“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
Tarih: 29.12.2018 00:00:10/ 469okunma / 0yorum

Hakan Bakar

 

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Basın mensupları ile bir araya gelen MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er seçildikleri taktirde Sivas için yapılması planlanan önemli projeler olarak nitelendirdiği birçok konuyu paylaştı.

 

MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, MHP olarak seçim beyannamemizde ilk sıralarda şehrin gerçek kimliği olan Osmanlı, Selçuklu ve Cumhuriyet dönemlerinin şehrin öz kimliğine kavuşturacağız. Bizim gerçek değerlerimiz çok önemli diyerek şu şekilde açıklamalarda bulundu.

 

“BİZ HERKES İÇİN VARIZ”

 

MHP Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, Sivas´ın ticaret alanında şahlanması için, Sivas´ın mutlaka 6. Bölgeye alınması veya özel bir bölge olarak ele alınması gerekir. Yine bununla beraber serbest ticaret bölgesinin Sivas´a mutlaka kazandırılması için adımlar atacağız diyerek şu açıklamalarda bulundu: “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediyesi çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Hatta Belediye´de hizmet veren personel ile ÖZBELSAN arasındaki maaş farkını da ortadan kaldıracağız. Herkes eşit maaş alacak. Biz kazandığımız vakit partimiz olmayacak. Bütün Sivas´ın şehremini olacağız. Parti rozetini çıkarıp, Türk bayrağı rozetini yakamıza takacağız. Seçim için parti ile yola çıktık ama seçildiğimiz vakit halk için var olacağız. Üretken Belediye olacağız. O yüzden seçim döneminde söylenenlere kimse kanmasın. Ayrıca kimse endişelenmesin herkes Belediye´de herkes yerinde kalacak ve işine devam edecek.” diye ifade etti.

 

“AMAÇ ŞEHİRDEKİ GÖÇÜ ÖNLEMEK OLACAK”

Bizim öngörümüz Sosyal belediyecilik olacak diyen Er konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kısa, orta ve uzun vadede projeler hazırladık. Burada amaç şehirdeki göçü önlemek olacak. Önceliğimiz dışarıda yaşayan küsmüş Sivaslı yatırımcı veya küstürülmüş olan yatırımcıyı şehre çekmek. Biz herkesi kucaklayarak kalp kırmadan gönül yaparak, Sivaslı olan yatırımcıları Sivas´a çekerek onların yatırım yapmaları için yollarını açacağız. Yatırımcının gelmesi için Sivas 6. Bölge veya özel bir statüye alınmalı. Bu yabancı yatırımcı için çok önemli. Bugün Avrupa´da kişi başı harcanan rakam yıllık 36 bin dolar şeklinde satın alma gücüne sahip bireyler. Bizde neden olmasın. Sivas limanlara yakın şehir. Sivas´ın jeopolitik konunu çok önemli. Serbest bölge olarak ilan edilirsek, tabi başta de monte işleri yapılır sonrasında gerçek anlamda üreten şehir oluruz.  Biz “Er” ailesi olarak dışarıdaki yatırımcıyı çok iyi tanıyoruz. Sivas´a gelecek CEO´su çok önemli yabancı yatırımcılar yer almakta. Nasip olursa seçim süresi içinde yabancı yatırımcıyı Sivas´a tek tek davet edeceğiz hatta önümüzdeki günlerde gelecek olanlar var. Bu yatırımlar hayata geçerse Sivas´ı göçten kurtarmış olacağız.”dedi.

 

 “İMRENİLEN BİR ŞEHİR OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

 

Belediye Başkanı olduğumuzda 5 yıllık görev sürecinde, ben iş adamıyım ona göre hareket edeceğim diyen Er; “İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız. Yaşam kalitesini artırmak için adımlar atacağız. Sivas insanların rüyasını süslüyor. Şehri rüya gibi herkesin daha iyi şartlarda yaşadığı bir il konumuna getireceğiz. Ben seçim süreci başlayınca maaşımı almayacağımı, öyle makam aracı falan kullanmayacağımı ifade etmiştim. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediye´ye seçildiğimizde müsriflikleri engelleyeceğiz. İşsizliğin bu kadar çok olduğu bir şehirde biz her şeyi ince eleyip sık dokuyacağız. Eğitime önem vereceğiz. Çocuklara önem vereceğiz. Hepimiz bir yarış halindeyiz inşallah bu yapılanlar başkaları tarafından da örnek alınır. Hakkımızda haksız eleştiriler duyuyoruz. Haksız eleştireler olmasın. Biz şehir için şehirdeki yaşayanlarımız için mücadele edeceğiz.”şeklinde dile getirdi.

