Anahtar Kelimeler: “RAHAT

30 BİN AŞI “RAHAT OLUN”

Koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptıran Vali Salih Ayhan, il genelinde 30 bin vatandaşın aşı olduğunu  belirterek, “Vatandaşımız rahat olsun. Hiçbir devlet vatandaşının sağlığını tehlikeye atacak adım atmaz” dedi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Vali Salih Ayhan, Numune Hastanesi Aşı Polikliniğinde koronavirüs aşısının ilk dozunu yaptırdı. Aşı odluktan sonra önemli açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, şehrimizde koronavirüs vakalarının yüz güldürdüğü vurguladı. Rehavete kapılmamayı her fırsatta dile getiren Ayhan, mücadele devam çağrısında da bulundu.

Aşı hakkında ilin genel durumuna değinen Salih Ayhan, “Koronavirüsle mücadelenin bir parçası olarak bizler de aşımızı olduk. Bu virüsle bir yıldır yoğun bir mücadele vermekteyiz. Risk gruplarından öncelikle 90 yaştan başlanarak 85,70 ve 65 yaş üzerine kademeli olarak aşı yapıldı. Şehrimizde yaklaşık 30 bin vatandaşımız COVİD-19 aşısı oldu. Şu an stokumuzda da 10 bin civarı aşımız var. Bu aşı noktasında ilerlediğimiz sürece de virüsün belini kıracağımızı söyleyebiliriz. İlimizde de vaka sayıları henüz bitmemekle birlikte yüz güldürücü durumda. Mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

“Vatandaşlarımız Rahat Olsun”

Cumhurbaşkanının ardından illerdeki temsilcilerinin aşı olduğunu söyleyen Vali Ayhan şunları kaydetti;  “Dolayısıyla bu bilimsel bir tespittir. Devletimiz vatandaşımızın sağlığını düşünerek bu minvalde test edilmiş ve bütün ruhsatlanması bitmiş aşıların olunmasında hiçbir sakınca yoktur. Bu konuda vatandaşlarımız rahat olsun.  Hiçbir devlet vatandaşının sağlığını tehlikeye atacak adım atmaz.”