Anahtar Kelimeler: YILDA ÖĞRENCİYE (video)

YAZARLAR

5 YILDA 10 BİN ÖĞRENCİYE BURS (video)

Vali Salih Ayhan, Sivas Hizmet Vakfı tarafından ‘Sivaslılar evlatlarına sahip çıkıyor’ projesi kapsamında 5 yılda 10 bin öğrenciye burs verildiğini açıkladı.

yrıca bu sene vakıf tarafından verilecek bursların başvuruları da başladı.

Ayşe Mine EĞÜZ/

Sivas Hizmet Vakfı, son 5 yıldır üniversite lisans öğrencilerine verdiği bursu bu yıl da verecek. Eğitime çok önem verdiklerinin altını çizen Vali Salih Ayhan, vakıftan aylık 200 lira alınan burs ile bir öğrencinin okuma kitabını karşılayabilmesi ve onun mesleğini yapmaya başlayıp iş insanı olduğu zaman Sivas’ını unutmamasının değerli olduğunu söyledi.

Burs başvurularının çarşamba günü itibariyle başladığını anımsatan Vali Salih Ayhan, “Öğrencilerimizin yanında olmak ve onlara çıktıkları yolda yardımcı olmak vakfımızın en temel amaçlarından birisidir. Her konuda yatırım yapılabilir ancak insana ve eğitime yapılan yatırım her şeyden daha önemli ve değerlidir. Özellikle bu burs konusunda sembolikte olsa Sivaslı hemşerimizin Sivas’a aidiyet duygusunu artırdığını da düşünmekteyiz. Burs çalışmamıza bu yönden baktığımızda da çok faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Geleceğimizi ve ülkemizi yarınlara taşıyacak gençlerimizdir.  O nedenle öğrencilerimize yapılan her yardım, verilen her destek geleceğimize yapılan yatırım ve destektir. Bu çerçevede vakfımız olarak hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla “tut elimden projesi”, “Genç Mucitler Projesi” ve “Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor Burs Projesi” ile öğrencilerimizin yanlarında olmaya gayret ediyoruz.  Sivas Hizmet Vakfı olarak önceki yıllarda başlatmış olduğumuz üniversite öğrencilerine yönelik 'Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor' burs projesine yönetim kurulumuzun kararıyla bu sene de devam edeceğiz. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğümüz devletimizin tüm imkânlarıyla öğrencilerimizin barınmasından, öğrencilerimizin burs ve öğrenim kredisine kadar gerekli olan desteği vermektedir” dedi.

‘ŞARTLAR AYNI’

Burs şartlarına değinen Ayhan, “Bütün bunlarla birlikte Sivas Hizmet Vakfı olarak önceki eğitim dönemlerinde yapmış olduğumuz ve salgın sürecinde aksatmadan sürdürdüğümüz gibi, bu sene de üniversite öğrencilerimize burs desteği vermeye devam edeceğiz.  Bu yıl da gerekli şartları taşıyanlar 2021-2022 burs dönemi için başvuruda bulunabileceklerdir. Bu şartlar geçmiş yıllardaki şartların aynısıdır. Burslar aralık ayından itibaren aylık 200 lira olacak şeklinde öğrencilerimizin banka hesaplarına yatırılacaktır. Bilindiği gibi öğrencilerimize verdiğimiz burslar bağış yapan hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla oluşmaktadır. O nedenle ne kadar çok bağış toplanabilirse o kadar çok sayıda ihtiyaç sahibi öğrencimize burs verilecektir” diye konuştu.

‘ÖNCE EĞİTİM’
Eğitimin öneminden bahseden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Hayırlı bir iş için bir araya geldik. 5 yıl önce ‘Sivaslılar evlatlarına sahip çıkıyor’ sloganıyla başlatmış olduğumuz bu hayırlı işte Sivas Hizmet Vakfı olarak devam etme kararı aldık. Eğitimi önceliyoruz. Eğitimi yapacağımız işlerin merkezine koyuyoruz çünkü bu ülkede eğer işler iyi gidiyorsa bunu iyi eğitilmiş fertlerin sisteme dahil olmasıyla olduğuna inanıyoruz. Biz de bu noktada Sivas’ta olup başka şehirlerde ikamet eden, Sivas’ta okuyan ya da Sivaslı olup başka şehirlerde üniversite kazanan gençlerimize çorbada tuzumuz olsun diye destek sağlıyoruz” dedi.

İŞTE BURS TAKVİMİ

İnternet Üzerinden Başvuru: 13 – 22 EKİM 2021

Evrakların Vakfa Teslimi: 01 – 15 KASIM 2021

Sonuçların Açıklanması ve Burs Ödemesi: ARALIK 2021