“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Tarih: 19.6.2018 17:24:13/ 960okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı,Türkiye Kamu-Sen genel başkan yardımcısı ve Türkiye Kamu-Sen´in basından sorumlu Mustafa Nurullah Albayrak ve Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus gazetemizi ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında sendika çalışmaları hakkında bilgi aktaran Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; “Hem ulaşım çalışanlarının, hem de kamu kurumunda çalışan bütün kamu personellerinin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında elimizden gelen ne gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz.”dedi.

Albayrak “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganıyla Ulaşım sektörünün lider sendikası Türk Ulaşım-Sen´in 26. yaşını kutladı.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası önümüzdeki süreçte artık hedefe kilitlenmiştir diyen Albayrak; “İnanıyorum ki önümüzdeki yılda toplu sözleşmede inşallah Türkiye Kamu sene bağlı dış kollarımız oturacaktır ve hak ettiği noktada çalışanlarımızın özlük sosyal haklarının alınması noktasında gerekli hassasiyet gösterilecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın çünkü geçmişte yapmış olduğumuz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu noktada 26. yılını kutladığımız Türkiye kamu-sen´in ve Türk Ulaşım sendikasını “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganlarıyla çıktığımız bu yolda “ilkemiz önce ülkemiz” hiç bir zaman geri adım atmadan yolumuza hedefimize kilitlendik ve devam ediyoruz.” dedi

“HERKESİN KADRO ALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; Tüm sözleşmelilerin ve 4/B´lilerin kadroya alınması için başlattığımız kampanya bünyesinde toplanan dilekçeleri Başbakanlığa gönderdiklerini söyledi.

Albayrak 4/B sözleşmeli çalışanlarla ilgili şu açıklamaları yaptı. “Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci Bey´in başkanlığında diğer iş kollarımızla beraber, Ankara Ulus PTT den topladığımız 30 bine yakın bütün kamu kurumlarındaki 4 B ve sözleşmeli kadrolu almayı kaldırarak 657 kamu personeli olması noktasında ki yapmış olduğumuz çalışmayı da sayın Başbakan´a gönderdik. İnşallah bu konunun takipçi olacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Aynı zamanda Kamuda çalışan kardeşlerimizin arkadaşlarımızın da genel idari hizmetler sınıfına geçmesi ile ilgili topladığımız imzaları da başbakanlığa gönderdik. Onun takipçisi olduğumuzdan arkadaşlarımızın hiç şüphesi olmasın.”şeklinde ifade etti.

“3600 EK GÖSTERGESİ HER ÇALIŞANIN HAKKI OLMALI”

3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir diyen Albayrak şunları söyledi. “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza öğretmenlere ve polislere verilecek olan 3600 ek göstergesinin bütün kamu kurum personeline, ve bütün çalışanların 3600 ek göstergesinden faydalanmaları talebimiz ilettik. Ek göstergenin en bütün çalışanlar için bir nefes alması sağlanmış olacak. Aynı zamanda ekonomiye can suyu olacak. Hatta ekonomiye can vermesi noktasında da bir slogan oluşturduk. Diyoruz ki ekonomiye katkı sağlamasını “al ver ekonomiye can ver.” Memura, işçiye, asgari ücretliye, dul ve yetime verilecek her kuruşun ekonomiye can suyu olacağı inancındayım. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımızın da bu süreçte inşallah bir müjde vererek bütün kamu personeline el uzatarak bütün çalışanlerın, memurların 3600 ek göstergesinden faydalanması bizim en büyük temennimizdir. İnşallah 3600 ek göstergesinde beklentilerimiz boşa çıkmaz. Biz Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası olarak bu konuda sonuna kadar bu işlerin arkasında ve takipçisi olacağız.”şeklinde konuştu.

