“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
Tarih: 29.12.2018 00:00:10/ 393okunma / 0yorum

Hakan Bakar

 

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Basın mensupları ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er seçildikleri taktirde Sivas için yapılması planlanan önemli projeler olarak nitelendirdiği birçok konuyu paylaştı.

 

MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, MHP olarak seçim beyannamemizde ilk sıralarda şehrin gerçek kimliği olan Osmanlı, Selçuklu ve Cumhuriyet dönemlerinin şehrin öz kimliğine kavuşturacağız. Bizim gerçek değerlerimiz çok önemli diyerek şu şekilde açıklamalarda bulundu.

 

“BİZ HERKES İÇİN VARIZ”

 

MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, Sivas´ın ticaret alanında şahlanması için, Sivas´ın mutlaka 6. Bölgeye alınması veya özel bir bölge olarak ele alınması gerekir. Yine bununla beraber serbest ticaret bölgesinin Sivas´a mutlaka kazandırılması için adımlar atacağız diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediyesi çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Hatta Belediye´de hizmet veren personel ile ÖZBELSAN arasındaki maaş farkını da ortadan kaldıracağız. Herkes eşit maaş alacak. Biz kazandığımız vakit partimiz olmayacak. Bütün Sivas´ın şehremini olacağız. Parti rozetini çıkarıp, Türk bayrağı rozetini yakamıza takacağız. Seçim için parti ile yola çıktık ama seçildiğimiz vakit halk için var olacağız. Üretken Belediye olacağız. O yüzden seçim döneminde söylenenlere kimse kanmasın. Ayrıca kimse endişelenmesin herkes Belediye´de herkes yerinde kalacak ve işine devam edecek.” diye ifade etti.

 

“AMAÇ ŞEHİRDEKİ GÖÇÜ ÖNLEMEK OLACAK”

Bizim öngörümüz Sosyal belediyecilik olacak diyen Er konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kısa, orta ve uzun vadede projeler hazırladık. Burada amaç şehirdeki göçü önlemek olacak. Önceliğimiz dışarıda yaşayan küsmüş Sivaslı yatırımcı veya küstürülmüş olan yatırımcıyı şehre çekmek. Biz herkesi kucaklayarak kalp kırmadan gönül yaparak, Sivaslı olan yatırımcıları Sivas´a çekerek onların yatırım yapmaları için yollarını açacağız. Yatırımcının gelmesi için Sivas 6. Bölge veya özel bir statüye alınmalı. Bu yabancı yatırımcı için çok önemli. Bugün Avrupa´da kişi başı harcanan rakam yıllık 36 bin dolar şeklinde satın alma gücüne sahip bireyler. Bizde neden olmasın. Sivas limanlara yakın şehir. Sivas´ın jeopolitik konunu çok önemli. Serbest bölge olarak ilan edilirsek, tabi başta de monte işleri yapılır sonrasında gerçek anlamda üreten şehir oluruz.  Biz “Er” ailesi olarak dışarıdaki yatırımcıyı çok iyi tanıyoruz. Sivas´a gelecek CEO´su çok önemli yabancı yatırımcılar yer almakta. Nasip olursa seçim süresi içinde yabancı yatırımcıyı Sivas´a tek tek davet edeceğiz hatta önümüzdeki günlerde gelecek olanlar var. Bu yatırımlar hayata geçerse Sivas´ı göçten kurtarmış olacağız.”dedi.

 

 “İMRENİLEN BİR ŞEHİR OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

 

Belediye Başkanı olduğumuzda 5 yıllık görev sürecinde, ben iş adamıyım ona göre hareket edeceğim diyen Er; “İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız. Yaşam kalitesini artırmak için adımlar atacağız. Sivas insanların rüyasını süslüyor. Şehri rüya gibi herkesin daha iyi şartlarda yaşadığı bir il konumuna getireceğiz. Ben seçim süreci başlayınca maaşımı almayacağımı, öyle makam aracı falan kullanmayacağımı ifade etmiştim. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediye´ye seçildiğimizde müsriflikleri engelleyeceğiz. İşsizliğin bu kadar çok olduğu bir şehirde biz her şeyi ince eleyip sık dokuyacağız. Eğitime önem vereceğiz. Çocuklara önem vereceğiz. Hepimiz bir yarış halindeyiz inşallah bu yapılanlar başkaları tarafından da örnek alınır. Hakkımızda haksız eleştiriler duyuyoruz. Haksız eleştireler olmasın. Biz şehir için şehirdeki yaşayanlarımız için mücadele edeceğiz.”şeklinde dile getirdi.

