100.Yılda 100 Dükkan
Sivas´ta sanayi esnafının dükkan sahibi olması için atılan adımlar neticesinde Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ve S.S. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin üyeleri için yapmış olduğu Sultan Şehir Oto Sanayi Sitesi 2. etap dükkanların anahtar yapılan görkemli bir tören ile usta ellere teslim edildi.
Tarih: 9.9.2019 00:00:23/ 341okunma / 0yorum

Demirgil, “4 Eylül Sivas Kongresinin 100. Yılında üyelerimize 100 Dükkan anahtarını teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi

Hakan BAKAR

Sivas´ta sanayi esnafının dükkan sahibi olması için atılan adımlar neticesinde

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ve S.S. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin üyeleri için yapmış olduğu Sultan Şehir Oto Sanayi Sitesi 2. etap dükkanların anahtar yapılan görkemli bir tören ile usta ellere teslim edildi.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil öncülüğünde SS. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından 4 Eylül Sanayi Sitesinde Sultan Şehir Oto Sanayi Sitesi anahtar teslim töreni gerçekleşti.

Sivas Kongresinin 100. yılında 100 dükkanının anahtarlarını teslim etmek için düzenlenen törene Sivas Valisi Salih Ayhan, Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, STSO Başkanı Mustafa Eken , Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, STK başkanları ile çok sayıda esnaflar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başlayan programda, Kuranı Kerim Tilaveti, Türkiye Yıldızlar kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Kazım Karabekir Paşa Ortaokulu Halk oyuncularının Sivas Halk oyunu gösterisi,

Protokol konuşmaları, teşekkür plaketlerinin takdim edilmesi. Sultan Şehir Sanayi Sitesi açılış kurdelesi kesilmesi ve anahtarlarının teslim edilmesi ve

Türk Halk Müziği ses sanatçısı Zahide Özdemir´in sahne alması ile program son buldu.

Protokol konuşmaları sırasında bir konuşma yapan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası ve SS. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Demirgil şunları ifade etti.

 

“HİZMET YÜRÜYÜŞÜMÜZ AYNI KARARLILIKLA DEVAM ETMEKTEDİR”

Bugün bizim hem sevinç hem de gurur günümüz. Hep birlikte omuz omuza vererek, aynı amaç için tek yürek olarak, bir işi daha kolay kıldık ve bugün sanayi esnafımız dükkânlarına kavuşuyor. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan kıymetli protokolümüzü ve esnaflarımızı saygıyla selamlıyor, hoş geldiniz diyorum. Bildiğiniz gibi kiracı olarak işletmelerini sürdüren ve yüksek kira bedelleri altında ezilen esnafımızın dükkân sahibi olması amacıyla S.S. Sivas Oto Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifini kurduk ve 15 ay gibi kısa bir süre içerisinde ilk etap dükkânlarımız olan 52 dükkânın teslimini gerçekleştirdik. Bugün de ikinci etap dükkânlarımız olan 96 dükkânımız da tamamlanmış olup tapularını vermiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bunun yanında Seyfebeli projesi kapsamında Cumhuriyet Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifini kurduk. Şu anda kooperatifimizin 380 üyesi bulunmaktadır.Geçtiğimiz Haziran ayında yapmış olduğumuz olağanüstü genel kurul sonrası Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası olan unvanımızı Sivas Tesviyeciler Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası olarak değiştirdik. Kurulduğu günden itibaren çeşitli meslek gruplarını içinde barındırmış olan bu gün itibarı ile 720 civarında üyesi bulunan ve bu üyelerin büyük bir çoğunluğunun 600 civarı oto sanatkârı olarak hizmet veriyor olması sebebiyle odamızın temsili açısından bu unvan değişikliğine gittik. Oda olarak faaliyetlerimizi tek tek sıralayarak, kıymetli vaktinizi almak istemem lakin sevgi, dayanışma, birlik ve kardeşlik duygularıyla bundan yaklaşık 10 yıl önce başlattığımız hizmet yürüyüşü sizlerin desteğiyle inşallah aynı kararlılıkla devam edecektir.

