“Sivas ve Ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz”
Sivas´ın dünyaya açılan markalarından biri olan Korkmaz Panel Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Korkmaz ile yaptığımız röportajda sürdürülebilir ticaret, üretim ve ihracatla ilgili çalışmaları hakkında bilgi aldık.
Tarih: 10.9.2019 00:00:20/ 514okunma / 0yorum

Korkmaz, “Soğuk hava depolarında ihtiyaç duyulan bütün ürünleri kendi bünyesinde üreten entegre bir tesis olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu sebeple Üretim ne kadar verimli olursa, ekonominin temeli de o kadar sağlam bir zemine oturur.” dedi.

Hakan BAKAR

Sivas OSB sanayi bölgesinde yer alan, Türkiye´nin en hızlı büyüyen 100 firması içerisinde yer almış, devamında iki yıl üst üste  Türkiye´nin en büyük 500 ihracatçı firmaları arasına adını yazdırmış, Korkmaz Panel´in ürün yelpazesinde Soğuk Oda Panelleri, Soğuk Oda Kapıları, Soğutma Cihazları ve İklimlendirme sistemleri yer almakta.

“MÜCADELEMİZ GELECEK NESİLLERE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR”

Korkmaz Panel Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Korkmaz, gazetemize yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi. “Bir ülkenin güç dengeleri Ahlaklı ve Bilgili İnsan Gücü , Eğitimi, Teknolojisi ve Üretimi ile ölçülür ve değerlendirilir. Bu değerleri artırma vizyonun da ve gayretin de olan Türkiye´miz de, biz Sanayiciler de daha doğru, daha gayretli ve vizyoner bir şekilde mücadelemizi vermek zorundayız. Bu mücadele gelecek nesillerimize de örnek teşkil ediyor. Bu sebepler ile Üretim ne kadar verimli olursa, ekonominin temeli de o kadar sağlam bir zemine oturur. Pazarlama ve Satış ağını Uluslararası düşünmemiz gerekiyor. Bu düşüncenin de faaliyet e geçmesi faaliyet in de heyecan ve azimle birleşmesine dikkat etmek gerekir. Bizde “Korkmaz Panel” olarak bu minval üzere 1995 yılından beri mücadelemizi vermekteyiz. O yıllardan itibaren gelişen ve ilerleyen yıllar içerisinde Havalandırma, İklimlendirme, Endüstriyel Ekipmanlar, Soğuk Oda Panelleri , Soğuk Oda Kapıları ve Soğutma Cihazları İmalatları ve taahhütleri ile başarılı bir şekilde sektörde adını ve markasını oluşturmuştur.”şeklinde ifade etti.

/resimler/2019-9/9/1711342848989.jpg

“DÜNYANIN 70 ÜLKESİNE İHRACATLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Ürün yelpazelerinde Soğuk Oda Panelleri, Soğuk Oda Kapıları, Soğutma Cihazları ve İklimlendirme sistemlerinin yer aldığını ifade eden Korkmaz,  açıklamasına şu şekilde devam etti. “ürünlerimiz kalite belgeleri açısından CE, TSE-HYB 212, ISO 9001-2008 TSEK standartlarına uygun ,ürettiği ürünlerle gelişen şartlar ve kapasiteye bağlı olarak yurtiçinde ve yurtdışında ciddi referanslar elde etmiştir. Korkmaz Panel bu referansları müşteri memnuniyeti odaklı kurarak Havalandırma İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri alanında da ismi sayılır firmalar arasında yerini almıştır. Soğutma sektörünün öncü kuruluşlarından olan Korkmaz Panel Türkiye de bilinen tercih edilen bir Firma olması ile birlikte Dünyanın 70 ülkesine gerçekleştirdiği ihracat ile birlikte Sivas´ın yanı sıra ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiğini söyledi.

