Anahtar Kelimeler: NİSAN’ BACALAR TÜTECEK

YAZARLAR

15 NİSAN’DA BACALAR TÜTECEK

4 fabrikasında inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden, 2 fabrikasında ise makine parkuru kurulum aşamasında olan Gemerek Organize Sanayi Bölgesi, 15 Nisan’da deneme üretimine geçecek

Ayşe Mine EĞÜZ/

Tamamlandığında istihdama olumlu etki sağlayacak olan ve sanayi merkezi haline gelecek olan ‘Gemerek Organize Sanayi’nde çalışmalar tüm titizliği ile devam ediyor. 

Bu kapsamda İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cengiz Nayman yürütülen çalışmalarda gelinen son aşamayı görmek üzere Gemerek’i ziyaret etti ve Gemerek OSB’nin son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bölgedeki çalışmalar hakkında konuşan Nayman, “Bölgede şu an itibariyle 4 fabrika inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 2 fabrikanın ise makine parkuru kurulumu tamamlanma aşamasında olup, 15 Nisan tarihinde deneme üretimine geçilecek. 2021 yılında 10 firma inşaat planlamasını yaparken, 51 parsel tahsis edildi. Alt yapı çalışmaları da yoğun bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz sene Sivas İl Özel İdaresi tarafından yol çalışmaları tamamlanan bölgede; elektrik nakil hattı yer teslimi 5 Mart tarihinde yapılmış olup, yatay sondaj koordinatları, elektrik direkleri koordinatları ve sehim hesaplamaları yapılarak, elektrik nakil hattı çalışmalarına başlandı. OSB’de su sondaj çalışmalarına ise, mart ayı sonu itibarı ile İl Özel İdaresi tarafından başlanacaktır” dedi.