YAZARLAR

8. Sivas Kitap günlerinin stantları kuruluyor

Sivas 8. Kitap Günleri etkinliği Stant kurma işlemleri başladı.

Hakan BAKAR

Bu sene 02 Eylül 08 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek, ?8. Sivas Kitap Günleri? etkinliği için yayınevlerinin kitaplarını sergileyecekleri stantlar kurulmaya başlandı.

Sivas Valiliği koordinesinde, İl Özel İdaresi bünyesinde gerçekleştirilecek olan ?8. Sivas Kitap Günleri? her yıl olduğu gibi bu senede Sivas Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi ve Buruciye Medresesi´nin bulunduğu tarihi alanda gerçekleşecek. Stantların kurum işleri için alanda görevli ekipler yoğun mesai harcamaya başladılar.

?Sivas Ellerinde Kitap Okunur? ana teması ile yürütülen , ?8. Sivas Kitap Günleri? kapsamında kurulmaya başlanan stantlarda 100 yayınevi stantlarda yerini alacak. Program kapsamında hem Buruciye Medresesi´nde hem de stantlarda yayınevleri bünyesinde yer alan yazarlar etkinliğin gerçekleştiği tarihler arasında okuyucuları ve Sivas halkı ile etkinlik takvimi içerisinde kültür, eğitim, sanat-edebiyat ve çocuk alanında yayın yapan birçok yayınevi ile yazar da bir araya gelerek Buruciye Medresesinde imza günü, söyleşi ve paneller gerçekleştirecek.