Anahtar Kelimeler: FABRİKA

YAZARLAR

11 FABRİKA

2021 yılının yatırım ve istihdam yılı olması beklenen kentte 11 yeni fabrika müjdesi daha verildi. Vali Salih Ayhan, fabrika temellerinin yıl sonuna kadar atılacağını söyledi

Erhan CEYLAN/

Yaklaşık 15 yıl önce kuruluş aşamasında olan ve 2019’dan sonra önemli eksikliklerin giderildiği Gemerek Organize Sanayi Bölgesi’nin yönetim kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi.

Önümüzdeki süreçte OSB’de yapılacak olan çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda Sivaslılara müjde veren Vali Ayhan, “2019'dan sonra Gemerek OSB'nin önemli eksiklerini giderildi. Uzun soluklu bir yürüyüş olmuş ama inşallah geçmişteki bu eksikliği gidereceğiz. Sivas'ı sadece şehir merkezinden ibaret görmüyoruz. Tüm ilçelerimizle birlikte dengeli bir büyüme modelimiz var. Gemerek'e desteğimiz devam edecek. Şu an 50'ye yakın bir tahsis var. İnşaatı başlayan firmalarımız var. Ruhsat aşamasında olan firmalar var. Biz de kurumlar olarak üzerimize düşeni yaparak yatırımcının önünü açarak Gemerek'i bir sanayi bölgesi yapacağız. Sivas, iyi bir yolda. Gemerek halkının ve Gemerek yerel yönetiminin de buraya sımsıkı şekilde sarılarak ileri taşıyacağına inanıyorum. Beklentimiz bu yönde" diye konuştu.

Gemerek’in geleceği için bir araya geldiklerini vurgulayan Ticaret ve Sanayi Odası Mustafa Eken ise Vali Salih Ayhan’ın tüm organizelere her zaman destek olduğunu belirterek, “Bugün yapılan toplantıyla gerek kamulaştırma gerek yol, gerek elektrik işlemleri bununla ilgili ek bütçeler vererek eski ödemelerimizi yaparak bir karar aldık. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Bu arada geçtiğimiz yıl yolu tamamlanan Gemerek OSB’de bu yıl elektrik ihalesi ve içme suyu tamamlanacak.