Anahtar Kelimeler:

10 BİN AŞI

Cumhuriyet Üniversitesi, ilimizde toplam 10 bin sağlık çalışanı olduğunu açıkladı. Aşı olanlara, ‘kurallara uyun’ çağrısı yapıldı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Dünya genelinde çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği salgın sürecinde geliştirilen aşılar ilimizdeki hastanelere gelmeye başladı. Numune Hastanesi’nin ardından Cumhuriyet Üniversitesi’nde de aşılama süreci başladı.

Hastane içerisine 10 enjeksiyon odası kurularak Aşı Polikliniğinde başta sağlık çalışanları olmak üzere randevu alan vatandaşlara açıklama yapılacağını söyleyen Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ömer Tamer Doğan, il genelinde 10 bin sağlık çalışanına 10 bin aşı geldiğini açıkladı.

Doğan, “Sağlık Bakanlığımızın onayı ile başlatılan aşı çalışmaları hastanemizde de başladı. İlk iki gün hastane çalışanlarımıza aşılarını yapıp daha sonra vatandaşlarımızı aşılamaya başlayacağız. Tünelin sonunda ışık görünmüştü zaten. İnşallah bu aşı ile bu pandemi belasından kurtuluruz. İlimize yaklaşık 10 bin sağlık çalışanı olduğu için 10 bin aşı geldi. Fakat aşılama yapıldıktan sonra vatandaşlarımız rahata kavuştuk diye düşünmesin; mutlaka maske, mesafe ve temizlik kurallarına uysunlar. Bu pandemi süreci bitene kadar kurallara devam etmeliyiz” dedi.