“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Tarih: 19.6.2018 17:24:13/ 1026okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı,Türkiye Kamu-Sen genel başkan yardımcısı ve Türkiye Kamu-Sen´in basından sorumlu Mustafa Nurullah Albayrak ve Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus gazetemizi ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında sendika çalışmaları hakkında bilgi aktaran Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; “Hem ulaşım çalışanlarının, hem de kamu kurumunda çalışan bütün kamu personellerinin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında elimizden gelen ne gerekiyorsa yapmaya gayret ediyoruz.”dedi.

Albayrak “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganıyla Ulaşım sektörünün lider sendikası Türk Ulaşım-Sen´in 26. yaşını kutladı.

Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası önümüzdeki süreçte artık hedefe kilitlenmiştir diyen Albayrak; “İnanıyorum ki önümüzdeki yılda toplu sözleşmede inşallah Türkiye Kamu sene bağlı dış kollarımız oturacaktır ve hak ettiği noktada çalışanlarımızın özlük sosyal haklarının alınması noktasında gerekli hassasiyet gösterilecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın çünkü geçmişte yapmış olduğumuz yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu noktada 26. yılını kutladığımız Türkiye kamu-sen´in ve Türk Ulaşım sendikasını “Dik baş tok karın mutlu yarın” sloganlarıyla çıktığımız bu yolda “ilkemiz önce ülkemiz” hiç bir zaman geri adım atmadan yolumuza hedefimize kilitlendik ve devam ediyoruz.” dedi

“HERKESİN KADRO ALMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; Tüm sözleşmelilerin ve 4/B´lilerin kadroya alınması için başlattığımız kampanya bünyesinde toplanan dilekçeleri Başbakanlığa gönderdiklerini söyledi.

Albayrak 4/B sözleşmeli çalışanlarla ilgili şu açıklamaları yaptı. “Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Sayın Önder Kahveci Bey´in başkanlığında diğer iş kollarımızla beraber, Ankara Ulus PTT den topladığımız 30 bine yakın bütün kamu kurumlarındaki 4 B ve sözleşmeli kadrolu almayı kaldırarak 657 kamu personeli olması noktasında ki yapmış olduğumuz çalışmayı da sayın Başbakan´a gönderdik. İnşallah bu konunun takipçi olacağız. Kimsenin şüphesi olmasın. Aynı zamanda Kamuda çalışan kardeşlerimizin arkadaşlarımızın da genel idari hizmetler sınıfına geçmesi ile ilgili topladığımız imzaları da başbakanlığa gönderdik. Onun takipçisi olduğumuzdan arkadaşlarımızın hiç şüphesi olmasın.”şeklinde ifade etti.

“3600 EK GÖSTERGESİ HER ÇALIŞANIN HAKKI OLMALI”

3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir diyen Albayrak şunları söyledi. “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Başbakanımıza öğretmenlere ve polislere verilecek olan 3600 ek göstergesinin bütün kamu kurum personeline, ve bütün çalışanların 3600 ek göstergesinden faydalanmaları talebimiz ilettik. Ek göstergenin en bütün çalışanlar için bir nefes alması sağlanmış olacak. Aynı zamanda ekonomiye can suyu olacak. Hatta ekonomiye can vermesi noktasında da bir slogan oluşturduk. Diyoruz ki ekonomiye katkı sağlamasını “al ver ekonomiye can ver.” Memura, işçiye, asgari ücretliye, dul ve yetime verilecek her kuruşun ekonomiye can suyu olacağı inancındayım. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımızın da bu süreçte inşallah bir müjde vererek bütün kamu personeline el uzatarak bütün çalışanlerın, memurların 3600 ek göstergesinden faydalanması bizim en büyük temennimizdir. İnşallah 3600 ek göstergesinde beklentilerimiz boşa çıkmaz. Biz Türkiye Kamu Sen ve Türk Ulaşım Sendikası olarak bu konuda sonuna kadar bu işlerin arkasında ve takipçisi olacağız.”şeklinde konuştu.