 

“SU FİYATLARINDA İNDİRİM YAPACAĞIZ”

 

Başkan Adayı Er, göçün engellenmesi üretim ile ortadan kalkacak. Galip gelmek için üretimde, ithalatın çok üstünde olmalıyız diyerek şöyle devam etti: “Dönüştürülebilir enerjiyi şehre kazandıracağız. Yatırımcılara yardımcı olacağız. Hava kirliliği arka mahallelerde çok fazla bu da imar sorunundan kaynaklı. Geldiğimiz zaman her şeye hakim olmak için şehrin her bölgesine ulaşmaya çalışıyoruz. Sebze hali için mevcut projenin üzerine eklentiler yaparak esnafı mağdur etmeyeceğiz. Problemleri birlikte çözeceğiz. Meydan Cami, Ziya bey Kütüphanesinin içinde olan hepsi bütün bir şekilde yeni modern şehre yakışır bir sebze haline kavuşacağız.

Su, şehirde çok pahalı. Su ve hava Allah´ın biz insanlara bahşettiği bir şey. Biz belediye olarak su fiyatlarında ciddi bir indirim yapacağız. Bu indirimler kademeli olarak hayata geçecek. Yine şehirde içilebilir bir su ihtiyacını karşılayacağız. Ulaşımda ise hafif raylı sisteme ağırlık vereceğiz. Hafif raylı sistemi inşallah seçim sonrası ilk üç ay içinde hayata geçireceğiz. Konforlu bir Sivas için raylı sistemle birlikte, hava raylı sistemi de kuracağız. Tam anlamıyla tüm şehirde hayata geçmesi için 3 yıl gibi bir sürede bitirmiş olacağız.” ifade etti.

 

“RAYLI SİSTEME, SEÇİLDİKTEN 3 AY SONRA HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

 

Şehir için önemsediğimiz daha birçok konu var diyen Er; “Üniversite ile şehir arası iletişimi daha da güçlendireceğiz. Bu yönde çok sistematik çalışmalar hazırladık. Üniversite´den ekonomik olarak faydalanmamız lazım. Eğitim öğretim kadrosu ve öğrenciler şehrin gelişmesine büyük anlamda kültürel ve maddi katkılar sağlıyor. Üniversite´de alınan eğitim halka ayna oluyor. Üniversite´den kopmamak lazım. Bunun içinde şehir ile üniversiteyi birleştirecek olan ve yıllardır konuşulan raylı sisteme seçildikten 3 ay sonra belli bölgelerde hayata geçireceğiz. Toplu taşımada hilal kart ile ihtiyaç sahiplerine kolaylık sağlayacağız. Tabi burada toplu taşıma işlerini yapan esnafımızı mağdur etmeyeceğiz. Hilal kart ile günde bir ya da iki sefer biniş yapacak şekilde kimseye yük olmadan bu işleri yapacağız. Kampus alanına yapılan yurt dağınık bir şekilde yapılsa idi daha iyi olurdu. Ama artık buna yapacak bir şey yok. Mülki idarenin kararı idi. Bizler bundan sonrası için çözüler üreteceğiz. Siz değerli basın çalışanlarının görev yerleri olan basın sitesini yenileyerek sizlerinde daha iyi çalışma ortamlarında şehre hizmet etmenize katkı sağlayacağız. Mevcut basın sitesi olarak kullanılan yerler yenilenecek.”ifadelerini kullandı.

 

“SİVAS´TAKİ KARA BULUTLARI KALDIRARACAĞIZ”

 

Er, şehrin takımına tam destek olacaklarını ifade ederek; “Sivasspor´un adının başına 4 Eylül Sivasspor olması için adımlar atacağız. Bizlerin Sivas´taki kara bulutları kaldırmamız için 4 Eylül ruhunu öne çıkaracağız. Sivas olarak bir gün değil her gün önde olmalıyız. Her yıl 4 Eylül kutlamalarını 108 gün boyunca kutlama yapmalıyız. Sivas´ta herkes birbiri ile ilişkili durumda. Sivas hepimize iyi şeyler sunuyor. Bunun başında ahlak da çok önemli. İyi bir şekilde çocuklarımız bu şehirde yetişiyor.  Bunun içinde her mahalleye tüm spor dalları için yatırımlar yapacağız. Yine eski sanayi için artık çözüm şart. Biz o bölgede binalaşma olsun istemiyoruz. Eski sanayi şehir için kanayan bir yara. O bölgenin bir an önce çözülmesi için adımlar atacağız. Bizim gönlümüzde yeşil alan olarak kalması yatmakta. Tabi kimseyi mağdur etmeyeceğiz.” şeklinde dile getirdi.

