Anahtar Kelimeler: KAYITLARI ÇIKTI

YAZARLAR

245 SUÇ KAYITLARI ÇIKTI

İlimizde bir kişinin otomobilini dolandırıcılık yöntemiyle üzerlerine geçiren ve değerinin altında galericiye satan 5 şüpheli Tokat yolunda yakalandı

245 suç kaydı bulunan şüpheliler, emniyetteki işlemlerin ardından hakim karşısına çıkarıldı, 2’si tutuklandı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Zara’ya bağlı Zoğallı köy muhtarı H.G., internet üzerinden 120 bin liradan satışa çıkardığı aracını dolandırıcılara kaptırdı. Polise yaptığı ihbarla şüphelilerin peşine düşen polis, kısa sürede 5 kişiyi yakaladı.

Olay Bankalar Caddesi’nde Çarşamba günü meydana geldi. Muhtar H.G, aracını internet sitesi üzerinden 120 bin liraya satmak için ilana koydu. H.G. ile aracı alma konusunda telefonda anlaşan E.G, suç ortakları ile kente geldi.

ÇETE ARACI GALERİCİYE SATTI
Şüphelilerden biri aracı ekspertize götürürken, diğer şüpheliler de noterde işlemlerin tamamlanmasının ardından H.G. ile para çekmek için bankaya gitti. Bu sırada aracın vekaletini alan şüpheli otomobili, Galericiler Sitesindeki bir kişiye 71 bin 500 lira karşılığında sattı. Diğer şüpheliler ise H.G'nin dalgınlığından faydalanarak parayı ödemeden bankadan kaçtı.

ŞİKAYETÇİ OLDU
Dolandırıldığını anlayan H.G. Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Büro Amirliğine giderek şikayetçi oldu.
Polis ekipleri, yaptıkları takip sonucu dolandırıcılık olayını gerçekleştiren 5 şüphelinin Yıldızeli ilçesinden otomobille Amasya yönüne doğru gittiğini tespit etti.
Bilgi verilmesi üzerine araç, Tokat'ta polis ekiplerince durduruldu. Araçta yapılan aramada 70 bin 550 lira ele geçirildi. Gözaltına alınan 5 şüphelinin benzer yöntemi kullanarak çok sayıda vatandaşı mağdur ettikleri ve haklarında çeşitli suçlardan 245 kaydı bulunduğu belirlendi.
Polis ayrıca suç konusu aracı düşük bedelle satın alan galerici hakkında da işlem yaparak, otomobili yediemin otoparkına çektirdi. Sivas'a getirilen O.G, H.G, S.G, E.G. ve H.G'nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.