"Çünkü biz ahilik terbiyesiyle yetiştik"

Demirgil, "Biz esnafız. Ülkenin ekonomik durumundan en fazla etkilenen kesimiz diyerek sözlerine şöyle devam etti. Eskiye nazaran ekonomimizde bir kısım daralma mevcut lakin kimse perişanlık edebiyatı yapmasın. Çok şükür çorbamız kaynıyor, çarkımız dönüyor. Elbette hepimiz daha iyisine layığız, lakin Türkiye her alanda adeta bir kurtuluş savaşı veriyor, bunun da şuurundayız. Devletimizin her alandaki kutlu tam bağımsızlık yürüyüşünü destekliyoruz. Çünkü biz ahilik terbiyesiyle böyle yetiştik. Ya devlet başa ya kuzgun leşe diye bildik. Devletimizin kudretini kendi gücümüz saydık. Bunun için bu zor günlerde geçecek ve büyük ve güçlü Türkiye´ye inşallah hep birlikte şahit olacağız. Biz Sivaslıyız. Sivas´ın tarihimizdeki önemini anlatmaya bile gerek yok. Cumhuriyetin temeli 100 yıl önce burada atıldı ve sonsuza kadar hür ve müstakil Cumhuriyet için Sivaslı her kesimiyle olduğu gibi odamız esnafıyla da devletinin ve milletinin yanındadır, değil elini bütün vücudunu taşın altına koymaya hazır ve nazırdır. Zor bir coğrafyadayız. Bütün şer güçlerin kem gözleri ülkemize çevrilmiş vaziyette. İşte bu ahval ve şerait içinde biz şuurla, azimle, yürekle dik durmaya devam edeceğiz. Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin, milletimizin sonsuza kadar hürriyet ve refah içinde yaşamasını nasip etsin. Bu duygu ve düşünceler için de katılımlarınız için tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım." ifadelerini kullandı.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “esnaflarımıza böyle bir hizmetin sunulması çok güzel. Sanayi esnafımıza hayırlı olsun.” şeklinde ifade etti.

Sivas Valisi Salih Ayhan ise çalışınca her şeyin daha iyi olduğunu burada görmekteyiz. Gerçekten büyük bir başarı. İnşallah bunda sonrada oda üyeleri için yeni çalışmalar devam eder. Esnaf için dükkan çok önemli. Emeği katkısı olan herkese teşekkür ederim. Şehrimiz için güzel bir yatırım.  Ustalarımıza hayırlı olsun.”dedi.