Albayrak kendisinin Genel başkan olması hasebiyle boşalan Türk Ulaşım Sendikası Sivas şube başkanlığına atanan ve aynı zamanda Kamu-Sen İl Başkanı olan İlker Çelikus Başkana da görevinde başarılar dileyerek; “İlker Çelikus Başkanımız ile 26 yıldır beraber yola çıktığımız günden beri beraberiz. Ben inanıyorum ki Türk ulaşım sendikasını, Türkiye kamu-sen bayrağını daha iyi üst burçlara taşıyacağına hiç şüphemiz yoktur çok daha iyi yerde olacaktır.” dedi

Bu vesileyle yıllarca beraber çalıştığımız hizmet ettiğimiz birçok şeyi paylaştığımız Bizim Sivas gazetesinde de olmaktan gurur duymaktayım. Ayrıca çalışanlarınıza şahsınızda başarılar diliyorum saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“Çelikus faaliyetlerimizi daha da arttıracağız”

Sivas Türk Ulaşım Sen şube Başkanı ve Sivas Türkiye Kamu-Sen İl başkanı İlker Çelikus ise

Sivas Türk Ulaşım Sen şube başkanlığından sonra Sivas Türkiye Kamu-Sen İl Başkanlığını bana layık gören herkese çok teşekkür ediyorum diyerek sendikanın yapacağı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çelikus “Önümüzdeki süreç içerisinde memurun tüm sosyal ve maddi haklarını eskiden olduğu gibi en iyi şekilde temsil edeceğimiz hususunun altını çizmek istiyorum. Bizler yeni süreç içerisinde sendikal faaliyetlerimizi daha da arttıracağız. Ankara´da bizim bir dostumuz abimiz olan Türk Ulaşım Sen şube başkanımız genel başkan olmuştur. Tabi ondan aldığımız destekle önümüzdeki süreçte çıtayı biraz daha üst seviyelere çıkartmaya gayret göstereceğiz. Ayrıca son dönemde gündemde olan 3600 göstergenin tüm memurlara yansıtılması hususunu 24 Haziranda oluşacak iktidarın bir daha yeniden gözden geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 3600 göstergesi herkesin hakkı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"TÜDEMSAŞ Sivaslıların kırmızı çizgisidir"
"TÜDEMSAŞ Sivaslıların kırmızı çizgisidir"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda ´Maden Yasa´ görüşmeleri yapılarken Genel Kurula hitap etti. Karasu TBMM Genel Kuruluda Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas mitingini değerlendirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye´de yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye´de yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ne İdlib´de ne de Suriye´nin başka bölgelerinde yeni insani krizlerin, yeni dramların yaşanmasını istemiyoruz." dedi.
Yeniden Refah Partisi ilçelerde teşkilatlanıyor
Yeniden Refah Partisi ilçelerde teşkilatlanıyor
Merhum Necmettin Erbakan´ın oğlu Fatih Erbakan tarafından kurulan Yeniden Refah Partisi, Sivas´ta teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. İl teşkilatı, bazı ilçelerde başkanları belirlemek için temayül yoklaması yaptı.
“Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı”
“Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı”
Bilgin, “Sivas tarihi günlerinden birini yaşadı. Halkımızın sayın Cumhurbaşkanımıza olan sevgisi caddeleri alanı doldurdu. En coşkulu en heyecanlı bir miting oldu. Bizleri dar günde dar zamanda yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimizede çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Gençlik Meclisi Yıldız Dağı´nda kamp yapacak
Gençlik Meclisi Yıldız Dağı´nda kamp yapacak
Çeşitli illerden gelen Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu´na bağlı gençlik meclisi, Sivas Valisi Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti.
“Acilen harekete geçmeye davet ediyoruz”
“Acilen harekete geçmeye davet ediyoruz”
Bekin, “Yeniden Refah Partisi olarak, Pekin yönetiminin, Doğu Türkistan´daki Türklere yönelik uygulamakta olduğu sistematik işkencelere son vermesini hususunda iktidarı Doğu Türkistan´da olan bitenler karşısında sorumluluk almaya ve acilen harekete geçmeye davet ediyoruz,”dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi bir zafer anıtı olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul Atatürk Kültür Merkezi bir zafer anıtı olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Atatürk Kültür Merkezi, milletin değerleriyle, inancıyla, insanımızın tarihi ve kültürüyle kavgalı, jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır." dedi.
