Anahtar Kelimeler: TAMAM

YAZARLAR

2022’DE TAMAM

Emek mahallesinde Yumurtatepe olarak bilinen 55 dönümlük arazi Belediye tarafından bölge parkı ve sağlıklı yaşam alanına dönüştürülüyor. Yapım çalışmalarının hızla yürütüldüğü bölge parkı 2022’de tamamlanacak

Sena POLAT/

Sivas’a yeni bir bölge parkı kazandırmayı hedefleyen Hilmi Bilgin yönetimindeki Belediye, dev bir projeye daha imza atıyor. Tuzlugöl ve Emek mahallesi sakinlerinin merakla beklediği Yumurtepe Bölge Parkının çalışmalarına hız verildiğini açıklayan Başkan Bilgin, hedeflerinin bölge parkını 2022’de Sivaslıların hizmetine sunmak olduğunu söyledi.

İçerisinde bulunan millet kıraathanesi, restoran ve lavabo gibi hizmet binalarının tamamlandığı bölge parkında sert zemin çalışmaları başlatıldı. Peyzaj çalışmaları ise ilkbahar aylarında başlayacak. 35 bin metrekare yeşil alana sahip olan projede toplam bin 200 ağaç dikilecek. Ayrıca proje içerisinde restoranın yanı sıra 6 farklı çocuk oyun alanı, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, egzersiz aletleri, spor alanları, seyir terasları ve süs havuzları yer alacak.