 

“SU FİYATLARINDA İNDİRİM YAPACAĞIZ”

 

Başkan Adayı Er, göçün engellenmesi üretim ile ortadan kalkacak. Galip gelmek için üretimde, ithalatın çok üstünde olmalıyız diyerek şöyle devam etti: “Dönüştürülebilir enerjiyi şehre kazandıracağız. Yatırımcılara yardımcı olacağız. Hava kirliliği arka mahallelerde çok fazla bu da imar sorunundan kaynaklı. Geldiğimiz zaman her şeye hakim olmak için şehrin her bölgesine ulaşmaya çalışıyoruz. Sebze hali için mevcut projenin üzerine eklentiler yaparak esnafı mağdur etmeyeceğiz. Problemleri birlikte çözeceğiz. Meydan Cami, Ziya bey Kütüphanesinin içinde olan hepsi bütün bir şekilde yeni modern şehre yakışır bir sebze haline kavuşacağız.

Su, şehirde çok pahalı. Su ve hava Allah´ın biz insanlara bahşettiği bir şey. Biz belediye olarak su fiyatlarında ciddi bir indirim yapacağız. Bu indirimler kademeli olarak hayata geçecek. Yine şehirde içilebilir bir su ihtiyacını karşılayacağız. Ulaşımda ise hafif raylı sisteme ağırlık vereceğiz. Hafif raylı sistemi inşallah seçim sonrası ilk üç ay içinde hayata geçireceğiz. Konforlu bir Sivas için raylı sistemle birlikte, hava raylı sistemi de kuracağız. Tam anlamıyla tüm şehirde hayata geçmesi için 3 yıl gibi bir sürede bitirmiş olacağız.” ifade etti.

 

“RAYLI SİSTEME, SEÇİLDİKTEN 3 AY SONRA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

 

Şehir için önemsediğimiz daha birçok konu var diyen Er; “Üniversite ile şehir arası iletişimi daha da güçlendireceğiz. Bu yönde çok sistematik çalışmalar hazırladık. Üniversite´den ekonomik olarak faydalanmamız lazım. Eğitim öğretim kadrosu ve öğrenciler şehrin gelişmesine büyük anlamda kültürel ve maddi katkılar sağlıyor. Üniversite´de alınan eğitim halka ayna oluyor. Üniversite´den kopmamak lazım. Bunun içinde şehir ile üniversiteyi birleştirecek olan ve yıllardır konuşulan raylı sisteme seçildikten 3 ay sonra belli bölgelerde hayata geçireceğiz. Toplu taşımada hilal kart ile ihtiyaç sahiplerine kolaylık sağlayacağız. Tabi burada toplu taşıma işlerini yapan esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Hilal kart ile günde bir ya da iki sefer biniş yapacak şekilde kimseye yük olmadan bu işleri yapacağız. Kampus alanına yapılan yurt dağınık bir şekilde yapılsa idi daha iyi olurdu. Ama artık buna yapacak bir şey yok. Mülki idarenin kararı idi. Bizler bundan sonrası için çözüler üreteceğiz. Siz değerli basın çalışanlarının görev yerleri olan basın sitesini yenileyerek sizlerinde daha iyi çalışma ortamlarında şehre hizmet etmenize katkı sağlayacağız. Mevcut basın sitesi olarak kullanılan yerler yenilenecek.”ifadelerini kullandı.