Albayrak kendisinin Genel başkan olması hasebiyle boşalan Türk Ulaşım Sendikası Sivas şube başkanlığına atanan ve aynı zamanda Kamu-Sen İl Başkanı olan İlker Çelikus Başkana da görevinde başarılar dileyerek; “İlker Çelikus Başkanımız ile 26 yıldır beraber yola çıktığımız günden beri beraberiz. Ben inanıyorum ki Türk ulaşım sendikasını, Türkiye kamu-sen bayrağını daha iyi üst burçlara taşıyacağına hiç şüphemiz yoktur çok daha iyi yerde olacaktır.” dedi

Bu vesileyle yıllarca beraber çalıştığımız hizmet ettiğimiz birçok şeyi paylaştığımız Bizim Sivas gazetesinde de olmaktan gurur duymaktayım. Ayrıca çalışanlarınıza şahsınızda başarılar diliyorum saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“Çelikus faaliyetlerimizi daha da arttıracağız”

Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus ise

Sivas Türk Ulaşım Sen şube başkanlığından sonra Sivas Türkiye Kamu-Sen İl Başkanlığını bana layık gören herkese çok teşekkür ediyorum diyerek sendikanın yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çelikus “Önümüzdeki süreç içerisinde memurun tüm sosyal ve maddi haklarını eskiden olduğu gibi en iyi şekilde temsil edeceğimiz hususunun altını çizmek istiyorum. Bizler yeni süreç içerisinde sendikal faaliyetlerimizi daha da arttıracağız. Ankara´da bizim bir dostumuz abimiz olan Türk Ulaşım Sen şube başkanımız genel başkan olmuştur. Tabi ondan aldığımız destekle önümüzdeki süreçte çıtayı biraz daha üst seviyelere çıkartmaya gayret göstereceğiz. Ayrıca son dönemde gündemde olan 3600 göstergenin tüm memurlara yansıtılması hususunu 24 Haziranda oluşacak iktidarın bir daha yeniden gözden geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 3600 göstergesi herkesin hakkı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
Çelikus, “Enflasyon farkı ödemesi yapılmasına rağmen maaşlardaki erime ve alım gücündeki kayıp devam ediyor. Ortalama bir memurun alım gücü, bir yıl içinde aylık 413,00 TL azalmıştır. Bu gerçekler ışığında; kamu görevlilerinin mağduriyetini gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında maaşlar erimiştir.” dedi.
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
Kılıç, “Şeffaf bir belediye anlayışını üstleneceğiz. Bizler nefislerimizi aşmış insanlar olarak şehre hizmeti tamamen fedakarlık olarak görmekteyiz. Özellikle genç arkadaşlardan faydalanarak onların görüşleri dikkate alacağız. Herkesimi kucaklayarak gönlümüz herkese açık bir Belediyeyi birlikte oluşturmak olacaktır.” dedi.
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Sivas Belediye Başkanlığı için aday adayları ortaya çıkmaya başladı.
Serdar İnce Aday Adayı
Serdar İnce Aday Adayı
Sivas Belediye Başkanlığı Aday adaylığı için müracaatını yapan, Yüksek Mimar Serdar İnce, “Gönlümüz Sivas´ın çehresini en iyi şekilde yenilemektir. Biz hizmetlerimizi halk ile iç içe bir bütün olarak yapacağız.” dedi
"Geriye değil önümüze bakmamız gerekiyor"
"Geriye değil önümüze bakmamız gerekiyor"
MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, MHP İlçe Başkanı Metin Topçu ve parti yönetim kurulu üyeleri Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti.
Coşkun resmen a. adayı
Coşkun resmen a. adayı
31 Mart Mahalli seçimler için Belediye Başkanlığına talip olan Av. Mustafa Coşkun Cumartesi günü Ak Parti İl binasında yaptığı basın toplantısı ardından aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Hallaç Aday Adaylık Dosyasını Teslim Etti
Hallaç Aday Adaylık Dosyasını Teslim Etti
AK Parti´nin Divriği İlçe Belediye Başkan Adayı olma niyetiyle yola çıkan İş adamı, Gazeteci – Yazar Bekir Hallaç, dosyasını AK Parti Divriği İlçe Başkanlığı´na teslim etti.
İstanbul için Kesici´yi önerdiler
İstanbul için Kesici´yi önerdiler
İstanbul´da faaliyet sürdüren Sivaslı Konfederasyonlar ve Dernekler CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na Hemşehrimiz İstanbul CHP Milletvekili İlhan Kesici´yi önerdiler
İşçilerin Sorunlarını TBMM´ye Taşıyacak
İşçilerin Sorunlarını TBMM´ye Taşıyacak
Kangal´da bir takım incelmelerde bulunan Sivas MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, Karayollarında taşeron olarak işçilerin grev yaptığı bölgeye gitti.
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Ak Parti´den Suşehri´ne İki Aday Adayı
Ak Parti´den Suşehri´ne İki Aday Adayı
Sivas´ın Suşehri ilçesinde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti´den Belediye Başkanı adayı olmak isteyen 2 kişi aday adaylık başvurusunu yaptı.
