Anahtar Kelimeler: GÜNLÜK GÖRÜŞME KARARA BAĞLANDI

YAZARLAR

5 GÜNLÜK GÖRÜŞME KARARA BAĞLANDI

İl Genel Meclisi 5 gün boyunca devam eden temmuz ayı maddelerini görüşerek karara bağladı

Haber Merkezi/

İl Genel Meclisi 2021 yılı temmuz ayı toplantıları sona erdi. Temmuz ayı oturumları, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve İl Genel Meclisi Başkan Vekilimiz Fikret Doğruyol başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Haftanın ilk oturumunda; divan kâtipleri tarafından haziran ayı il genel meclisi karar özetleri ve il encümeni karar özetlerinin okundu. Devam eden diğer oturumlarda ise toplantı gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Ulaş İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğine ait olan ve ilçe sınırları içerisinde çalıştırılmak kaydıyla İl Özel İdaresine bağışlanmak istenen; 1 adet 2008 model Ford Connect Combi K210S 1.8 TDCI marka, Panelvan tipi aracın bağışının kabulü ve İmranlı İlçesi, Çukuryurt Köyü tek mezarlık yolunun, Sivas-Erzincan karayolu bağlantısını sağlanabilmesi için Keçiciftliği yolunun İl Özel İdaresi 2. Sınıf Köy yolu yol ağına alınmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan raporun değerlendirilmek üzere İl Özel İdaresine gönderilmesi görüşülerek karara bağlandı.

Zara İlçesi, Yeşimli Köyü, Küme Evler Mahallesine Göğyar membaından ve Gürün İlçesi, Çamlıca Köyüne Horozunpınarı Bozdağ 1-2 membaından su tahsisi yapılması görüşülerek karara bağlandı. İl Özel İdaresi 2021 yılı Bütçesinin ihtiyaç duyulan tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılmasına karar verildi.