YAZARLAR

?TÜM DÜNYADA ŞEFKAT, SEVGİ, HOŞGÖRÜ OLSUN?

?TÜM DÜNYADA ŞEFKAT, SEVGİ, HOŞGÖRÜ OLSUN?

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, tüm İslam aleminin ve Sivas halkının mevlit kandilini kutladı.

8 Kasım Cuma´yı Cumartesiye bağlayan gece Mevlid Kandilinin icra edileceğini ifade eden Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, ?Mevlit  kandili , insanlığa hakkı, merhameti, adaleti, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV)´in dünyaya teşrif ettiği gecedir. Cumayı Cumartesine bağlayan gece mevlid kandilidir. Peygamber efendimizin doğum günü, tüm İslam alemi için çok önemli ve mübarek bir gündür. Çünkü; yüce Mevla´mızın alemlere rahmet olarak gönderdiği peygamber efendimiz, o gün dünyaya şeref vermiştir. Yani bu gece Allahın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu bir gecedir. Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını  yüce Mevla´ya sunacağı ve onun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol yararlanacağı, umut, huzur ve müjde gecesidir.

 

Bu gecede kainatın efendisi Hz. Muhammet (SAV)  dünyaya gelmiştir. Yüce rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu mübarek gecede , kendimiz ve ailemizin yanı sıra şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için duada bulunarak , barış , kardeşlik duygularının . yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilemeliyiz. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin doğum günü olan Mevlit kandilinin, tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Bu kutlu günlerin peygamberimizin dahi iyi tanınmasına, O´nun verdiği mesajların daha iyi algılanmasına vesile olmasını diliyor, tüm İslam aleminin , esnaf ve sanatkarlarımızın, halkımızın mevlit kandilini kutluyor, bütün insanlığa rahmet ve huzur, bereket ve kardeşlik  getirmesini ve hayırlara vesile olmasını yüce Mevla´dan niyaz ediyorum.? dedi

Bahar HIZAR