“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Tarih: 19.6.2018 17:24:13/ 749okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı,Türkiye Kamu-Sen genel başkan yardımcısı ve Türkiye Kamu-Sen´in basından sorumlu Mustafa Nurullah Albayrak ve Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus gazetemizi ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında sendika çalışmaları hakkında bilgi aktaran Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; “Hem ulaşım çalışanlarının, hem de kamu kurumunda çalışan bütün kamu personellerinin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında elimizden gelen ne gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz.”dedi.

Albayrak “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganıyla Ulaşım sektörünün lider sendikası Türk Ulaşım-Sen´in 26. yaşını kutladı.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası önümüzdeki süreçte artık hedefe kilitlenmiştir diyen Albayrak; “İnanıyorum ki önümüzdeki yılda toplu sözleşmede inşallah Türkiye Kamu sene bağlı dış kollarımız oturacaktır ve hak ettiği noktada çalışanlarımızın özlük sosyal haklarının alınması noktasında gerekli hassasiyet gösterilecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın çünkü geçmişte yapmış olduğumuz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu noktada 26. yılını kutladığımız Türkiye kamu-sen´in ve Türk Ulaşım sendikasını “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganlarıyla çıktığımız bu yolda “ilkemiz önce ülkemiz” hiç bir zaman geri adım atmadan yolumuza hedefimize kilitlendik ve devam ediyoruz.” dedi

“HERKESİN KADRO ALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; Tüm sözleşmelilerin ve 4/B´lilerin kadroya alınması için başlattığımız kampanya bünyesinde toplanan dilekçeleri Başbakanlığa gönderdiklerini söyledi.

Albayrak 4/B sözleşmeli çalışanlarla ilgili şu açıklamaları yaptı. “Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci Bey´in başkanlığında diğer iş kollarımızla beraber, Ankara Ulus PTT den topladığımız 30 bine yakın bütün kamu kurumlarındaki 4 B ve sözleşmeli kadrolu almayı kaldırarak 657 kamu personeli olması noktasında ki yapmış olduğumuz çalışmayı da sayın Başbakan´a gönderdik. İnşallah bu konunun takipçi olacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Aynı zamanda Kamuda çalışan kardeşlerimizin arkadaşlarımızın da genel idari hizmetler sınıfına geçmesi ile ilgili topladığımız imzaları da başbakanlığa gönderdik. Onun takipçisi olduğumuzdan arkadaşlarımızın hiç şüphesi olmasın.”şeklinde ifade etti.

“3600 EK GÖSTERGESİ HER ÇALIŞANIN HAKKI OLMALI”

3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir diyen Albayrak şunları söyledi. “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza öğretmenlere ve polislere verilecek olan 3600 ek göstergesinin bütün kamu kurum personeline, ve bütün çalışanların 3600 ek göstergesinden faydalanmaları talebimiz ilettik. Ek göstergenin en bütün çalışanlar için bir nefes alması sağlanmış olacak. Aynı zamanda ekonomiye can suyu olacak. Hatta ekonomiye can vermesi noktasında da bir slogan oluşturduk. Diyoruz ki ekonomiye katkı sağlamasını “al ver ekonomiye can ver.” Memura, işçiye, asgari ücretliye, dul ve yetime verilecek her kuruşun ekonomiye can suyu olacağı inancındayım. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımızın da bu süreçte inşallah bir müjde vererek bütün kamu personeline el uzatarak bütün çalışanlerın, memurların 3600 ek göstergesinden faydalanması bizim en büyük temennimizdir. İnşallah 3600 ek göstergesinde beklentilerimiz boşa çıkmaz. Biz Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası olarak bu konuda sonuna kadar bu işlerin arkasında ve takipçisi olacağız.”şeklinde konuştu.