“Göçü Tersine Çevireceğim”
“Göçü Tersine Çevireceğim”
AK Parti Sivas İl Binasında bir basın açıklaması yapan Yusuf Yağmur, “Halkın içinden biri olarak. Vefalı ve çalışkan bir Sivaslı olarak, Türkiye ve Sivas´ın milli projesi olacak, “Göçü Tersine Çevirme”, “Sivas göç Veren İl Değil Sivas Göç Alan İl Olacak´tır, düşüncesiyle Sivas Belediye Başkalığına talip olduğumu söylemek istiyorum.” dedi.
Eren Derviş Akpınar aday adaylığını açıkladı
Eren Derviş Akpınar aday adaylığını açıkladı
Eren Derviş Akpınar MHP´den Kangal Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Akpınar, doğduğu yere olan vefa borcunu ödemek için destek beklediğini söyledi
“Gemerek için hizmet etmeye devam”
“Gemerek için hizmet etmeye devam”
Demir, “Gemerek´te 35 yıldır çözülemeyen alt yapı çalışmalarını çözdük. Aynı zamanda ilçede doğalgaz çalışmalarında sona gelindi. 1000 kişinin üzerinde de bir abonelik sayısına ulaştık.” dedi
Akdağmadeni´nin de Yeni Bir Ay Doğacak
Akdağmadeni´nin de Yeni Bir Ay Doğacak
Ömer Aydoğmuş AK Parti´den yaşadığı ilçesi için hizmet etmeye hazırım diyerek, “Akdağmadeni Belediye Başkanlığı için Aday Adayıyım.” dedi
"Sanmayın ki FETÖ bitti, bitmedi!"
"Sanmayın ki FETÖ bitti, bitmedi!"
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Ekim Ayı Danışma Meclisi Toplantısı´na Belediye Başkanı Sami Aydın´ın açıklamaları damga vurdu. Başkan Aydın, "Biz nefsimizi aşmış insanlar olmalıyız. AK Parti bunu bize vermiş olmalı ama plan başka… Plan; sanmayın ki Fetö bitti, bitmedi. Farklı şekilde devam ediyor." dedi
Yerel seçimler 31 Mart´ta
Yerel seçimler 31 Mart´ta
Türkiye yerel seçimler için gün saymaya başladı. Şehirlerde Belediye Başkan aday adayları boy gösterirken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ise yerel seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete´de yayımlandı.
“Benim derdim SİVAS´ı yeniden ayağa kaldırmaktır”
“Benim derdim SİVAS´ı yeniden ayağa kaldırmaktır”
Ben önce Cenab-ı Allah´a güveniyorum, sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste takip etsinler. Benim derdim, sevdalısı olduğum Sivas´ı, Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte ayağa kaldırmak olacaktır.”dedi. Özyürek, “Biz MHP Milletvekilleri olarak, Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz.”şeklin de konuştu
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Demir Çelik Fabrikası faaliyetlerinin durdurulması ve bundan dolayı mağdur olan işçilerin durumu hakkında bilgi edinmek için TBMM´ye kanun önerisi sunarak son durumu sordu.
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
AK Parti Divriği Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Hallaç; "Divriği Hepimizin Birlikte Çalışacağız, Birlikte Başaracağız" diyerek aday adaylığını açıkladı.
Sahte Para ele Geçirildi
Sahte Para ele Geçirildi
Sahte Para ele Geçirildi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
İslam´ın ölçütleri
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Barbar Modern Medenî
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Hududullah-II
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kendini Fark Etmek
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Beşiktaş´a Futbol Dersi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Dikkat! Türkiye´nin sosyolojisi metamorfoz geçiriyor!
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Yatay talimatlar, dikey uygulamalar!
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Sessiz karşı devrim
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
O para zaten bizim değildi
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
TÜYAP Kitap Fuarı´na ve Selim İleri´ye dair
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Avucunuzdaki Kelebek
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Dikkat, PKK dönüşüyor
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
TÜKETİM DEVLETİ VE SÖYLEMİN İKİYÜZÜ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Mâtürîdî toplantılarının hatırlattıkları
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Allah´ı, Peygamber´i rüyada görmek
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ey ana toprağı, ey Anadolu
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
“YAZIN ÜÇ AY YATAN ÖĞRETMEN” HA!
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