 

“SİVAS´TAKİ KARA BULUTLARI KALDIRARACAĞIZ”

 

Er, şehrin takımına tam destek olacaklarını ifade ederek; “Sivasspor´un adının başına 4 Eylül Sivasspor olması için adımlar atacağız. Bizlerin Sivas´taki kara bulutları kaldırmamız için 4 Eylül ruhunu öne çıkaracağız. Sivas olarak bir gün değil her gün önde olmalıyız. Her yıl 4 Eylül kutlamalarını 108 gün boyunca kutlama yapmalıyız. Sivas´ta herkes birbiri ile ilişkili durumda. Sivas hepimize iyi şeyler sunuyor. Bunun başında ahlak da çok önemli. İyi bir şekilde çocuklarımız bu şehirde yetişiyor.  Bunun içinde her mahalleye tüm spor dalları için yatırımlar yapacağız. Yine eski sanayi için artık çözüm şart. Biz o bölgede binalaşma olsun istemiyoruz. Eski sanayi şehir için kanayan bir yara. O bölgenin bir an önce çözülmesi için adımlar atacağız. Bizim gönlümüzde yeşil alan olarak kalması yatmakta. Tabi kimseyi mağdur etmeyeceğiz.” şeklinde dile getirdi.

 

“ÜRETEN EVLER PROJEMİZ HAYATA GEÇECEK”

 

Kadınlarımız için ev atölyeleri ve el sanatları merkezleri oluşturacağız diyen Er; “Bununda

‘üreten evler projemiz´ ile gerçekleştireceğiz. Kadınlarımız değerli, onların el emekleri ekonomiye, ailelere katkı sağlayacak. Halıcılık başta olmak üzere birçok el sanatını gün yüzüne çıkartarak ekonomiye katkı sağlar hale getireceğiz. Şehirdeki oto parkları bölgesel katlı otoparklar şekline dönüştürerek otopark sıkıntısını inşallah ortadan kaldıracağız. Yabancı bir yatırımcıya eski hastane yerine botanik bir park yapması için adımlar atacağız. İmarda yanlış bir uygulama var. Kanun olarak uygulama neyse biz onu yağacağız. Buda yüzde 40´lar da. Ev fiyatları Sivas´ta çok yüksek. Biz müteahhitlik yapmayacağız. Yapanların önünü açacağız.” dedi.

 

“DEĞERLERİMİZE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

 

