Anahtar Kelimeler: Temmuz’ Unutturmayacağız

YAZARLAR

15 Temmuz’u Unutturmayacağız

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Adalet ve kalkınma Partisi Sivas İl Başkalığı tarafından bir mesaj yayımlandı.

Zübeyde DARENDELİ

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“15 Temmuz 2016’da Türk Silahlı Kuvvetlerimiz içerisine sızmış emperyalist ve siyonist güçlerin uşağı olan FETÖ terör örgütü mensubu bir grup vatan haini darbe yapmak yoluyla devletimizin bekasına milletimizin geleceğine kast etmeye çalışmıştır. Ancak necip Türk milletimizin feraseti ve cesareti ile bu aklı kiralık dış güçlerin maşası olan vatan hainleri püskürtülmüş yüce Türk milleti kadim devletini ve demokrasisini canı pahasına korumuştur. Darbe girişiminin yapıldığı o karanlık gecede AK Parti teşkilatları kalkışmanın hemen başlangıcında il, ilçe kadın ve gençlik kolları olarak teşkilatlarına koşmuş ve demokrasiye sahip çıkmıştır

Tarihte birçok örneğine tanık olduğumuz bu direniş milli kimliğimizin birlik duygumuzun en önemli göstergesidir. Bu tür anti demokratik girişimlere ve terör örgütü yapılanmalarına karşı daha güçlü ve kararlı olan Yüce milletimiz, vatanperverliğini dünyaya örnek olacak şekilde sergilemiştir. Yüce milletimiz bu azim ve kararlılığı ile milli birliğine, beraberliğine ve değerlerine özenle, dikkatle ve içten sahip çıkmıştır. Bu girişim bizim temel hak ve özgürlerimizi, bizi biz yapan değerleri elimizden almayı amaçlayan bir girişimdi. Bayrağımıza, ezanımıza, devlet, kurumlarımıza, meclisimize ve dolayısıyla millet iradesine yapılan bu teşebbüse karşı halkımız kahramanca ülkesini savunmuş ve canı pahasına iradesine sahip çıkmıştır.

Önceki darbelerde milli iradeye, Meclis ruhuna saldırı olsa bile Meclis binası fiilen hedef alınmadı. 15 Temmuz'daki darbeye teşebbüs eden caniler bunu bile yaptılar. Hiçbir darbe, hiçbir darbe girişimi yapanların yanına kar kalmadı, Allah'ın izniyle bundan sonra da kalmayacaktır. Bizler milletçe, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, demokrasimize, devletimize sahip çıktıkça, hiçbir gücün eli Allah'ın izniyle oralara ulaşamayacaktır. Hiçbir ihanet şebekesi, hiçbir terör örgütü birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozamayacaktır. Tüm vatan hainlerine, emperyalistlere siyonistlere hep beraber diyoruz ki tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet

Bu vesileyle demokrasiye sahip çıkan, egemenliğini korumak için canını veren şehitlerimizi ve yüzlerce gazimizi saygıyla yâd ediyorum.” Şeklinde ifade etti.