Anahtar Kelimeler: UYARISI OLACAĞIZ OLACAĞIZ”

OYUN UYARISI “YA BİR OLACAĞIZ YA DA YOK OLACAĞIZ”

BBP İl Başkanı Uğur Bulut, 9 gündür devam eden orman yangınları hakkında sert konuştu. Yangınların sorumlusu olarak HDP’yi işaret eden Bulut, “Ya birleşip beraber olacağız ya da oyunlara gelip yok olacağız” dedi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, Türkiye’nin ciğerlerini yakanlara yönelik sert söylemlerde bulundu.
Partinin il binasında basın mensupları ile bir araya gelen Bulut, HDP’nin terör örgütü uzantısı olduğunu vurguladı, “Yangınların amacı orman yakmak değil, ikilik çıkartarak devleti zayıf göstermektir” dedi.

Açıklamasının devamında ülkenin dört bir yanının ateş çemberine dönüştüğünü belirten Bulut, “Ülkemizin dört bir tarafı adeta ateş çemberine çevrildi. Peki, bunların sebebi nedir ve rüzgarsız havada bu fırıldağı kimler üflemiştir? Bu yangınları içeride ve dışarda gücünü ve etkisini yitirmiş, dağda mücadele edemez hale gelmiş, küresel emperyalist güçlerin uşakları köşeye sıkışmış, hareket alanını kaybetmiş 30 bin asker, polis ve sivil vatandaşımızın şehit olmasının müsebbibi dinsiz, vatansız, amaçsız, amacı sadece ülkeyi bölmek olan kalleş bir terör örgütü ve siyasi uzantıları çıkarmıştır. Dile getirmekten korkanlara sesleniyorum. HDP bir terör örgütü siyasi uzantısıdır. Terör örgütünden emir alan yalnızca onların söylediklerini yapan bir uygulayıcıdır. Orman yakarak, ikilik çıkartmak, devleti zayıf göstermek esas amaçtır. Eğer birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza edemezsek bu gibi olaylar esas amacına ulaşır. Amaç asla orman yakmak değildir” diye konuştu.

 ‘YANAN TOPRAKLARI TEKRAR YEŞERTİRİZ’

Günün birleşip, kenetlenip bayrağa sahip çıkma günü olduğunun altını çizen Bulut, “Biz yanan topraklarımızı tekrar yeşertiriz, şehirlerimizi tekrar inşa ederiz, yaralarımızı sararız ama bir vatanı asla bir daha bulamayız. Ya birleşeceğiz beraber olacağız ya da oyunlara gelip yok olacağız. Kıymetli hemşerilerim özellikle böylesi milletimizin hassasiyetinin yüksek olduğu dönemlerde 10 düşünüp 1 hareket etmek lazım. İnsanların devletine olan güvenini sarsmamak lazım. Tekraren şunları söylemekte fayda var kıymetli hemşerilerim, bu devlet bizim ebediyen bizim kalacak. Sözlerimin milletimizin ortak aklı olduğunu düşünüyorum” dedi.