Anahtar Kelimeler: MİLYONLUK PROJE

YAZARLAR

17 MİLYONLUK PROJE

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Fatih Mahallesine gençlerin kültürel, sosyal ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitim, kurs imkânlarıyla yeteneklerini ve zamanlarını değerlendirecekleri modern bir gençlik merkezi kazandıracaK

Sena POLAT/

Bölgeye değer katacak ve gençlere kültür-sanat, eğitim ve spor alanlarında hizmet verecek Fatih Mahallesi Gençlik ve Spor Merkezindeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Bilgin, ‘Sosyal ve Engelsiz Şehir Projeleri kapsamında 4 bin metrekare alana inşa ettiğimiz merkezimiz gençlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ÜCRETSİZ EĞİTİM VE KURS

Fatih Mahallesi Fetih Caddesi ve Akşemseddin Caddesinin kesiştiği noktada inşasına başlanan merkezde kütüphane, spor salonları, okuma salonlarının yanı sıra kurs atölyelerinde ücretsiz eğitim ve kurs hizmetleri de verilecek. Engelli erişimine uygun bir projeyle inşa edilen merkezde içerisinde 5 adet derslik, 6 adet atölye, eğitim salonu, internet salonu, kitap cafe, kütüphane, öğretmen odası, bay-bayan fitness salonları, masa tenisi oynama alanı, çocuklar için spor kulübü, çocuklara özel oyun odaları, çocuk uyku odası, kafeterya ve diğer idari birimler yer alacak. Ayrıca kültür merkezi dışında 20 araçlık otopark mevcut olacak. Gençlerin okul dışında nitelikli etkinliklerle vakit geçireceği merkezin önümüzdeki açılması planlanıyor.

ALİBABA’YA DA MÜJDE VERDİ

İnşaat alanında gezi ve incelemelerde bulunan Başkan Bilgin, “Hemşerilerimize söz vermiş olduğumuz kültürel çalışmalarımıza yönelik bölgeye değer katacak ve bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda Fatih Mahallemizde 4 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz 6 bin metrekare kapalı alan ve toplam ihale bedeli 17 milyon liraya mal olacak Fatih Gençlik ve Kültür Merkezi inşaatımız inşallah gelecek yıl bu aylarda tamamlanmış olacak. İçerisinde fuaye alanlarımızdan konferans salonlarına, okuma salonlarından spor merkezlerine, fitness salonlarından kütüphanesine kadar bölgede yaşayan gençlerimizin ve özellikle kadın kardeşlerimizin her türlü ihtiyacına hizmet verecek. Onların sosyal etkinlik alanı olarak kullanabilecekleri ders çalışabilecekleri kütüphane imkânından faydalanabilecekleri spor yapabilecekleri güzel bir tesisi bölgeyi kazandırmanın heyecanı içerisindeyiz. İnşallah 2022 yılı 29 Ekim tarihinde gençlerimizle birlikte kültür merkezimizi açmayı planlıyoruz. Gençlerimize mahallemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Diğer mahallelerimizde gençlik ve kültür merkezi inşaatlarımızda hızla yükselecek. Kılavuz, Şeyh Şamil ve Huzur Mahallesi’ne hizmet edecek. Şeyh Şamil Kültür Merkezini, Orhan Gazi, Abdullahabi Gazi ve Seyrantepe Mahallesi’ne hizmet edecek. Alibaba Gençlik ve Kültür Merkezi inşaat ihalesini de bu yıl yaparak gelecek yıl hizmete açmayı planlıyoruz. Fatih Mahallemize değer katacak Gençlik ve Kültür merkezimiz şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.