Anahtar Kelimeler: hasta organ nakli bekliyor

YAZARLAR

?29 bin hasta organ nakli bekliyor?

Apak, ?Sistemde 29 bine yakın hasta organ bekliyor. Organ bağışı olmadığı sürece her geçen gün bu sayı artmakta ve insanların ölümü ile sonuçlanmaktadır.?dedi.

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle Sivas Numune Hastanesi Poliklinik girişinde stant açıldı.

Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Gülseren Apak´ın organ bağışlarını kabul ettiği standa ilgi yoğun oldu.

Organ Bağışı Haftasının önemine değinen Koordinatör Gülseren Apak, ?3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle hastanemiz poliklinikler girişinde stant açmış bulunmaktayız. Her zamanki gibi ülkemizde organ bağışı bekleyen hastalara bir nebzede olsun yardım eli uzatmak için vatandaşlarımızın ilgisini bekliyoruz? dedi.

Sistemde kayıtlı 29 bin hastanın organ nakli beklediğini ifaden eden Apak, ?Ülkemizin kanayan yaralarından biri organ bağışı ve bunda yaşanan sıkıntılar. Sistemde 29 bine yakın hasta organ bekliyor. Organ bağışı olmadığı sürece her geçen gün bu sayı artmakta ve insanların ölümü ile sonuçlanmaktadır. Biz istiyoruz ki insanlar bu konuda duyarlı olsun.Özellikle beyin ölümü gerçekleşmiş hasta yakınlarının, hastanın organlarını bağışlayarak organ bekleyen hastaların hayata devam etmelerine katkıları sağlansın istiyoruz. Çalışmalarla bu hafta boyunca gerek eğitimlerle gerek stantlarla bu farkındalığı oluşturup bağışçı sayısını artıracağız? dedi.

Standı ziyaret eden Hastane Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, organ bağışı yapan vatandaşın bağış şahitliğini de yaptı. Hakan BAKAR