Korkmaz, “Fabrikamız Türkiye´nin en hızlı büyüyen 100 firması içerisinde yer almış, devamında iki yıl üst üste  Türkiye´nin en büyük 500 ihracatçı firmaları arasına adını yazdırmış, ayrıca Türkiye İnovasyon ödüllerine de layık görülmüştür. Korkmaz Panel çalışmalarını Tüm Dünya da  Marka değerini artırarak devam ettirmektedir. Genel amacımız, dünyanın her yerinde kaliteli olarak tercih edilen Türkiye Firmalarının artması, bu artan Firmalar içerisinde  kendi marka algısını oluşturmuş Tüm Dünya da tercih edilen bir Korkmaz Panel Endüstriyel Soğutma Firması olarak yolumuza devam etmektir.

“AMACIMIZ SEKTÖRDE FARK YARATMAK”

Amaçlarının kendi sektörlerinde fark yaratmak olduğunu ifade eden Korkmaz, “Firmamız yurt içinde ve yurtdışında soğutmacılar, danışmanlar, taahhüt ve son kullanıcılar gibi geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. Tüm dünyada gıda ürünlerinin ekonomisel anlamda değer görmesiyle doğru muhafaza teknikleri ve hijyen koşulları da değer kazanmıştır. Ar-ge çalışmalarına büyük önem veren firmamız enerji kullanımına, verimliliğe ,hijyen ve yalıtıma öncelik vererek az enerji ile yüksek verim sağlayacak ürünler üretmektedir. Modüler, kullanımı ve montajı kolay soğuk hava depoları kurmaktadır. Farklı ebatlarda ayrıcalıklı ürünleri arasında yer alan köşe ve dar panellerle hiçbir kesim işlemi yapmadan 4 ila 7 dakika arasında kurulabilen odalar tasarlanmakta ve uygulamaktadır. Firmamız bu yılda 2 – 5 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek ISK SODEX İstanbul´da yerini alıyor. Portföyümüzde olan ürünlerle birlikte en yeni ürünlerimiz de standımızda yer alacaktır. Tüm dünyada soğutma sistemleri akla geldiğinde Korkmaz Panel markasının da yerini aldığını bilmenizi ve bu oluşumda sizin de yer almanızı dileriz.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Faizlerdeki düşüş konuta ilgiyi artırdı
Faizlerdeki düşüş konuta ilgiyi artırdı
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, kamu bankalarının konut kredilerindeki faiz oranını yüzde 0,99´a çekmesinin konuta olan ilgiyi artırdığını söyledi.
Yıldız´dan kursiyerlere ziyaret
Yıldız´dan kursiyerlere ziyaret
İl Müdürümüz Bey Pınarı Köyü´nde Yapılan “Peynir Üretim Kursu” Kursiyerlerini Ziyaret Etti
Genel Başkan Çalışkan, Sivas´a geldi
Genel Başkan Çalışkan, Sivas´a geldi
Ulaştırma Memur Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan ve Başkan Yardımcıları, Sivas Şubenin organize ettiği toplantıda bir araya gelerek, memur zammı sürecini değerlendirdi.
TOBB yöneticisinden Sivas Borsa´ya ziyaret
TOBB yöneticisinden Sivas Borsa´ya ziyaret
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Sivas Ticaret Borsası´nı ziyaret etti.
Tarım- ÜFE Ağustos ayında %0,70 azaldı
Tarım- ÜFE Ağustos ayında %0,70 azaldı
TÜİK Kayseri Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım - ÜFE), 2019 yılı Ağustos ayında bir önceki aya göre %0,70 azalış, bir önceki yılın Aralık ayına göre %8,05, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,69 ve on iki aylık ortalamalara göre %22,50 artış gösterdiği ifade edildi.
Ekonomiye sıcak para
Ekonomiye sıcak para
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi sağladığı düşük faizli krediler ile esnaf ve sanatkarlara destek olmaya devam ediyor.
 “Yapılanları iyi tanıtmamız gerekiyor”
“Yapılanları iyi tanıtmamız gerekiyor”