 

“ÜRETEN EVLER PROJEMİZ HAYATA GEÇECEK”

 

Kadınlarımız için ev atölyeleri ve el sanatları merkezleri oluşturacağız diyen Er; “Bununda

‘üreten evler projemiz´ ile gerçekleştireceğiz. Kadınlarımız değerli, onların el emekleri ekonomiye, ailelere katkı sağlayacak. Halıcılık başta olmak üzere birçok el sanatını gün yüzüne çıkartarak ekonomiye katkı sağlar hale getireceğiz. Şehirdeki oto parkları bölgesel katlı otoparklar şekline dönüştürerek otopark sıkıntısını inşallah ortadan kaldıracağız. Yabancı bir yatırımcıya eski hastane yerine botanik bir park yapması için adımlar atacağız. İmarda yanlış bir uygulama var. Kanun olarak uygulama neyse biz onu yağacağız. Buda yüzde 40´lar da. Ev fiyatları Sivas´ta çok yüksek. Biz müteahhitlik yapmayacağız. Yapanların önünü açacağız.” dedi.

 

“DEĞERLERİMİZE HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

 

Biz elimizdeki insanı korumalıyız, her şeyi bir kenara bırakıp birbirinizi kucaklamalıyız diyen Er; “Bizim gerçek değerlerimiz Bayrak, Ezan, Vatan ve Cumhuriyet bizim ortak gerçek değerlerimizdir. O yüzden bu değerlere hep birlikte sahip çıkacağız. Biz herkesin fikrine açığız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bizim gözle görünen en büyük sorunumuz işsizliktir. Büyük çaba göstererek geçmiş yıllardaki Sivas´ı yeniden şahlandıracağız. Ben iyi hatırlıyorum geçmişte Sivas´ın 16 vekili vardı. Türkiye´de ekonomide 8.sırada idik. Ama şimdi öylemi, Sivas küçüldü biz daha da küçülmesini engellemeye ve koruyacak adımlar atacağız. Bunun içinde önce Sivaslıyı sonra Türk yatırımcıyı ve yabancı sermayeyi önemli ölçüde Sivas´a çekeceğiz. Tabi halkımız teveccüh ederde bizleri desteklerse biz yatırım için belediye olarak bu saydığımız çalışmaların hepsini ve hatta fazlasını yapacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 Video Tarihi: 28.12.2018 19:56:32
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: herkes için varız
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için ilk açık hava mitingini Sivas´ta düzenledi. Sivas´ın sorunlarına değinen Karamollaoğlu, ‘´Sivas Türkiye´nin 2´nci büyük vilayeti ama gelir seviyesi yönünden çok gerilerde. Göç almamız için hükümetin mutlaka üretime dönük yatırımlara destek vermek lazım.”
‘Seçimin kazananı olacağız´
‘Seçimin kazananı olacağız´
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Navruz, Sivas´ta üç partinin başa baş ilerlediğini söyleyerek, ‘´Vatandaşımızın akılcı bir oy kullanacağını ve Milliyetçi Hareket Partisini seçimin kazanan tarafı olarak çıkartacağını düşünüyorum´´ dedi.
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
Kaya, “Mahallemizin yaşam kalitesini yükselteceğim. Her ay bir kültür turu gezileri düzenleyerek mahalle sakinlerini görmedikleri yerlere götürerek yeni yerler görme imkanları oluşturacağım.”dedi.
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz 16 Mart 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenleyecekleri miting hakkında gazetemize bilgi verdi
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde ‘´Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık´´ ifadelerini TBMM gündemine taşıdı.
Kimseyle ittifakımız yok
Kimseyle ittifakımız yok
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Türkiye genelinde 1398 bölgede aday gösteren tek parti olduklarını söyleyerek, ´´Bizim kimseyle ittifakımız yok. Bu iftiralara vatandaşımız kanmasın. Adayımız, Rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş halkımız tarafından büyük teveccüh görüyor´´ dedi.
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitingde Sivaslılarla bir araya geldi. Soylu, ülke genelinde ve Sivas´ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘´ "Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik" dedi.
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Sivas Tarihi Kent meydanında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. 
