Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sivas´ın gülü Bitirim Zeki
Sivas´ın gülü Bitirim Zeki
Bitirim Zeki lakabıyla tanınan Zeki Keskin, örnek yaşam mücadelesi ile ilgi çekiyor. Yaşadığı trafik kazasından sonra sakatlanmasına rağmen ekmek parasının peşinden koşan Bitirim Zeki, Sivaslıların gözdesi olmayı sürdürüyor
YAŞAM
Özel İdare okulları yenilemeye devam ediyor
Özel İdare okulları yenilemeye devam ediyor
Sivas İl Özel İdaresi, 2015 yılı eğitim yatırımları programı kapsamında okulların bakım, onarım ve yeni okul yapım ile deprem güçlendirme çalışmaları ve pansiyon yapımına devam ediyor.
EĞİTİM
33’ten 3’e düştü
33’ten 3’e düştü
Uzun yıllar önce Bankalar Caddesi`nden Afyon Sokak`a taşınan barakalar çarşısı yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Siteye taşındıkları yıllarda 33 dükkanda esnaf hizmet verirken bu sayı şimdilerde 3’e düştü.
GÜNCEL
Lavaş, artık Ermenistan’ın!
Lavaş, artık Ermenistan’ın!
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Türk mutfağının geleneksel ürünü olan ve Sivas ile Erzurum’la özdeşleşen lavaş ekmeğini Ermenistan`ın geleneksel yiyeceği olarak Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi`ne aldı.
KÜLTÜR
Park City madde bağımlılarının gözdesi oldu
Park City madde bağımlılarının gözdesi oldu
2008 yılında faaliyete giren ve yaklaşık bir yıl faal olarak kullanılan Park City bu dönemlerde madde bağımlıların uğrak mekanı haline geldi. Genellikle gece saatlerinde içeri giren madde bağımlılıları Park City içerisinde gönüllerince eğlenebiliyorlar.
GÜNCEL
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus