Anahtar Kelimeler: ÖĞRENCİYE BİSİKLET (VİDEO)

20 ÖĞRENCİYE BİSİKLET (VİDEO)

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sivas Şubesi tarafından belirlenen 20 öğrenciye başarılarından dolayı bisiklet hediye etti

Zübeyde DARENDELİ

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, öğrencilerin bisiklet taleplerine kayıtsız kalmadı.
İHH İnsani Yardım Vakfı Şube Başkanı Efe Zileli, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Başkan Bilgin’i makamında ziyaret etti. Ziyarette başarılı öğrencilerin taleplerini dinleyen Bilgin, 20 öğrenciye bisiklet hediye etti.

TEK İSTEĞİMİZ BAŞARILARI

En asli vazifelerinin geleceğin teminatı olan gençlere destek vermek olduğunun altını çizen Başkan Bilgin, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize destek vermek bizim en asli vazifemizdir. Öğrencilerimizin başarısı bizleri gururlandırıyor. Bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimizi bisikletle ödüllendirerek ders çalışarak zihinlerini bisiklet sürerek spor yaparak da bedenlerini geliştirmelerini istiyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizden beklentimiz başarılarına devam etmeleri. Gerek devletimiz gerekse de bizler onların okumaları kaliteli eğitim alabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da hazırız. Bu anlamda İHH insani Yardım vakfımıza da teşekkür ediyoruz. Yapmış olduğu hizmetlerle desteklerle el uzatılmadık kimse kalmıyor. Sosyal Belediyecilik anlayışı gereği bizlerde sizlerin yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. Tekrar sizlere ve ekibinize teşekkür ediyorum” dedi.

Hilmi Bilgin’e teşekkür eden Zileli ise yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Derslerinde başarılı olan 20 çalışkan öğrencimize hem motive olması hem de spor yapmalarını sağlamak amacıyla öğrencilerimizin de isteği üzerine başkanımıza bilgi verdik. Başkanımız da öğrencilerin bu isteklerini kırmayarak onlara bisikletlerini hediye etti. Ben öncelikle kendisine tüm öğrencilerimiz ve aileleri adına çok teşekkür ediyorum. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayarak kime el uzatmak istesek kimin yanında olmak istesek başkanımızın desteğini görüyoruz. Göreve ilk gelirken gönül belediyeciliği yapacağız demişti baktığımızda da hakikaten gönüllere dokunur işler ve projeleri hayata geçiyor. Ortak akıl ve istişareyle her kesime el uzatan desteklerini esirgemeyen başkanımızdan Allah razı olsun.”