Anahtar Kelimeler: MİLYON LİRALIK DESTEK

YAZARLAR

110 MİLYON LİRALIK DESTEK

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilimizde 3 hafta içerisinde çiftçilere 110 milyon lira değerinde mazot ve gübre desteği ödemesi yapılacak


Zübeyde DARENDELİ/

İlimizde toplam 28 bin 895 çiftçiye 110 milyon lira tutarında destek ödemesi gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından şehrimize 110 milyon lira para girişi sağlanacak. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, destek ödemelerinin çiftçiyi sevindirdiğini vurguladı.

Çiftçilere 2020 yılı gübre ve mazot desteği ödemelerinin başladığını ifade eden Çetindağ, açıklamasında şunları kaydetti; “TC kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 olanlar veya vergi kimlik numarasının son hanesi 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9 olanlara 26 Mart itibariyle ödemelerin yapılmaya başlandı. Kimlik numarası veya vergi kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar 2 Nisan saat 18.00'den sonra, kimlik ve vergi kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olanlar 9 Nisan saat 18.00'den sonra ödemelerini alacaklar. Sivas’ta toplam 28 bin 895 çiftçimize 110 milyon lira tutarında destek ödemesi gerçekleştirilecek. İlimize 110 milyon lira para girişi sağlanacak. Bu da ilimiz açısından sevindirici. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve mazot ve gübre desteklerinin bir an evvel ödenmesi konusunu sürekli gündemde tutan Sayın Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanımız Şemsi Bayraktar’a teşekkür ediyorum. Destek ödemeleri çiftçimize hayırlı olsun.”