Anahtar Kelimeler: PROJE

YAZARLAR

197 BİN EURO’LUK PROJE

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen 177 bin Euro’su hibe olan 197 bin Euro’luk Okulda Eğitim, İş yerinde Güvenlik projesinin sertifika töreni gerçekleştirildi

Haber Merkezi/

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi ile Elektrikçiler Esnaf Odası’nın iştikakçısı olduğu “Okulda Eğitim, İşyerinde Güvenlik” projesi kapsamında program düzenlendi.

Toplam bütçesi 197 bin 523 Euro olan projenin 177 bin 118 Euro’su AB hibesi, 20 bin 404 Evro’luk kısmı ise Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin eş finasman katkısı olarak belirlendi.

Projenin son faaliyeti olan “Ödül, Sertifika Töreni ve Kapanış Toplantısı”nda konuşan Program Okul Müdürü Recai Gülez, “Projemizin temel amacı mesleki eğitim öğrencilerinde ve sektör çalışanlarında İSG bilinci oluşturmaktır. Böylece insan hatası kaynaklı İş Kazalarının ve Meslek Hastalıklarının azaltılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca proje çalışmaları ile okulumuzun makine, donanım ve bilgi birikimini güncel teknolojik gelişmelere uyum sağlayabilecek şekilde güncelliyoruz” dedi.

Programda Bilgi Yarışmasının kazanan ilk üç öğrencisinin ödüllerini Vali Yardımcısı Adil Nas verdi.

Programa Vali yardımcısı Sayın Adil Nas, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kamil Işık, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Mehmet Kul, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, Meslek örgütlerinin başkan ve temsilcileri, sektör temsilcileri, veliler ve öğretmenler katıldı.