YAZARLAR

?Sivas ve Ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyoruz?

Sivas´ın dünyaya açılan markalarından biri olan Korkmaz Panel Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Korkmaz ile yaptığımız röportajda sürdürülebilir ticaret, üretim ve ihracatla ilgili çalışmaları hakkında bilgi aldık.

Korkmaz, ?Soğuk hava depolarında ihtiyaç duyulan bütün ürünleri kendi bünyesinde üreten entegre bir tesis olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu sebeple Üretim ne kadar verimli olursa, ekonominin temeli de o kadar sağlam bir zemine oturur.? dedi.

Hakan BAKAR

Sivas OSB sanayi bölgesinde yer alan, Türkiye´nin en hızlı büyüyen 100 firması içerisinde yer almış, devamında iki yıl üst üste  Türkiye´nin en büyük 500 ihracatçı firmaları arasına adını yazdırmış, Korkmaz Panel´in ürün yelpazesinde Soğuk Oda Panelleri, Soğuk Oda Kapıları, Soğutma Cihazları ve İklimlendirme sistemleri yer almakta.

?MÜCADELEMİZ GELECEK NESİLLERE ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR?

Korkmaz Panel Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Korkmaz, gazetemize yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi. ?Bir ülkenin güç dengeleri Ahlaklı ve Bilgili İnsan Gücü , Eğitimi, Teknolojisi ve Üretimi ile ölçülür ve değerlendirilir. Bu değerleri artırma vizyonun da ve gayretin de olan Türkiye´miz de, biz Sanayiciler de daha doğru, daha gayretli ve vizyoner bir şekilde mücadelemizi vermek zorundayız. Bu mücadele gelecek nesillerimize de örnek teşkil ediyor. Bu sebepler ile Üretim ne kadar verimli olursa, ekonominin temeli de o kadar sağlam bir zemine oturur. Pazarlama ve Satış ağını Uluslararası düşünmemiz gerekiyor. Bu düşüncenin de faaliyet e geçmesi faaliyet in de heyecan ve azimle birleşmesine dikkat etmek gerekir. Bizde ?Korkmaz Panel? olarak bu minval üzere 1995 yılından beri mücadelemizi vermekteyiz. O yıllardan itibaren gelişen ve ilerleyen yıllar içerisinde Havalandırma, İklimlendirme, Endüstriyel Ekipmanlar, Soğuk Oda Panelleri , Soğuk Oda Kapıları ve Soğutma Cihazları İmalatları ve taahhütleri ile başarılı bir şekilde sektörde adını ve markasını oluşturmuştur.?şeklinde ifade etti.

/resimler/2019-9/9/1711342848989.jpg

?DÜNYANIN 70 ÜLKESİNE İHRACATLARIMIZ DEVAM EDİYOR?

Ürün yelpazelerinde Soğuk Oda Panelleri, Soğuk Oda Kapıları, Soğutma Cihazları ve İklimlendirme sistemlerinin yer aldığını ifade eden Korkmaz,  açıklamasına şu şekilde devam etti. ?ürünlerimiz kalite belgeleri açısından CE, TSE-HYB 212, ISO 9001-2008 TSEK standartlarına uygun ,ürettiği ürünlerle gelişen şartlar ve kapasiteye bağlı olarak yurtiçinde ve yurtdışında ciddi referanslar elde etmiştir. Korkmaz Panel bu referansları müşteri memnuniyeti odaklı kurarak Havalandırma İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri alanında da ismi sayılır firmalar arasında yerini almıştır. Soğutma sektörünün öncü kuruluşlarından olan Korkmaz Panel Türkiye de bilinen tercih edilen bir Firma olması ile birlikte Dünyanın 70 ülkesine gerçekleştirdiği ihracat ile birlikte Sivas´ın yanı sıra ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiğini söyledi.

Korkmaz, ?Fabrikamız Türkiye´nin en hızlı büyüyen 100 firması içerisinde yer almış, devamında iki yıl üst üste  Türkiye´nin en büyük 500 ihracatçı firmaları arasına adını yazdırmış, ayrıca Türkiye İnovasyon ödüllerine de layık görülmüştür. Korkmaz Panel çalışmalarını Tüm Dünya da  Marka değerini artırarak devam ettirmektedir. Genel amacımız, dünyanın her yerinde kaliteli olarak tercih edilen Türkiye Firmalarının artması, bu artan Firmalar içerisinde  kendi marka algısını oluşturmuş Tüm Dünya da tercih edilen bir Korkmaz Panel Endüstriyel Soğutma Firması olarak yolumuza devam etmektir.

?AMACIMIZ SEKTÖRDE FARK YARATMAK?

Amaçlarının kendi sektörlerinde fark yaratmak olduğunu ifade eden Korkmaz, ?Firmamız yurt içinde ve yurtdışında soğutmacılar, danışmanlar, taahhüt ve son kullanıcılar gibi geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. Tüm dünyada gıda ürünlerinin ekonomisel anlamda değer görmesiyle doğru muhafaza teknikleri ve hijyen koşulları da değer kazanmıştır. Ar-ge çalışmalarına büyük önem veren firmamız enerji kullanımına, verimliliğe ,hijyen ve yalıtıma öncelik vererek az enerji ile yüksek verim sağlayacak ürünler üretmektedir. Modüler, kullanımı ve montajı kolay soğuk hava depoları kurmaktadır. Farklı ebatlarda ayrıcalıklı ürünleri arasında yer alan köşe ve dar panellerle hiçbir kesim işlemi yapmadan 4 ila 7 dakika arasında kurulabilen odalar tasarlanmakta ve uygulamaktadır. Firmamız bu yılda 2 ? 5 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek ISK SODEX İstanbul´da yerini alıyor. Portföyümüzde olan ürünlerle birlikte en yeni ürünlerimiz de standımızda yer alacaktır. Tüm dünyada soğutma sistemleri akla geldiğinde Korkmaz Panel markasının da yerini aldığını bilmenizi ve bu oluşumda sizin de yer almanızı dileriz.