 Hızlı tren 2020´de
Hızlı tren 2020´de
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara-Yozgat-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattımızın inşası da hızla devam ediyor. Bu hat Ankara Sivas yolunu da 2 saate düşürecek inşallah bu yıl test sürüşlerini başlatıp gelecek yıl da hizmete açmış olacağız.” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiliği ziyaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiliği ziyaret etti
Sivas Kongresi´nin 100. yılında milli mücadelenin temellerinin atıldığı Sivas´ta çok heyecanlı ve coşkulu kutlama süreci başladı. Bu coşkuyu katlayarak artıracak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas ziyareti, dün gerçekleşti.
ŞEHİRLERİN ANASI SİVAS´A HOŞGELDİNİZ
ŞEHİRLERİN ANASI SİVAS´A HOŞGELDİNİZ
Sayın Cumhurbaşkanımız; Sivas başkentlik yapmış bir şehirdir. Dar´ül Ülemadır. Dar´ül Âlâdır. Vilayeti Anadolu´dur. Cumhuriyetin Temellerinin atıldığı şehirdir. Kadim bir şehirdir.
Albayrak: Yeni başarı hikayesini hep beraber yazacağız
Albayrak: Yeni başarı hikayesini hep beraber yazacağız
Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: "Yeni başarı hikayesini tüm Türkiye olarak hep beraber yazacağız." dedi
 ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASINA SİVAS´TAN BAŞLIYOR
ERDOĞAN SEÇİM KAMPANYASINA SİVAS´TAN BAŞLIYOR
31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında startı Sivas´tan verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Şubat Cuma günü ilimize geliyor.
"Cumhurbaşkanımız ile kucaklaşmaya davet ediyorum"
"Cumhurbaşkanımız ile kucaklaşmaya davet ediyorum"
Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 08 Şubat 2019 Cuma günü ilimize gelecek olmasından dolayı AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
ERDOĞAN SİVAS´A GELİYOR
“HİZMET İÇİN VARIZ”
“HİZMET İÇİN VARIZ”
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı programın üçüncü konuğu CHP Sivas Belediye Başkan adayı Ali Akyıldız oldu.
BBP 170 belediye başkan adayını tanıttı
BBP 170 belediye başkan adayını tanıttı
BBP´nin Türkiye genelindeki 170 belediye için başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Yahya Doğan Oldu
“Herkesin gönlü rahat olsun”
“Herkesin gönlü rahat olsun”
Ürgüp, “herkesin gönlü rahat olsun. Her ne yapılacaksa ortak fikirler içerisinde yapacağız. Gerçekleştireceğimiz projeler şehre değer katacak. Yarım kalan projeleri bitireceğiz. Bizim derdimiz tüm ekip arkadaşlarımız ile birlikte Sivas´ı yüceltmektir.” dedi.
Hal esnafı, “Seçimlerde bizi reklam olarak kullanmasınlar”
Hal esnafı, “Seçimlerde bizi reklam olarak kullanmasınlar”
Sivas Perakende Sebze Hali Esnafı seçimlerde kendilerinin reklam olarak kullanılmasını istemiyor.
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Coşkun gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu
Ak Parti´den Nezaket Ziyaretleri
Ak Parti´den Nezaket Ziyaretleri
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin ve Beraberindeki Heyet Seçim Çalışmaları Kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığını ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığını ziyaret etti.
YRP Sivas Teşkilatı Belli Oldu
YRP Sivas Teşkilatı Belli Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanlık Divan Üyeleri belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu seçimler bir beka seçimine dönüşmüştür
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu seçimler bir beka seçimine dönüşmüştür
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimleri hakkında, "Bu seçimler, ülkemiz açısından bir beka meselesine, bir beka seçimine dönüşmüştür." dedi
´Türk kadın girişimcisini marka yapmak için hep beraber çalışacağız´
´Türk kadın girişimcisini marka yapmak için hep beraber çalışacağız´
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türk kadın girişimcisini marka yapmak için hep beraber çalışacağız." dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
booked.net
Sirkenin balı bozması gibi kötü huy da amelleri bozar. Güneşin karı erittiği gibi güzel ahlak da günahları öyle eritir.

Hz.Muhammed
Böceklerin küçük olduğuna bakmayın: Yeryüzündeki hayvanların %80´i böcektir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59