Albayrak kendisinin Genel başkan olması hasebiyle boşalan Türk Ulaşım Sendikası Sivas şube başkanlığına atanan ve aynı zamanda Kamu-Sen İl Başkanı olan İlker Çelikus Başkana da görevinde başarılar dileyerek; “İlker Çelikus Başkanımız ile 26 yıldır beraber yola çıktığımız günden beri beraberiz. Ben inanıyorum ki Türk ulaşım sendikasını, Türkiye kamu-sen bayrağını daha iyi üst burçlara taşıyacağına hiç şüphemiz yoktur çok daha iyi yerde olacaktır.” dedi

Bu vesileyle yıllarca beraber çalıştığımız hizmet ettiğimiz birçok şeyi paylaştığımız Bizim Sivas gazetesinde de olmaktan gurur duymaktayım. Ayrıca çalışanlarınıza şahsınızda başarılar diliyorum saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“Çelikus faaliyetlerimizi daha da arttıracağız”

Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus ise

Sivas Türk Ulaşım Sen şube başkanlığından sonra Sivas Türkiye Kamu-Sen İl Başkanlığını bana layık gören herkese çok teşekkür ediyorum diyerek sendikanın yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çelikus “Önümüzdeki süreç içerisinde memurun tüm sosyal ve maddi haklarını eskiden olduğu gibi en iyi şekilde temsil edeceğimiz hususunun altını çizmek istiyorum. Bizler yeni süreç içerisinde sendikal faaliyetlerimizi daha da arttıracağız. Ankara´da bizim bir dostumuz abimiz olan Türk Ulaşım Sen şube başkanımız genel başkan olmuştur. Tabi ondan aldığımız destekle önümüzdeki süreçte çıtayı biraz daha üst seviyelere çıkartmaya gayret göstereceğiz. Ayrıca son dönemde gündemde olan 3600 göstergenin tüm memurlara yansıtılması hususunu 24 Haziranda oluşacak iktidarın bir daha yeniden gözden geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 3600 göstergesi herkesin hakkı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ı sosyal medya hesabından kutlamasıyla ilgili olarak parti içinde tartışma ve eleştiri konusu olan hemşerimiz CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici , Cumartesi günü 16.00´da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a “Sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdi.
Taha Çaykuş istifa etti
Taha Çaykuş istifa etti
İyi parti il başkanı Taha Çaykuş, 24 Haziran seçimlerinde Sivas´tan milletvekili çıkarmamaları durumunda istifa edeceğini bildirmişti. Çaykuş, verdiği sözü tuttu
Sivas Milletvekilleri yemin etti
Sivas Milletvekilleri yemin etti
TBMM Genel Kurulu´nda, 27. Dönem milletvekillerinin yemin töreni sona erdi
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Türkiye de 24 Haziran´da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı sistemi ve 27. dönem milletvekili seçimlerinden sonra gözler bugün açıklanacak yeni kabinede görev alacak isimlere çevrildi.
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
27. Dönem Parlamentosu, milletvekillerinin ant içme töreni için yarın saat 14.00´te toplanacak
“Çalışmalarımıza kaldığımız  yerden devam edeceğiz”
“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Hastaoğlu “Yeni dönemde Sivas´a hizmet konusunda uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut yaptığı açıklamalarda “Genel Başkanımız Mustafa Destici milletvekili seçildi. Meclis önümüzdeki günlerde açıldığı zaman ilk işinin idamın çıkarılması için önerge sunmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız da millete bu konuda borçludur. Biz buradan altı ay sonra mecliste eğer idam yasası çıkmaz ise TBMM´ne postane aracılığıyla urgan yollayacağız.” dedi
"Türkiye´nin geleceği aydınlıktır"
"Türkiye´nin geleceği aydınlıktır"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Amacımız Türkiye´yi dünyanın 10 gelişmiş ülkesinden birisi yapmak. Yatırım ortamının üzerindeki sis bulutu dağılmıştır. Türkiye 16 yıldır ortalama yüzde 5,7 büyüyor. Dünyada böyle 16 yıldır üst üste ortalama yüzde 5,7 büyüyen ülke bir elin parmaklarını geçmez"
CHP Sivas Milletvekili Karasu, mazbatasını aldı
