sivasspor Projesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Kaçabilirsen kaç göç et
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Kendini büyük görmek
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Bankalar ne yapsın
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Poşetleri bırakın giydiklerimize bakın!
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Destur, Dedem Korkud!
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ali Can
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Gençlerin en büyük sorunu: Amaçsızlık/Hedefsizlik
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
KÖY TÜKENDİ TOPRAĞIMIZI KURTARIN!
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din eğitimimiz: Bin yıl önce, bin yıl sonra
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Ümit kesmeyin;
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Bilenlerle bilmeyenler
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