Anahtar Kelimeler: KAYBOLDU

2 YIL KAYBOLDU

İlimizde işsizliği azaltmasının yanı sıra OSB’lere sunacağı katkıyla şehrin olmazsa olmazları arasında yer alan Lojistik Köy’de yeni bir gelişme yaşandı.

Lojistik Köyden sevindiren haber geldi. Başından beri anlaşılan firma lojistik ihtiyacı karşılamak adına şantiye kurma aşamasına gelirken Vali Salih Ayhan, 2 yılın kaybolduğunu açıkladı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Daha önce 2 kez iptal edilerek çalışmaları aksayan lojistik köy ihalesinde yaşanan gelişme iş dünyasını heyecanlandırdı. Lojistik köyün ihalesini alan firma şantiye çalışmalarına başladı. TCDD Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiler doğrultusunda inşaatlarda başından beri anlaşılan firma ile sözleşme 8 Mart 2022 tarihinde TCDD Bölge müdürlüğü tarafından yapıldı. Anlaşılan firma lojistik ihtiyacı karşılamak adına şantiye kurma aşamasında. İnşaatın başlaması için herhangi bir sorun gözükmüyor.

Konu hakkında açıklama yapan Vali Salih Ayhan, “Lojistik Köy kurma aşamasında artık son noktaya gelindi. Bununla ilgili herhangi bir değişiklik yapılmaz. 2 yılımız kayboldu ama bu gelişme ile inşallah gecikme hızlı bir şekilde telafi edilecek” dedi.

SİVAS’TA 30 BİN İŞSİZ VAR

Sivas’taki işsizliği işaret eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ise, “Lojistik Köy olmazsa olmazımız. Demirağ OSB gibi elimizde bir detay var. Cazibe merkezimiz var. Sivas’ta işsizlik 30 bin civarında. Ama bu gelişmeler işsizliği azaltacak. Sivas bu açıdan çok şanslı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.