YAZARLAR

8 ilden İngilizce öğretmenleri Sivas´ta eğitim aldı

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından İngilizce Öğretmenlerinin Mesleki Gelişimine Katkı Sağlamak Amacıyla Sivas´ta Düzenlen "Innovative Approaches for ELT-Young Learners" Programı başladı.

MEB 2023 Vizyon hedefleri kapsamında İngilizce öğretmenlerinin dil yeterliliklerinin arttırılması, 21. yüzyıl becerilerine yönelik yeni öğretim araçlarının geliştirilmesi, bu alanda teknoloji kullanımının etkinleştirilmesi ve dil öğretiminde yaş gruplarına uygun etkileşimli yöntemlerin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan; "Innovative Approaches for ELT-Young Learners" programı başladı.

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Bilişim Ağı Koordinesinde Sivas´ta düzenlenen programa; MEB Bakan Yardımcısı Danışmanı Asuman Selçuk, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ayhan Bülbül, bakanlık temsilcileri, farklı üniversitelerden eğitmenler ile Sivas-Çankırı-Çorum-Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir-Tokat-Yozgat illerinden ilkokul ve ortaokullarda görev yapan İngilizce öğretmenleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Şube Müdürü Ayhan Bülbül yaptı. Bülbül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un da büyük önem verdiği programının Sivas´ta düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti. Bülbül´ün ardından konuşan MEB Bakan Yardımcısı Danışmanı Asuman Selçuk ise "Innovative Approaches for ELT-Young Learners" programı hakkında bilgiler verdi. Selçuk, Mesleki gelişim programın 5 gün süreceğini belirtti. / Yüksel MENEKŞE