CHP Sivas Milletvekili Karasu, mazbatasını aldı
CHP´den Sivas milletvekili seçilen Ulaş Karasu, mazbatasını aldı
Türk Eğitim Sen´den  Cumhurbaşkanı Erdoğan´a Çağrı
Türk Eğitim Sen´den Cumhurbaşkanı Erdoğan´a Çağrı
Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, “Cumhurbaşkanı´nın Fetö belasına karşı samimi ve hassas yaklaşımını göz önüne alarak, kendisine çağrıda bulunuyoruz .Kendisinin de her fırsatta dile getirdiği 15 Temmuz felaketinden bu yana toplumda oluşan milli birlik ve beraberlik ruhunun MEB´deki kriptolar eliyle sabote edildiğini ilan ediyor ve bunun sorumlularının eğitim camiasından ayıklanmasını istiyoruz.” dedi
“Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır”
“Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır”
CHP Sivas İl Başkanlığı´ndan Bakan Soylu´ya tepki
Halk görevini yaptı şimdi sıra vekillerde
Halk görevini yaptı şimdi sıra vekillerde
Seçim süreci içerisinde yaşadıkları şehre hizmet etmek adına milletvekilleri seçime kadar Sivas´ın her bir yerinin arşınlayarak yapacakları vaatleri bir bir aktardılar. Bakalım halkın tercih ettiği seçtiği milletvekillerinin verdiği sözler ne kadar sürede gerçekleşecek
“SİVAS´A HİZMET SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
“SİVAS´A HİZMET SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Sivas AK Parti il binasında gerçekleşen basın toplantısında 24 Haziran Seçimleri ile ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi
"Türkiye´nin yarını aydınlıktır"
"Türkiye´nin yarını aydınlıktır"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Türkiye´nin yarını aydınlıktır, yarına gerçekten umutla uyanacağız. Hiç kimsenin, Türkiye´nin geleceğinden karamsarlığa düşmesine gerek yoktur. Türkiye, birlik ve beraberliğini devam ettirdiği sürece inşallah bölgesel güç olmaktan çıkıp, küresel güç olacaktır. Bundan 81 milyon vatandaşımız faydalanacak"
"Milletin tercihi neyse ona saygı duyulur"
"Milletin tercihi neyse ona saygı duyulur"
Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu: "Bugün gördüğümüz neticeden çok daha iyisini beklerdik. Ama demokrasilerde milletin tercihi neyse ona saygı duyulur. Burada işimizi bırakıyor değiliz. Bundan sonra çalışmalarımıza inşallah daha büyük gayretle devam edeceğiz"
Cumhur Başkanı´nı seçti
Cumhur Başkanı´nı seçti
Türkiye seçimini yaptı. Hayırlı olsun Türkiye
Bakan Yılmaz´ın oy kullandığı sandıktan "Erdoğan" çıktı
Bakan Yılmaz´ın oy kullandığı sandıktan "Erdoğan" çıktı
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oy kullandığı sandıktan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti birinci çıktı
Yıldızdoğan, “Ölürüm Türkiyem” ile coşturdu
Yıldızdoğan, “Ölürüm Türkiyem” ile coşturdu
Kent meydanında binlerce Sivaslıyı bir araya getiren Mustafa Yıldızdoğan verdiği konserle coşkulu anlar yaşattı
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Sivas ülkü ocakları zaman zaman gerçekleştirdiği huzurevi ziyaretini geçtiğimiz günlerde tazeledi. Yaşlılarla bir araya gelen ocak üyeleri hepsiyle tek tek yakından ilgilendi
Heyecan dorukta
Heyecan dorukta
Seçim için heyecan dorukta.Vatandaş 24 Haziranda oy kullanmak için sandığa gidecek. Milletvekili adayları seçim çalışmalarında harcadıkları emeklerinin karşılığı sandıkta nasıl çıkacak. Gözlemlerimiz haberimizde
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
Sivas Saadet Partisi milletvekili adayı Dursun Coşar; AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk,un seçim çalışmaları kapsamında katılmış olduğu bir televizyon programında Kayseri Sivas´ın ilçesi iken, Sivas Kayseri´nin mahallesi haline geldi ifadesi ile herkesin kafasını karıştırdığını söyleyerek “Bizler Sivas´ı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmesinden kurtaracağız. Her yönüyle “yaşanabilir bir Sivas” ve büyükşehir inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız.”dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)