Anahtar Kelimeler: AİLEYE KÖMÜR

YAZARLAR

9 BİN AİLEYE 9 BİN TON KÖMÜR

Vali Salih Ayhan, Kömür Tevzi Müdürü Eyüp Yüce’den il ve ilçe genelinde gerçekleştirilen kömür yardımıyla ilgili bilgi aldı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç ailelere yönelik gerçekleştirilen ayni ve nakdi yardımların yanı sıra il genelinde 9 bin 50 muhtaç aileye 9 bin ton kömür dağıtımı yapılacak.

Devletin, maddi yardımların yanı sıra yakacak yardımında da hassasiyet gösterdiğini vurgulayan Vali Salih Ayhan, dün Kömür Tevzi deposunu ziyaret etti. Kömür Tevzi Müdürü Eyüp Yüce’den dağıtımı devam eden kömür yardımlarıyla ilgili bilgi alan Vali Ayhan, “Vatandaş üşürse biz donarız” dedi.

AY SONUNA KADAR TAMAMLANACAK
Vali Ayhan, yardıma muhtaç vatandaşın kış ortasında herhangi bir sorun yaşamaması adına kömür dağıtımlarının ay sonuna kadar tamamlanacağını belirterek, “Gelen kömürlerden 2 bin 308 ton kömürün dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kömür dağıtımları hızlı bir şekilde devam etmektedir. Sivas Merkezde 4 bin 275 ilçelerde 4 bin 775 aileye toplamda 9 bin ton kömür yardımı yapılacaktır. İlçelerin tamamı teslim edildi. İl merkezinin kömürleri de bu ay içerisinde tamamlanacaktır. Vatandaşlarımızın üşümemesi ve kış ortasında herhangi bir zorlukla karşılaşmaması için gerekli her türlü hassasiyetin gösteriyoruz. Cumhurbaşkanlığımız başta olmak üzere Bakanlıklarımızın sosyal yardımlar konusunda hassasiyeti var. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla, geçmişten gelen tecrübemizle kış günlerinde vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu noktada arkadaşlarımız sahada yoğun bir şekilde çalışma sürdürüyor. Yardımlar konusunda mahalle ve köy muhtarları ile imamlarımızın da hassasiyeti en üst seviyede” diye konuştu.

332 MİLYON LİRA DESTEK
Kömür yardımlarının yanı sıra Pandemi döneminde son 9 ayda 332 milyon lira ailelere destek sağlandığını da sözlerine ekleyen Vali Salih Ayhan, sosyal devlet anlayışıyla ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman taleplerinin karşılanacağını söyledi.