Anahtar Kelimeler: BALIKLI KAPLICA SUNUMU

YAZARLAR

2’NCİ BALIKLI KAPLICA SUNUMU

Kalkım Balıkçı Kaplıcası sağlık turizmine kazandırılıyor. Bu kapsamda yıllardır ilimize kazandırılması beklenen Kalkım Balıklı Kaplıca için hazırlanan proje Vali Salih Ayhan’a sunuldu

Ayşe Mine EĞÜZ/

Kangal’ın Çetinkaya kasabasının yaklaşık 6 kilometre güneyinde, Kalkım Köyü doğusundan geçen Kalkım Deresi’nde yer alan dere suyu ve içerisinde bulunan balıklar Kangal Balıklı Kaplıcadaki gibi adeta şifa dağıtıyor. Kalkım Balıklı Kaplıca suyunun ise Kangal Balıklı Kaplıca suyuna benzer şekilde sedef gibi cilt hastalıklarına iyi geldiği söylentiler arasında. Bu kapsamda geçtiğimiz yıllardan itibaren Kalkım Balıklı Kaplıcasının sağlık turizmine kazandırılması için yapılan çalışmalarda önemli bir gelişme kaydedildi. Kalkım Balıklı Kaplıcası için hazırlanan proje Vali Salih Ayhan’a sunuldu.

Valilik sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla Kalkım’ın sağlık turizmine kazandırılacağı vurgulanarak Vali Salih Ayhan’ın şu ifadelerine yer verildi; “İl Özel İdaremizin yürüteceği proje ile Kalkım Balıklı Kaplıcası'na otel, apart evler, spor alanı ve sosyal alanların bulunduğu tesisler yapılacak.”