Eken, “Oda olarak her zaman basını önemsiyoruz ve yanlarındayız. Çünkü bu il bizim; yapılanları iyi tanıtmamız gerekiyor. Bunda da basın payı çok büyük.”dedi.
TİM Başkanı İsmail Gülle STSO Başkanı Mustafa Eken´i Ziyaret Etti
TİM Başkanı İsmail Gülle STSO Başkanı Mustafa Eken´i Ziyaret Etti
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve yönetimi, Sivas Ticaret ve Sanayi Odasını (STSO) ziyaret etti. Ziyarette Sivas´ta ilk ihracat yapan bir firmaya da plaket verildi.
      Sivas 100´ncü yılda‘Ekonomi Zaferi´ ev sahipliği yapacak
Sivas 100´ncü yılda‘Ekonomi Zaferi´ ev sahipliği yapacak
Cumhuriyetin temelinin atıldığı tarihi kongreye ev sahipliği yapan Sivas´ta, tam 100 yıl sonra ülke ekonomisinin geleceğinin konuşulacağı Ekonomi forumu düzenlenecek. 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek ‘Orta Anadolu Ekonomi Forumu´na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şeref konuğu olarak katılacak.
Ekonominin kalbi Sivas´ta atacak
Ekonominin kalbi Sivas´ta atacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,ın ve Bakanların katılımı ile 3-4 Eylül tarihlerinde İlimizde Anadolu Ekonomi Forumu düzenlenecek. Böylelikle Ekonominin kalbi iki gün boyunca Sivas´ta atacak.
   Sektörel güven endekslerinde artış oldu
Sektörel güven endekslerinde artış oldu
Sektörel güven endeksleri ağustos ayında bir önceki aya göre arttı
  Sanayi üretimi bir önceki yıla göre  %3,9 azaldı
Sanayi üretimi bir önceki yıla göre %3,9 azaldı
Sanayi üretimi bir önceki yıla göre %3,9 azaldı
   Kadın ve Çevre Paneli Düzenlendi
Kadın ve Çevre Paneli Düzenlendi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından ‘Kadın ve Çevre´ konulu panel ile teraryum atölyesi düzenledi.
Sivas´ın talip olduğu fabrika İzmir´e kurulacak
Sivas´ın talip olduğu fabrika İzmir´e kurulacak
Sivas talip oldu. Volkswagen fabrikanın İzmir yakınlarına kurulacağını duyurdu.
Sivas´a Değer Katanlar ödüllendirildi
Sivas´a Değer Katanlar ödüllendirildi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivas Ticaret Borsası tarafından organize edilen "Sivas´a Değer Katanlar" Ödül Töreni TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu´nun katılımıyla, STSO´da gerçekleşti.
Avusturya TÜDEMSAŞ´ın ürünlerine hayran kaldı
Avusturya TÜDEMSAŞ´ın ürünlerine hayran kaldı
Bir süre önce Avusturalya´ya boji üreten TÜDEMSAŞ, ikinci parti için sipariş aldı. Firma yetkilisi TÜDEMSAŞ´ı ziyaret ederek ürünlerin kalitesini Avusturalya´da çok beğenildiğini vurguladı.
Tarım şirketi SİVTAŞ kuruldu
Tarım şirketi SİVTAŞ kuruldu
Ayhan, “Tarım şirketi SİVTAŞ özel sektörün bir alternatifi değil, aksine onları da destekleyecek bir yapı olacak. Amacımız bölgede tarım ve hayvancılığın canlanmasını sağlamak.”dedi.
“Çalışma ağını genişletiyoruz”
“Çalışma ağını genişletiyoruz”
Sivas´ın önde gelen ve şehrin adını yapmış olduğu yatırımlar ile her fırsatta duyuran ESTAŞ büyümeye devam ediyor.
TÜDEMSAŞ Vagonları 500 bin ton taşıyacak
TÜDEMSAŞ Vagonları 500 bin ton taşıyacak
Türkiye ve Gürcistan demiryolu taşımacılığının gelişmesi amacı ile iki ülke yetkilileri anlaşma sağladı. Anlaşma neticesinde TÜDEMSAŞ´ta üretilen vagonlar yıllık ortalama 500 bin ton yük taşıyacak.
Goji Berry hasadı için gün sayılıyor
Goji Berry hasadı için gün sayılıyor
Anavatanı Tibet olan ancak Sivas´ın iklimini çok seven inanılmaz bitki, Goji Berry hasadı için Sivas´ta gün sayılıyor