Yapılan konuşmalarından sonra açılışın ardından dükkanların anahtarları esnaflara teslim edildikten sonra Türk Halk Müziği ses sanatçısı Zahide Özdemir´in söylediği türküler ile Sultan şehir oto sanayi sitesi anahtar teslim töreni sona erdi.Video Tarihi: 7.9.2019 18:05:15
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yılda Dükkan
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İl il memur alımları tek sayfada
İl il memur alımları tek sayfada
Türkiye´de her yıl yüz binlerce kişi KPSS sınavlarına girerek devlet kurumlarında memur olmak için çaba sarf ediyor. KPSS´de başarılı olmak yetmiyor. Devlet kurumlarının memur alımlarını da yakından takip etmek gerekiyor. Peki il il memur alımları nasıl öğrenilir? Memur alımı şartları nasıl takip edilir? İllere göre devlet kurumlarının memur alımları hangileri? Basın İlan Kurumu, sıkça sorulan bu soruların cevabını tek sayfada veriyor. İşte detaylar...
Caddede önlem alınsın
Caddede önlem alınsın
Gazetemiz haber merkezine ulaşan Halil Altun isimli vatandaş Sivas emniyet müdürlüğü binasının bulunduğu Fethi Akyüz caddesinde her gün kaza olmasından dolayı caddede bir an evvel önlem alınması yönünde yetkililere seslendi.
Gurbetten sılaya müzikleri ile destek oluyor
Gurbetten sılaya müzikleri ile destek oluyor
Söylediği şarkılarda Sivas´ın adını her zaman öne çıkaran sanatçı Mustafa Karagöz iki tane Sivas ile ilgili yeni şarkıları seslendirip şarkılara Sivas´ta klip çekti
İKİ HASTANE BİR DOKTOR!
İKİ HASTANE BİR DOKTOR!
646 bin 608 kişinin hayatını sürdürdüğü ilimizde bir onkoloğun eline kaldık!
Sezerer: Amacımız Sivas´ı tanıtmaktı bunu da başardık
Sezerer: Amacımız Sivas´ı tanıtmaktı bunu da başardık
İstiklal mücadelesinin başladığı Sivas kongresinin 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında, Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun 59. Başkanlar Konseyi 12-15 Eylül 2019 tarihleri arasında Sivas´ta gerçekleşti. TGF Denetim Kurulu Başkanı Hakan Sezerer "TGF 59. Başkanlar Konseyi Sonuç Bildirgesinin kamuoyu ile paylaşarak arkasından bir açıklama yaptı.
Vali Ayhan´ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Vali Ayhan´ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Sivas Valisi Salih Ayhan, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Ayhan mesajında şunları kaydetti:
Elma bahçesini burs için bağışladı
Elma bahçesini burs için bağışladı
Divriği esnaflarından Mehmet Sayar, 35 dönüm içerisinde 2 bin 500 kök elma bahçesini üniversite öğrencilerine burs olarak bağışladı. Yaklaşık 50 Ton olan elma satılarak, elde edilen gelirin tamamı ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilecek.
Sezerer´den teşekkür belgesi
Sezerer´den teşekkür belgesi
TGF Denetleme Kurulu Başkanı Hakan Sezerer, TGF´nin Sivas´ta düzenlediği etkinliğe katkısından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.
İl Sağlık Müdürü iddialara cevap verdi
İl Sağlık Müdürü iddialara cevap verdi
Numune hastanesinde Onkoloji servisi, Çocuk Kardiyoloji-Nöroloji ve malzeme yetersizliğine yönelik sıkıntı ve iddialara yönelik, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Fethullah Selçuk Moğulkoç yazılı açıklama yaptı.
“Yakında yem fabrikasının temeli atılacak”
“Yakında yem fabrikasının temeli atılacak”
Vali Ayhan, “Yem fabrikasının temelini yakın zamanda atacağız. Gayemiz; bu bölgenin potansiyelini arttırarak, sözleşmeli üreticilik modeline geçmek. Ürettiğimiz ürünleri Sivaslı çiftçilere ulaştıracağız, çiftçimize daha az maliyetle yem vereceğiz.
Suşehri´nde Gaziler Günü" dolayısıyla tören yapıldı
Suşehri´nde Gaziler Günü" dolayısıyla tören yapıldı
Suşehri´nde "19 Eylül Gaziler Günü" dolayısıyla tören yapıldı.
Kaçakçılara nefes aldırılmıyor
Kaçakçılara nefes aldırılmıyor
Sivas İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele faaliyetleri kapsamında birçok kaçak maddenin ele geçildiği ifade edildi.
TGF, SİVAS SONUÇ BİLDİRGESİNİ AÇIKLADI
TGF, SİVAS SONUÇ BİLDİRGESİNİ AÇIKLADI
100. Yıl etkinlikleri kapsamında Sivas´ta toplanan Türkiye Gazeteciler Federasyonu, Sivas´ta alınan kararları açıkladı. Sonuç bildirgesinde, yerel basının sorunlarına ve çözüme yönelik alınan kararlar yer aldı.
Vali Ayhan, silajlık mısır hasadına katıldı
Vali Ayhan, silajlık mısır hasadına katıldı
Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas´ta tarımsal ürün çeşitliliğini artırmak için başlatılan çalışmalar kapsamında ´Silajlık Mısır Tarla Günü Etkinliği´ne katıldı.
Sivas´ın ‘Tek Ağacı´ kurumaya terk ediliyor
Sivas´ın ‘Tek Ağacı´ kurumaya terk ediliyor
Emekli Orman mühendisi Sami Kılıç, Tek Ağacın bakımsızlık nedeni ile kurumaya başladığını belirterek, önerilerinin yer aldığı haberimiz karşısında henüz hiçbir çalışma yapılmadı. Bizim Sivas Gazetesi olarak ağacın bakımını üstlenmek istiyoruz.
