“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Tarih: 19.6.2018 17:24:13/ 892okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı,Türkiye Kamu-Sen genel başkan yardımcısı ve Türkiye Kamu-Sen´in basından sorumlu Mustafa Nurullah Albayrak ve Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus gazetemizi ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında sendika çalışmaları hakkında bilgi aktaran Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; “Hem ulaşım çalışanlarının, hem de kamu kurumunda çalışan bütün kamu personellerinin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında elimizden gelen ne gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz.”dedi.

Albayrak “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganıyla Ulaşım sektörünün lider sendikası Türk Ulaşım-Sen´in 26. yaşını kutladı.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası önümüzdeki süreçte artık hedefe kilitlenmiştir diyen Albayrak; “İnanıyorum ki önümüzdeki yılda toplu sözleşmede inşallah Türkiye Kamu sene bağlı dış kollarımız oturacaktır ve hak ettiği noktada çalışanlarımızın özlük sosyal haklarının alınması noktasında gerekli hassasiyet gösterilecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın çünkü geçmişte yapmış olduğumuz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu noktada 26. yılını kutladığımız Türkiye kamu-sen´in ve Türk Ulaşım sendikasını “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganlarıyla çıktığımız bu yolda “ilkemiz önce ülkemiz” hiç bir zaman geri adım atmadan yolumuza hedefimize kilitlendik ve devam ediyoruz.” dedi

“HERKESİN KADRO ALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; Tüm sözleşmelilerin ve 4/B´lilerin kadroya alınması için başlattığımız kampanya bünyesinde toplanan dilekçeleri Başbakanlığa gönderdiklerini söyledi.

Albayrak 4/B sözleşmeli çalışanlarla ilgili şu açıklamaları yaptı. “Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci Bey´in başkanlığında diğer iş kollarımızla beraber, Ankara Ulus PTT den topladığımız 30 bine yakın bütün kamu kurumlarındaki 4 B ve sözleşmeli kadrolu almayı kaldırarak 657 kamu personeli olması noktasında ki yapmış olduğumuz çalışmayı da sayın Başbakan´a gönderdik. İnşallah bu konunun takipçi olacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Aynı zamanda Kamuda çalışan kardeşlerimizin arkadaşlarımızın da genel idari hizmetler sınıfına geçmesi ile ilgili topladığımız imzaları da başbakanlığa gönderdik. Onun takipçisi olduğumuzdan arkadaşlarımızın hiç şüphesi olmasın.”şeklinde ifade etti.

“3600 EK GÖSTERGESİ HER ÇALIŞANIN HAKKI OLMALI”

3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir diyen Albayrak şunları söyledi. “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza öğretmenlere ve polislere verilecek olan 3600 ek göstergesinin bütün kamu kurum personeline, ve bütün çalışanların 3600 ek göstergesinden faydalanmaları talebimiz ilettik. Ek göstergenin en bütün çalışanlar için bir nefes alması sağlanmış olacak. Aynı zamanda ekonomiye can suyu olacak. Hatta ekonomiye can vermesi noktasında da bir slogan oluşturduk. Diyoruz ki ekonomiye katkı sağlamasını “al ver ekonomiye can ver.” Memura, işçiye, asgari ücretliye, dul ve yetime verilecek her kuruşun ekonomiye can suyu olacağı inancındayım. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımızın da bu süreçte inşallah bir müjde vererek bütün kamu personeline el uzatarak bütün çalışanlerın, memurların 3600 ek göstergesinden faydalanması bizim en büyük temennimizdir. İnşallah 3600 ek göstergesinde beklentilerimiz boşa çıkmaz. Biz Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası olarak bu konuda sonuna kadar bu işlerin arkasında ve takipçisi olacağız.”şeklinde konuştu.

Albayrak kendisinin Genel başkan olması hasebiyle boşalan Türk Ulaşım Sendikası Sivas şube başkanlığına atanan ve aynı zamanda Kamu-Sen İl Başkanı olan İlker Çelikus Başkana da görevinde başarılar dileyerek; “İlker Çelikus Başkanımız ile 26 yıldır beraber yola çıktığımız günden beri beraberiz. Ben inanıyorum ki Türk ulaşım sendikasını, Türkiye kamu-sen bayrağını daha iyi üst burçlara taşıyacağına hiç şüphemiz yoktur çok daha iyi yerde olacaktır.” dedi

Bu vesileyle yıllarca beraber çalıştığımız hizmet ettiğimiz birçok şeyi paylaştığımız Bizim Sivas gazetesinde de olmaktan gurur duymaktayım. Ayrıca çalışanlarınıza şahsınızda başarılar diliyorum saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“Çelikus faaliyetlerimizi daha da arttıracağız”

Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus ise

Sivas Türk Ulaşım Sen şube başkanlığından sonra Sivas Türkiye Kamu-Sen İl Başkanlığını bana layık gören herkese çok teşekkür ediyorum diyerek sendikanın yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çelikus “Önümüzdeki süreç içerisinde memurun tüm sosyal ve maddi haklarını eskiden olduğu gibi en iyi şekilde temsil edeceğimiz hususunun altını çizmek istiyorum. Bizler yeni süreç içerisinde sendikal faaliyetlerimizi daha da arttıracağız. Ankara´da bizim bir dostumuz abimiz olan Türk Ulaşım Sen şube başkanımız genel başkan olmuştur. Tabi ondan aldığımız destekle önümüzdeki süreçte çıtayı biraz daha üst seviyelere çıkartmaya gayret göstereceğiz. Ayrıca son dönemde gündemde olan 3600 göstergenin tüm memurlara yansıtılması hususunu 24 Haziranda oluşacak iktidarın bir daha yeniden gözden geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 3600 göstergesi herkesin hakkı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu: - "Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz"
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi Birincisi Avukat Mustafa Coşkun Ödülünü Başkan Erdoğan´dan Aldı.
Hedefimiz Milli projeler
Hedefimiz Milli projeler
Yusuf Yağmur gazetemizi ziyaret ederek hizmet için her zaman acele etmek gerekir. Vatandaşın derdiyle dertlenme zamanı. Şehrin önünü açacak, şehrin daha dinamik hale gelmesi için adımları hep birlikte atacağız. Hedefimiz Milli projeler olacak.” dedi.
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Sivas´ın Divriği ilçesinin, binlerce yıllık tarihiyle bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
AK Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, "Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur." dedi.
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti, ekonomide yaşanan sorunlar hakkında parti olarak sahaya indiklerini ve hazırlayacakları raporu Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na sunacaklarını söyledi.
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Yerel seçimlerde ittifak söylentileri) "Yasal olarak şuanda yerel seçimlerle ilgili bu mümkün değil. Ama bir gönül ittifakı olabilir mi? Elbette olabilir. Çünkü bizim Cumhur İttifakı´mız sadece 24 Haziran seçimlerine yönelik, sadece o seçimleri kazanmaya yönelik bir ittifak değildi"
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Parti binamızı daha büyük bir yere taşımayı düşünüyoruz. Milletvekillerimiz için vatandaşlar ile görüşme odaları yapacağız. Derdimiz sorunları, sıkıntıları, ihtiyaçları en aza indirmek. Herkes için çözüm yolu bulmak. O yüzden tabandan en üst makama kadar hep hizmet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.”dedi.
Destici´den Yemen çağrısı
Destici´den Yemen çağrısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Yemen´e sessiz kalamayız, Yemen´deki zulmü görmemezlikten, duymamazlıktan gelemeyiz. Onun için ha Amerika zulüm yapmış, ha Suudi Arabistan zulüm yapmış, bizim için zalimin adı, rengi, dini, dili önemli değildir. Zulmü kim yaparsa biz onun karşısındayız"
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
“Devletimizin yanındayız”
“Devletimizin yanındayız”
İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu “Bizi tehdit etmeye kalkan katil Amerika´ya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin çıkarlarını savunacak ve Devletimizin yanında olacağız.” dedi.
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
AK Parti Sivas İl Başkanlığına atanan Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretleri başladı.
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
Aksu, “Bizim önümüzde bir sınavımız var. Oda yerel seçimler. Yerel seçimlerde hedefimiz çok yüksek. Sabah saat 10:00´dan gecenin ilerleyen saatlerine kadar parti binasında olacağım. İnşallah yapılan işlerin çıtasını daha da yükselteceğiz." dedi
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ın AK Parti İl Başkanlığına Hakan Aksu atandı.
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "ABD´nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ´hayır´ diyoruz" dendi.
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
Alibaba Mahallesi muhtar adayı Hacı Yılmaz “mahalleme hizmet etmek benim için bir onudur. Muhtarlık maaşını mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerin eğitimi için bağışlayacağım. Evrak işleri için gelen mahalle sakinlerinden hiç bir ücret talep etmecim. İnşallah mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu güne kadar, Alibaba mahallesine yapılmayan birçok hizmeti getirmeye kararlıyım.”dedi
Son günler
Son günler
Sivas SGK İl müdüründen geç kalmayın çağrısı.Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler için son günler
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Sivas´ın Gürün İlçesi doğumlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğduğu toprakları unutmuyor yardımlarını sürdürmeye devam ediyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyiniz.

Hz. Muhammed