Anahtar Kelimeler: KİŞİYE İSTİHDAM

YAZARLAR

279 KİŞİYE İSTİHDAM

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ve Valilik iş birliği ile düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarıyla, 279 kişiye iş imkanı sunulacak

Ayşe Mine EĞÜZ/

İlimizde kalıcı istihdam sağlamak ve ekonomiye destek olmak amacıyla faaliyet gösteren birçok firma, İŞKUR tarafından düzenlenen İşbaşı Eğitim Programları ile personel sayılarını artırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, İŞKUR'a başvurarak nitelikli elaman yetiştirilmesi için İşbaşı Eğitim Programlarından istifade eden 5 firma ile karşılıklı İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imzalandı.

Vali Salih Ayhan ve taraflar arasında imzalanan protokolle, Ön Yıldız Tekstil 100, Ozon Tekstil 50, Ceylanoğlu Tekstil 68, TAYFX firması 16 ve BİM Birleşik Mağazalar AŞ ise 45 kişi olmak üzere toplamda 279 kişiye iş imkanı sunacak.

OSBD’DE YER YOK
1 OSB’de yer kalmadığının altını çizen Vali Salih Ayhan, Sivas'ın gelişmeye ve büyümeye devam ettiğini ifade ederek, bunun en güzel örneklerinden birinin 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde gelen taleplerle, tamamlanan yer tahsisleri olduğunu söyledi.

Vali Ayhan konuşmasına şunları ekledi; “Bereketli bir günde 5 firmamız ile İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imzaladık.  Daha önce de çok sayıda kişiye istihdam sağlayan firmalarımız, bir kez daha personel sayısını artırmak için devletimizin sunduğu imkânlardan istifade ediyor. Salgın dönemine rağmen ortaya koydukları üretim hedefleriyle,  cesur, yerli ve milli, AR-GE'ye önem veren, geleceği iyi okuyan firmalarımızla her zaman gurur duyacağız."

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat ise İşbaşı Eğitim Programlarından faydalanarak istihdam sağlayacak olan firmalara katkılarından teşekkür ederek, "Kurumumuzla daha önce de iş birliği yapan firmalarımız bir kez daha istihdam odaklı çalışma yaparak iş gücü piyasasına katkı sağlıyor. 6 ay sürecek eğitimle kursiyerler işi başında öğrenecek ve kursa çağrılanlar arasından da istihdam yapılacak" dedi.