Köksal: Ahilik sabırlı, cömert ikram ve kerem sahibi olmaktır
Köksal: Ahilik sabırlı, cömert ikram ve kerem sahibi olmaktır
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB), 32. Ahilik Kültür Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenledi.
Yeni binalarda çalışmalar devam ediyor
Yeni binalarda çalışmalar devam ediyor
Sivas´a yakında kazandırılacak olan binaların inşaat aşamaları il protokolü tarafından incelendi.
Çiftçi Kayıt Sistemi´nde değişiklik
Çiftçi Kayıt Sistemi´nde değişiklik
Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 2020 Üretim Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) müracaatları hakkında bir bilgi mesajı yayımladı.
“Sivas barosu olarak faaliyetlerimiz devam edecek”
“Sivas barosu olarak faaliyetlerimiz devam edecek”
Demir, “Sivas kongresinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Sivas´ımıza değer katmak adına, Sivas Barosu olarak güzel bir program ile değer katmaya çalıştık. İnşallah fırsat oldukça böyle faaliyetler ile şehrimize değer katmaya devam edeceğiz.”dedi.
EĞİTİMDE, BAŞARISIZLIĞA TAVİZ YOK
EĞİTİMDE, BAŞARISIZLIĞA TAVİZ YOK
Vali Salih Ayhan, LGS´de 21 sıra gerilemenin sonucunda ciddi adımlar atıldığını belirterek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Ayhan, ‘´Birçok okul müdürünü görevden aldım. 84 okul müdürüyle ilgili objektif ve vicdani analizleri yaptık, Şuana dek 40´a yakın okul müdürünü görevden aldık.Başarılı müdürün ise sırtı yere gelmez´´ dedi.
Sivas´ta kaçakçılık operasyonu
Sivas´ta kaçakçılık operasyonu
Sivas Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan, Sivas merkezde bulunan 15 iş yerine, 15 ekip ile ilçelerinde 34 iş yerinde 34 ekip ile olmak üzere toplamda 49 iş yerine yönelik 100 personel ile yapılan Duman-7 operasyonu kapsamında bir çok kaçak madde ele geçirildi.
Milletin kapısı vatandaşını ağırlamaya devam ediyor
Milletin kapısı vatandaşını ağırlamaya devam ediyor
Vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesinin hedeflendiği ´Açık Kapı´ vatandaşları ağırlamaya devam ediyor.
Bu görüntü kaybolmasın!
Bu görüntü kaybolmasın!
Yerine yenisi yapılmak üzere yıkılan Vakıflar İşhanı´nın akıbeti sürüncemede kalırken, binanın yokluğunda Tarihi Taşhan ve Paşa caminin aynı karedeki görüntüsü büyülüyor. Alanın yeşil alan yapılmasını isteyen vatandaşlar, ‘´Ecdadımızın taşı sanata çevirdiği eserleri biz betonlar ile kapatıyoruz´´ dedi.
Nefes kesen atlı cirit müsabakaları sona erdi
Nefes kesen atlı cirit müsabakaları sona erdi
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Sivas´ta düzenlenen "Atlı Cirit Yükselme B Grubu Müsabakaları" tamamlandı.
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
2023´e dair hedefleri olanlara bir tavsiye
İsmail AYHAN
İsmail AYHAN
BİR ELVADA, BİR MERHABA
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Dövize yöneliş hayra alamet değil
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Zeybek oyunları
Berat Demirci
Berat Demirci
YAZI TURA FARKIYLA ZAGON GENİŞLEMESİ
İsmail Dursun
İsmail Dursun
100. yıl´da Sivas´ta dev medya buluşması
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Neden erteleriz ?
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
WHAT´S APP´TAN YÖNETMEK
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Emrem Sultan´dan Yunus Emre´ye
Sümeyye Bülbül
Sümeyye Bülbül
Işığımızı çaldın gece
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Küresel tek devlet ve popüler kültürün hükümranlığı...
Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk
Türk / Türkiye tipi ateizmin genel karakteristiği
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Takip mesafesini korumak gerekiyor
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Zoka
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din ilimlerinde yeni usûl
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Çağdaş Evliya Çelebi´mizi kaybettik
Doğan Kaya
Doğan Kaya
ÂŞIK ŞENLİK´İN LÂTİF ŞAH İLE MİHRİBAN SULTAN HİKÂYESİ (6)
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
HAN GAPISI
Ahmet Taşgetiren
Ahmet Taşgetiren
Bozbeyli, İnönü, ihanet vs...
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
ATOM KARINCA SİVASSPORDA
Mehmet Karaoğul
Mehmet Karaoğul
DÜNYA DEĞİŞİYOR, TARIM VE HAYVANCILIK DA
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Buruk anılar ayı
Bahar Hızar
Bahar Hızar
“Sağır mısınız?”
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
GÖZ AÇTIM SENİ GÖRDÜM
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Naklen
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
MÜDÜR KİM OLACAK?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.6917
EURO
6.2941
booked.net
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
Orman yangınları yokuş yukarı daha hızlı yayılır.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59