YAZARLAR

Kardeşler Ormanı´na Doğa Yürüyüşü

Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivaslıları 21 Ekim 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek doğa yürüyüşüne davet etti.

Osman Nuri KESİCİ

Sivas Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek gençlerin farklı bir etkinlik yapabileceği Kardeşler Mesire Alanı ve Macera Parkı´nda incelemelerde bulunan Başkan Aydın, Pazar günü alanda doğa yürüyüşü düzenleneceğini söyledi.

 

21 Ekim Pazar günü il protokolünün yanı sıra TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz´ın da katılacağı doğa yürüyüşü, sabah 09.00´da Polis Okulu önünden başlayacak. Macera Parkı´nda son bulacak yürüyüşün ardından çeşitli ikramlarda bulunulacak.

 

Belediye tarafından Kardeşler Mesire Alanı yeniden düzenlenerek vatandaşların doğa içerisinde güvenli bir şekilde piknik yapabilmesi sağlanırken aynı zamanda gençlerin farklı bir deneyim yaşayabileceği Macera Parkı da yapıldı.

 

Başkan Aydın ?Kardeşler Ormanı´nı belediye ekiplerimiz yoğun bir emekle düzenledi. Burada doğallığın esas olduğu bir çalışma yaptık. Bu çalışmalarımıza zenginlik katan Macera Parkımız da gençler için özellikle adrenali artıran çok güzel bir alan. Parkımızın içerisinde ayrıca çocuk oyun alanları, değişik sportif aktivitelerin yapılacağı alanlar var. 120 tane oturma grubu yapıldı. Yollar yapıldı, tabi buraya su sağlamak için kuyular vuruldu. Sivas´ın önemli bir alanı alternatif mesire alanına dönüştü. Düzenlediğimiz alan toplam 200  bin metrekare. Bildiğiniz gibi şehrimizin kuzeyinde Paşabahçe, güneyinde Karşıyaka mesire alanı var. Yine güney bölgesine ve Üniversite´ye yakın olması bakımından ve şehir manzarası açısından da Kardeşler Mesire Alanı muhteşem bir doğal güzelliğe sahip. Ağaç dokusuyla beraber gerçekten insanların doğal ortamda dinlenmeleri açısından çok nezih bir alan oldu. Tabi burada en büyük sıkıntı güvenlik konusuydu bu konuda da alanı gözlemleyen 24 saat gözetim altında tutan kameralar yerleştirdik. Alana girişte güvenlik ekibimiz oluşturuldu. Dolayısıyla burası da artık ailelerimizin, insanlarımızın güvenli bir şekilde kullanabileceği bir alana dönüştü.? ifadesini kullandı.

 

?Aynı zamanda alanda iki adet restoran ile kır kahvesi olacak.? diyen Başkan Aydın; ?Bu hafta sonu da Pazar günü saat 09.00´da bir doğa yürüyüşü yapacağız bu bölgede? Saat 09.00´da Polis Okulu´nun önünden bu yürüyüş başlayacak. Bütün spor sevenleri, yürümeyi sevenleri buraya davet ediyoruz. Bir önceki dönem Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz da bu yürüyüşe katılacaklar. İnşallah hem iyi bir spor olacak hem de buraları hep birlikte görme fırsatı bulacağız.? şeklinde konuştu.