Anahtar Kelimeler: RESTORASYON OLMALI’

YAZARLAR

‘2022 RESTORASYON YILI OLMALI’

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, bu yıl içerisinde ülkemizin ekonomiden, adalete, eğitimden, dış politikaya kadar birçok alanda zarar gördüğünü öne sürerek 2022 yılının restorasyon yılı olması gerektiğini savundu

Ayşe Mine EĞÜZ/

Saadet Partisi il teşkilatı 2021 yılın değerlendirerek 2022 yılı temennilerinde bulundu. Bu kapsamda açıklama yapan Tokgöz, ekonomiden, eğitime birçok noktaya değindi.

Öncelikle 2022 yılının hayırlara vesile olmasını temenni eden Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, “Saadet Partisi bu değerler ve ilkeler doğrultusunda hareket etmeye devam ediyor. Bu değer ve ilkelerden verilecek tavizlerle elde edilecek konumları kesinlikle kabul etmedik ve etmeyeceğiz. İttifak ve koalisyon gibi oluşumlar noktasında da teşkilatlarımızın tabanımızın beklentileri tamamen bu yöndedir. Kimi yerlerde ve kimi basın kuruluşlarında camiamıza yönelik çeşitli roller biçilmektedir. Birtakım taktiklerle kendi stratejik hedeflerine ulaşmada bizi payanda olarak kullanmak isteyenler başarılı olamayacaklardır. Saadet Partisi şunu yapacak, Saadet Partisi şu ittifak içine girecek, bu ittifakta yer alacak gibi sözlere ve yönlendirmelere karşı verilecek tek cevabımız var, o da Saadet Partisi yakışanı yapacaktır. Yakışanı yapmak… Güzel Türkçe’mizin en güzel deyimlerinden biri. Tüm camiamıza ve tüm kamuoyuna bu sözlerle seslenmek istiyorum. Dün olduğu gibi bugün de sahip olduğu değer ve ilkeler doğrultusunda Saadet Partisi yakışanı yapacaktır” dedi.

‘ADETİMİZ ÖLMÜŞ GİBİ HAREKET EDİLİYOR’

2022 yılının restorasyon yılı olması gerektiğinin vurgusunu yapan Başkan Tokgöz, “2021 yılı ekonomiden, adalete, eğitimden dış politikaya Türkiye’mizin birçok alanda savrulma yaşadığı, sıkıntıların arttığı bir dönem olarak geride bırakılmaktadır. Durum ortada arife tarif gerekmez kabilinden detaylıca Türkiye’mizin yaşadığı ağır sıkıntıları tek tek burada saymayacağım. Malumunuz olduğu üzere Türkiye’de yasakların arttığı, düşünce özgürlüğünün kısıtlandığı ve iktidar partisinin hoyratça hareket ettiği bir süreç yaşanmaktadır. Farkına vardınız mı bilmiyorum? Bizim kadim devlet geleneğimiz, örfümüz, kültürümüz ölmüş gibi hareket edilmekte. Kanunun yerini talimatların, 80 milyonun iradesini bir kişinin aldığı bir sürecin içerisinden geçmekteyiz. Bu süreçten, bu ortamdan ancak ciddi restorasyon süreci ile çıkabiliriz, Türkiye’nin her alanda çok ciddi ve titiz bir çalışma ile onarılmaya, yaralarının sarılmaya ihtiyacı vardır. Biz Saadet Partisi olarak, eğitim, sağlık, dış politika, adalet, ekonomi akla gelebilecek her alanda ciddi bir hazırlıkla milletimizin teveccühünü talep etmekteyiz. İnanıyorum ki; 2022 yılında Türkiye’yi restore edecek kadrolar Saadet Partisi kadroları olacaktır” ifadelerini kullandı.

‘MESELE KAYNAMAYAN TENCERE’

İnsanların bunalmış durumda olduğunu öne süren Tokgöz, meselenin kaynamatan tencere olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu sorunlar devasa boyutlara ulaşmıştır. Toplumsal bir infialle karşı karşıyayız. Bu durum karşısında ise en büyük sorunumuz konuşulması gerekenlerin, konuşulamamasıdır. Ekranlara bir bakın bu milletin derdinden ne kadar kopuk olduklarını göreceksiniz, milletin derdi açlık.  İnsanımız geçinemiyor. İnsanımız geçim sıkıntısı çekiyor. Bu düzenin ve çarkın değişmesi bizim boynumuzun borcu, milletimizin derdinin farkındayız çözüm yolunu da biliyoruz. İnşallah bu sorunları çözmek bizlere nasip olacak” diye konuştu.