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, düzenlediği program ile projelerini açıkladı, ‘Derman Belediyeciliği´ sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Akyıldız, ‘´En önemli projelerimizden biri ‘Derman Kooperatifi´. İddia ediyorum bu proje ile göç veren değil göç alın bir Sivas olacak´´ dedi.
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
AK Parti anket yapıyor
AK Parti anket yapıyor
Kapı kapı dolaşarak vatandaşlara “hangi partiye oy vereceksiniz?" sorusunu yönelten AK Parti´li üyeler halkın nabzını yokluyor
Sivas hepimizin
Sivas hepimizin
Seçimlerde hangi aday kazanırsa kazansın sonuç itibariyle vatandaşı her yönüyle kucaklayarak şehre değer katacak işleri yapacağı bir gerçek. Unutmayalım ki “Sivas hepimizin” her daim hoşgörülü olmaya devam edelim.
Meydanlar Isınıyor
Meydanlar Isınıyor
Yerel seçimler için artık son viraja girdik diyebiliriz. Vatandaşlar yavaş yavaş oylarını kime vereceğini netleştirmek üzere. Parti Başkan adayları neredeyse yedi yirmi dört sahada aktif bir şekilde vatandaşlar ile yakın temas içerisinde.
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Sivas Kangallılar Derneği düzenlediği yemek organizasyonu ile gergin siyaset ortamına örnek bir davranışta bulundu.
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) Sivas Belediye Başkan adayı olan Ali Akyıldız, esnaf teşkilatıyla bir araya geldi.
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız´ın eşi Zeynep Akyıldız, tüm mahallelerde evleri kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yürütüyor. Broşürler dağıtan Zeynep Akyıldız, gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Bilgin. “Biz sadece belediye hizmetleri yapan değil herkesin istediği bir belediyeciliği ortaya koymak için buradayız. ´Ben´ değil ´biz´ mantığıyla katılımcı ve hesap verebilirlik şeklinde bir belediyecilik anlayışında olacağım. İnsanların kendini mutlu güvende hissettiği bir belediyemiz olacak. Az konuşup çok çalışacağız. Gönül belediyeciliği yapacağız. Ehliyetten ve liyakatten uzaklaşmayacağız.” dedi.
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
Seçilmiş, “Şu anda yurtlara on bin kişiden dört bin beş yüzü yerleştirildi. Diğerleri de yerleştirilince sorunlarda sıkıntılarda daha da büyüyecek ve artacak. Alt yapısı gereği merkeze taşımada zorluk yaşamayacak Cumhuriyet Üniversitesindeki bazı bölümler şehir merkezine kaydırılırsa şehir için ekonomik anlamda yeniden bir kazanç elde edilir. Biz çalışmalarımızla rutin belediyeciliğin dışına çıkacağız.”dedi.
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
Demirgil, “Biz sanayi esnafları olarak belediye başkanlarından çok çektik. İnşallah bu dönem her şey düzelir. Ustalarımız tam büyüyecek, cihaza, dükkanın içine yatırım yapacak haydi sanayiyi taşıyoruz diyen birileri çıkıyor. Siyasilerin sanayi sitelerinden ellerini çekmelerini istiyoruz. Bize dokunmasınlar yeter. Eğer yapacakları var ise eksik olan ihtiyaçlarımızı tamamlasınlar bizim için yeterlidir.” dedi.
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
Develi, “Şehrin ekonomik yapısının da ne durumda olduğunu o şehrin çarşısındaki küçük esnaf bilir. O yüzden şehir halkının ve küçük esnafın fikirlerinin önemsenmesi gerekir.” dedi.
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul´da yaşayan Sivaslı vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sivaslı bir siyasetçiyle çocuklara ilişkin yaşadığı bir diyaloğu anlatan İmamoğlu, “Çocukların o derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım.” dedi. 
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Ürgüp, “Biz şehrin her anlamda cazibe merkezi olmasından yanayız. Projeler konusunda eski dönem, mevcut devam eden projeler ile yeni projelerimizin hepsini şehrin belediye başkanı seçildiğim taktirde kesintisiz bir şekilde şehre kazandıracağız. Halkımız teveccüh gösterip bizlere oy verirde mührü alırsak şehri adeta baştan aşağıya projeler ile her alanda şahlandırarak Sivas´ı cazibe merkezi yapacağız.” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir deve kuşunun hızı saatte 70 km´ye ulaşabilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59