KALKINMA AJANSI´DAN YENİ DESTEK PROGRAMLARI
KALKINMA AJANSI´DAN YENİ DESTEK PROGRAMLARI
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından; Kayseri, Sivas ve Yozgat illerindeki kâr amacı gütmeyen paydaşlara yönelik olarak 2019 yılı Teknik Destek Programı ve Fizibilite Destek Programı ilan edilmiştir.
“Avrupa demiryollarında yük taşıyoruz”
“Avrupa demiryollarında yük taşıyoruz”
TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu, şirket faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başoğlu, TÜDEMSAŞ´ta üretilen vagonları Avrupa´ya sattıklarını söyleyerek, ‘´Diğer vagonlarımız için AR-GE çalışmalarına devam ediliyor. 2015-2023 yılları arasında üretilmesi hedeflenen 13 projemiz var” dedi.
Sivas´a 4,5 milyon TL sulama yatırımı yapıldı
Sivas´a 4,5 milyon TL sulama yatırımı yapıldı
Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 2006-2018 yılları arasında Sivas´ta 302 sulama projesine, 4 milyon 572 bin 978 TL hile yapıldığı belirtildi.
Sebze fidesi dağıtıldı
Sebze fidesi dağıtıldı
Sivas Valiliği tarafından gerçekleştirilen “Sivas´ta Sebzeciliği Geliştirme“ projesi kapsamında ücretsiz sebze fidesi dağıtıldı.
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
2023´e dair hedefleri olanlara bir tavsiye
İsmail AYHAN
İsmail AYHAN
BİR ELVADA, BİR MERHABA
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Dövize yöneliş hayra alamet değil
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Zeybek oyunları
Berat Demirci
Berat Demirci
YAZI TURA FARKIYLA ZAGON GENİŞLEMESİ
İsmail Dursun
İsmail Dursun
100. yıl´da Sivas´ta dev medya buluşması
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Neden erteleriz ?
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
WHAT´S APP´TAN YÖNETMEK
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Emrem Sultan´dan Yunus Emre´ye
Sümeyye Bülbül
Sümeyye Bülbül
Işığımızı çaldın gece
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Küresel tek devlet ve popüler kültürün hükümranlığı...
Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk
Türk / Türkiye tipi ateizmin genel karakteristiği
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Takip mesafesini korumak gerekiyor
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Zoka
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din ilimlerinde yeni usûl
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Çağdaş Evliya Çelebi´mizi kaybettik
Doğan Kaya
Doğan Kaya
ÂŞIK ŞENLİK´İN LÂTİF ŞAH İLE MİHRİBAN SULTAN HİKÂYESİ (6)
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
HAN GAPISI
Ahmet Taşgetiren
Ahmet Taşgetiren
Bozbeyli, İnönü, ihanet vs...
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
ATOM KARINCA SİVASSPORDA
Mehmet Karaoğul
Mehmet Karaoğul
DÜNYA DEĞİŞİYOR, TARIM VE HAYVANCILIK DA
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Buruk anılar ayı
Bahar Hızar
Bahar Hızar
“Sağır mısınız?”
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
GÖZ AÇTIM SENİ GÖRDÜM
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Naklen
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
MÜDÜR KİM OLACAK?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.6917
EURO
6.2941
booked.net
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

1 milyon 200 bin sivri sinek ayrı ayrı insanı soktuğunda ortalama bir insanın kanını tamamen tüketebilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59