Anahtar Kelimeler: BİNİNCİ

YAZARLAR

5 BİNİNCİ AĞAÇ

Ağaçlandırma çalışmalarına önem veren belediye tarafından dikilen 5 bininci ağaç Belediye Başkanı Hilmi Bilgin tarafından toprakla buluşturuldu

Haber Merkezi/

Belediye tarafından kentteki ağaçlandırma çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda ağaç dikme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu sezon dikilen 5 bininci ağacı Yüksel Yancı Caddesi’nde toprakla buluşturdu.

 Daha yeşil bir Sivas hayaliyle ağaçlandırma çalışmalarını önemsediklerini belirten Başkan Bilgin, “Şehrimizin dört bir yanında nitelikli ağaçlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Bu kapsamda park ve bahçelerimiz başta olmak üzere cadde ve sokaklarımızı da yeşillendirerek gelecek nesillerimize nitelikli ağaçlarımızı emanet ediyoruz. Muhsin Yazıcıoğlu ve Necmettin Erbakan Bulvarları, Şehit Kenan Ardıç, Kazım Karabekir, Hayri Sığırcı, Bağdat, Rasim Başar, Yüksel Yancı, Kardeşler, Şifa Caddeleri, Yeni Numune Hastanesi ve Yeni 4 Eylül Stadyumu çevresi ve birçok sokağımızı nitelikli ağaçlarla buluşturduk. Bu sezon 5 bininci ağacı da Belediye ekiplerimizle birlikte biraz sonra dikeceğiz. Ağaçlarımızı seçerken de Sivas’ın mevsim şartlarına uygun ağaçları tercih ediyoruz. Çınar ağacı, Ihlamur Ağacı, Lake, Flamingo, Akça ağaçlarının dikimini gerçekleştiriyoruz. İnanıyoruz ki bundan 5-10 yıl sonra cadde ve sokaklarımızdan yürürken doğal gölge altında ıhlamurlarımızın mis kokusu altında yürüyeceğiz” dedi.