Biz elimizdeki insanı korumalıyız, her şeyi bir kenara bırakıp birbirinizi kucaklamalıyız diyen Er; “Bizim gerçek değerlerimiz Bayrak, Ezan, Vatan ve Cumhuriyet bizim ortak gerçek değerlerimizdir. O yüzden bu değerlere hep birlikte sahip çıkacağız. Biz herkesin fikrine açığız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bizim gözle görünen en büyük sorunumuz işsizliktir. Büyük çaba göstererek geçmiş yıllardaki Sivas´ı yeniden şahlandıracağız. Ben iyi hatırlıyorum geçmişte Sivas´ın 16 vekili vardı. Türkiye´de ekonomide 8.sırada idik. Ama şimdi öylemi, Sivas küçüldü biz daha da küçülmesini engellemeye ve koruyacak adımlar atacağız. Bunun içinde önce Sivaslıyı sonra Türk yatırımcıyı ve yabancı sermayeyi önemli ölçüde Sivas´a çekeceğiz. Tabi halkımız teveccüh ederde bizleri desteklerse biz yatırım için belediye olarak bu saydığımız çalışmaların hepsini ve hatta fazlasını yapacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 Video Tarihi: 28.12.2018 19:56:32
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: herkes için varız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Seçilmiş Başkan adayı
Seçilmiş Başkan adayı
1996 ile 2004 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş Saadet Partisinden Sivas belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
HÜDA PAR´ın 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere katılmama kararını açıklamasıyla seçime katılacak parti sayısı 12´ye düştü.
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
Er, “Bir belediye başkan adayı olarak işsizliği de çözüm bulacağımız projeler üzerinde çalışıyoruz. Biz işsizliği çözersek, bununla beraber göçüde çözmüş ve önlemiş olacağız.”
“Birlikte çalışacağız”
“Birlikte çalışacağız”
Halkın gönlündeki projeleri çok iyi biliyoruz. Eğer sizlerden biri Belediye Başkanı olsa bende bunu yapacaktım şeklinde önemli içten samimi projeleri yapacağız. Halkımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var. Tüm engelleri birlikte aşacağız.
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
Akyıldız, “Bizim önceliğimiz kul hakkı gözetmektir. Belediye Başkanlığı demek bütün projelerin haktan yana projeler olması demektir. Rantın değil, halkın belediye başkanı olacağım. Biz Sivaslı kardeşlerimize güveniyoruz.”dedi.
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
AK Parti´den 3´üncü dönemde de aday gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "16 yılın sonunda diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber, Türkiye´de millet iradesinin tam anlamıyla egemen olmasıyla beraber, biz daha yeni başlıyoruz. İlk günkü aşkla, heyecanla yeni başlıyoruz çünkü daha yapacak çok işimiz var." dedi.
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
Belediye Başkanlığı Seçim sürecinde adaylar projelerini yavaştan duyurmaya çalışırken, Halk ise orijinal projeleri hangi adayın söyleyeceğinin peşinde.
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
BBP Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi hazırlıklarını bütün büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde aday çıkarma üzerine yapmaktadır. Bunun istisnaları olabilir ama biz istisnalarla değil genelle uğraşıyoruz." dedi.
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız." dedi.
İstanbul´a iki Sivaslı aday
İstanbul´a iki Sivaslı aday
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Sivaslıların ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğu İstanbul´da, adaylar arasında iki Sivaslı hemşehrimiz bulunuyor
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkalığı´na Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından Emre Kayalı atandı.
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
Süer,“Gençlerin içinde şuurlu, bilinçli bir genç olarak halkımızın sorunlarına daha iyi, net bir çözüm oluşturabilmek için bu yola çıktım. En genç il genel meclis üyesi aday adayıyım.” dedi.
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yıl başından itibaren, elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yüzde 10 indirim yapılacağını söyledi.
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Zara ilçesinde incelemelerde bulundu.
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Sivas giderek sahipsiz bir hâle getirilmiştir. Şehrin acil ihtiyacı olan yatırımlar sadece seçim vaatlerinde kalmıştır. Her seçim döneminde söz verilen ve son olarak ağustos ayında teklifleri toplanan Sivas Lojistik Köy Projesi, neden hala onayda bekletilmektedir. Kayseri´deki proje iptal edilmiş, yoksa aynı durum Sivas için demi geçerlidir” dedi.
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına İstanbul MHP Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz konuştu. Arkaz; "Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz." dedi.
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen 2019 Bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek 2019 Bütçesi üzerine dünkü oturumda bir konuşma yaptı. Özyürek; " Sivas´ta iş yok, aş yok, lütfen, bari bırakın da maden ocaklarımıza, oraya yatırım için gelen iş adamlarımızın önünü açalım. Bir an önce bürokrasinin önünü açılarak ruhsat ve diğer çalışma izinlerinin de çıkarılmasını istiyoruz." dedi.
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrası belediye başkan adayları belli oldu. CHP´nin merakla beklenen Sivas Belediye Başkan Adayı geçtiğimiz dönem CHP Sivas Milletvekili olan Ali Akyıldız olduğu duyuruldu.
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde 2019 Bütçe görüşmeleri sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savuma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının bütçe görüşmeleri için CHP adına konuştu. Karasu; "İnsani Gelişme Vakfının Türkiye´de ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı araştırmada Türkiye´nin en yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilk 10 belediyesi Cumhuriyet Halk Parti´li belediyelerdir." dedi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Atatürkçü düşünmek!
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Finansal coşkunun anlamı
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
Dinin içinin boşaltılması
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
İyi işler, güzel eserler
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Mozart ve Beethoven dinlemek
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Ne olabilir ve ne yapmalı?
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Bana takipçi sayını söyle
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Aile Sosyal Politikalar Spor Kulübünün Sporcu Potansiyeli
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
DALÂLETTEN ŞEHÂDETE MALCOLM X
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
booked.net
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Yiyecegin agzinizdan midenize ulasmasi yedi saniye surer ..

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59